WhatsApp Destek Hattı
TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak ) Genişlet
TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )

TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )

TriangleTriangle

CA3142

Yeni

          

    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI39 181 TL
EURO1 100 €
DOLAR1 192 $
POUND924 £

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

MADE IN FRANCE

BOREA BR07

( Light Oak )

BOREA BR07, iki buçuk yollu bir konfigürasyonun kullanıldığı kule tipi ve zekice tasarlanmış bir hoparlör. Son derece makul fiyatlı bu kompakt hoparlör muhteşem bir dinamizm ve kusursuz bir düşük frekans performansı sunuyor.

25 mm’lik EFS ipek kubbeli tweeter, insan seslerinde kusursuz bir nötrlük sağlayan 16 cm’lik doğal selüloz kağıttan midrange/bas sürücüsü, fiberglas içinde yerleştirilmiş 16 cm’lık bas sürücüsü hoparlörün öne çıkan özellikleridir.  

İki adet 16 cm’lik dönüştürücünün eşzamanlı olarak aynı volüm yükünde çalışması düşük frekansların kusursuz şekilde üretilmesini sağlamaktadır. Her bir sürücünün ayrı crossover’ı bulunmaktadır ve bu sayede vokal ses aralığının detayları ve genişliği muhafaza edilmektedir.

Bu kule hoparlör 15 ila 30 metrakare mekânlar için idealdir. 

İpek Kubbe Tweeter

Selüloz Orta Kademe

Hassas Düşük Frekanslar

Tarafsızlık ve Ses Netliği

Manyetik Izgara

triangle-borea-br-08_camarossaudio (1).j

EFS TWEETER

ODAYI KAPLAYAN SES

Borea serisinde kullanılan tweeter’lar EFS (Efficient Flow System/Verimli Akış Sistemi) adı verilen gelecek nesil bir sistemle donatıldı. 

Nötrlüğüyle bilinen 25 mm’lik, faz fişli ipek kubbe, yüksek frekanslı yayılımı homojenize etmek üzere özel tasarlandı. Bu sistem sayesinde, dinleme ortamı fark etmeksizin, doğrudan yönelim (directivitiy) azaltılabiliyor.

Kubbenin, kısmi koni yüklemenin içine yerleştirilmiş olması yansımaları azaltarak tiz frekansların çok net şekilde yeniden üretilebilmesini sağlıyor. Bu güç dönüştürücü (transducer) gücünü, kompakt ölçüler içinde yüksek manyetik güç üretebilen bir neodim motordan almaktadır.  

triangle-borea-br-08_camarossaudio (4).j

DOĞAL SELÜLOZDAN MIDRANGE

EŞSİZ BİR TON

Espirit Ez’deki teknolojik inovasyonların mirasçısı olan Borea serisinde ayrıca %100 doğal selüloz kağıttan yapılmış ve yüzey işlemine tabi tutulmamış bir membrana sahip bir midrange bulunmaktadır. Triangle’a has bu kağıt membran orta frekanslarda renklenmeyi ortadan kaldıran ve insan seslerine inanılmaz bir gerçekçilik ve ton katan bir özellik.  

Hiç bitmeyen mükemmeliyet arayışımızın sonucu olarak, koninin profili de sertliğin arttırılmasına yönelik olarak yeniden tasarlanmış olduğundan uzatılmış frekans cevaplarınu mükemmel sunabilmektedir.  Üç yollu yer tipi hoparlördeki midrange sürücü, Triangle’ı ünlü eden, ufak bir çevresel plisi olan, kısa gezinimli bir süspansiyona sahip. Çok sert ve sürücüye kısa gezinimli süspansiyonla kusursuz bir şekilde uyumlandırılmış bu midrange sürücü hareket eden öğelerin hareketlerini kusursuz şekilde kontrol eder ve böylelikle doğal vokaller üretilmesini sağlar.  


DARBELİ, GÜÇLÜ VE KESİN HATLI DÜŞÜK FREKANSLAR

Triangle mühendislerinin misyonu düşük frekanslarda, müziği bozmadan hızı vurgulamak suretiyle zengin ve dinamik bir ses sunmaktır.  Kontrollü düşük frekans hiç sonu gelmeyecek bir arayıştır. Namına yaraşır ürünler ortaya koymak için uğraşan Triangle, hızlı ve hassas sürücülerle, geniş motorlar kullanmayı ve bunları en ideal kabinlere yerleştirmeye odaklanmıştır. Ritmik yeniden üretimin kusursuz şekilde kontrol edilebilmesi için darbenin ortaya çıktığı kadar çabuk bir şekilde yok olması gerekmektedir.  

Triangle bunu başarabilmek için mükemmel titreşimsel kontrole sahip fiberglass membranları tercih ediyor. Bu membranların sertliği, her bir darbenin, vokal menziline alan bırakılarak ve böylelikle havalı ses korunarak güçlü bir şekilde üretilmesini mümkün kılıyor. 


triangle-borea-br-08_camarossaudio (8).j

DVAS SİSTEMİ

NÖTRLÜK VE BERRAK SES

Kabinin içindeki dahili titreşimlerin azaltılmasına yönelik olarak dikkate değer sayıda araştırma yürüttük. Borea serisindeki tüm modellerde MDF ve EVA köpükten yapılmış gözenekli iç paneller kullanılmış olması dolayısıyla dönüştürücü (transducer)/kabin kombinasyonu daha da sertleştirilmiştir ve bu Borea serisi hoparlörlerini ait oldukları kategoride eşsiz birer ürün haline getirmektedir.   

DEKUPLAJLAMA

Borea serisindenki her bir hoparlörün kendine ait bir dekuplaj sistemi bulunmaktadır.

Raf tipi ve center modellerde, onları koruyan ve iletilen titreşimleri kısıtlayan kauçuk pedler kullanılmıştır. 

triangle-borea-br-09-camarossaudio-port.

Yer (kule) tipi olanlarda ise daha fazla sabitlik sağlayan bir kaide kullanılmıştır. Dekuplaj çivi ayakları kaidenin üzerindeki 4 girintiye yerleşmektedir. Zemin çivi ayak kullanımına uygun değilse kauçuk pedler de verilmektedir. 
 

triangle-borea-br-09-camarossaudio-grill

MANYETİK IZGARA

Borea serisindeki tüm hoparlörlerde vidaları ve oturma yerleri görülmeyen koruyucu bir manyetik ızgara bulunuyor. Sesi kötü yönde etkileyebileceğinden dolayı dinleme esnasında bu ızgaraların çıkartılmasını tavsiye ederiz. 

Teknik özellikler

Tip: Yerde duran hoparlör

 Yollar: 2,5

 Hassasiyet (dB / W / m): 91

 Bant genişliği (+/- 3dB Hz-KHz): 44-22

 Güç Kullanımı (W Rms): 120

 Minimum Empedans min / maks . (ohm): 5/8

Ölçüler : (H x B x T) : 980 x 315 x 206 mm

Ağırlık : 15.9 Kg / Adet / Net(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

Keyifli alışverişler dileriz

Triangle  Hakkında 


35 yıldan uzun bir süredir Fransa'da hi-fi hoparlörler geliştiren, tasarlayan ve monte eden hevesli mühendis ve

teknisyenlerden oluşur. En başından beri, odak noktası dinleyicinin en büyük müzikal başyapıtların tüm duygusal

zenginliklerinden tam anlamıyla zevk almasını sağlayan net ve ayrıntılı bir ses sunmaktı. 

Triangle, müzik severlere ödün vermeden sağlam bir reprodüksiyon sunmak için ürünlerini sürekli olarak geliştirir ve yeniden icat eder.

Bir değerlendirme yazın

TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )

TRIANGLE BOREA BR07 ( Light Oak )