WhatsApp Destek Hattı
Vestlyd V12C Genişlet
Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C BOX
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C
 • Vestlyd V12C

Vestlyd V12C

CA4829

Yeni

TÜRK LİRASI48 581 TL
EURO1 390 €
DOLAR1 509 $
POUND1 191 £

Vestlyd V12C

Çoğu oturma odası için V12C büyük bir değer sunar ve boyut ile performans arasında mükemmel bir uzlaşma sağlar.

V12C, büyük kardeşiyle karşılaştırıldığında küçük görünse de burada Vestlyd DNA'sını hâlâ alıyorsunuz: dinamikler, içgörü ve plak koleksiyonunuzun tamamını yeniden dinleme isteği uyandıran çok sayıda güçlü bas.

Öne çıkanlar

93 dB hassasiyet ve inanılmaz derecede düşük bozulma

Pürüzsüz frekans tepkisi için koaksiyel tasarım

YÜKSEK SESLE ses çıkarmak için tasarlanmış özel sürücüler

Geniş bir tatlı nokta ile sesin eşit yayılması

Tank gibi inşa edilmiş kabin

 

KOAKSİYEL TASARIM

Vestlyd'in tasarımı büyük ölçüde 70'lerin vintage hoparlörlerinden ilham almıştır ancak özel koaksiyel yapı, gösterişli bir tasarımdan daha fazlasını ifade etmektedir; işitsel avantajları da vardır. Bu tasarımda, sıkıştırma tweeter'ı doğrudan woofer'ın motor sisteminin arkasına monte edilerek iki sürücü arasındaki önemli zaman hizalama sorununu çözer. Aynı zamanda, woofer'ın tweeter üzerinde horn benzeri bir etkisi vardır ve bu da tasarımın ek bir avantajı olan SPL'yi optimize eder! Bu özel hoparlör tipine Power Monitor diyoruz.

 

GENİŞ TATLI NOKTA

Çoğu koaksiyel hoparlör, ses açısından çok doğrudan olacak şekilde ayarlanmıştır, dikkat edilmesi gerekir ve yalnızca mutlak tatlı noktada gerçekten iyi ses çıkarır; özellikle yüksek frekanslarda çok ışınsal olabilirler. Ancak Vestlyd, normalde bu gibi hoparlörlerde alacağınızdan çok daha geniş bir tatlı noktaya sahiptir, çok geniş bir dağılıma sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özel koaksiyel tasarımla her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz: mükemmel zaman hizalaması ve yüksek frekanslarda bile sesin eşit yayılması.

 

GÜÇLÜ, DİNAMİK VE DETAYLI OLMASI İÇİN TASARLANDI

Hata yapmayın: Vestlyd ses bozulmadan çok yüksek seslere hükmeder. Bu hoparlörlerden bir çifti, 130 dB'i aşan bir ses basıncı seviyesi sunarak, düşük distorsiyonlu konser seviyelerinde ses sağlar. Bu seviyelerde dinlemenin işitme duyunuz için tehlikeli olabileceğini unutmayın! Yüksek güç performansı için ses bobininden koniye kadar her elemanı optimize etmek amacıyla gelişmiş FEA (Sonlu Eleman Analizi) simülasyonları ve ölçüm ekipmanları uyguladık.

  

MAKSİMUM BAS PERFORMANSI

Woofer için mümkün olan en düşük distorsiyonla yüksek güç çıkışını hedefleyen özel bir motor sistemi tasarladık. Yüksek güç performansı için ses bobininden koniye kadar her elemanı optimize etmek amacıyla gelişmiş FEA (Sonlu Eleman Analizi) simülasyonları ve ölçüm ekipmanları uyguladık.

Benzersiz bir özellik, motorun içindeki alüminyum halkalardır. Bunlar, mıknatıs sisteminden kaynaklanan orta banttaki doğrusal olmayan durumları telafi ederken aynı zamanda çok yüksek woofer gezinmelerinde meydana gelen manyetik enerjideki düşüşü de dengeler.

Sonuç: Vestlyd hoparlörlerle mümkün olan en uç bas seviyelerinde bile önemli orta bandın temiz sunumu korunacaktır.

 

ÖZEL YAPIM TWEETER – KÜÇÜK-DEV - BİR MUCİZE!

Vestlyd, konser sistemlerinden bilinen dinamikleri ve ses basıncı seviyelerini elde edecek şekilde yapılmıştır. Bunu yüksek frekanslarda başarmak için bir sıkıştırma sürücüsüne ihtiyaç vardı. Sıkıştırma sürücülerini kullanırken tipik bir dezavantaj, geçerli ses bandındaki tweeter diyaframının bozulması ve klasik sert "korna" sesine neden olan yüksek sıkıştırma oranı olabilir.

Tam ses bandında ideal bir piston hareketi sağlarken aynı zamanda 2:1 gibi düşük bir sıkıştırma oranına olanak tanıyan daha küçük çaplı bir diyafram seçildi. Sonuç: yüksek SPL, aynı zamanda bir stüdyo monitörünün gelişmişliği ve düşük distorsiyonu.

Woofer'lar tweeter'lar için büyük boynuz görevi görerek sıkıştırma sürücülerinin optimum şekilde yüklenmesini sağlar. Bu, düşük orta bantta çok düşük kesme frekanslarına izin vererek daha akıcı bir dinleme deneyimi sağlar.

Woofer'ın merkezinde gördüğünüz özel yapım gümüş kısım olan tweeter dalga kılavuzu, katı alüminyumdan işlenmiştir.

TANK GİBİ İNŞA EDİLMİŞTİR

Ağır kabin hem yatay hem de dikey düzlemde sağlam destek elemanlarıyla inşa edilmiştir. Bu elemanlar kabinin sağlamlığını arttırmak ve kabinin rezonansa girmesini engellemek üzere tasarlanmıştır; bu nedenle sesteki istenmeyen renklenmeler etkili bir şekilde ortadan kaldırılır. Sürücü motor sistemlerinin hemen arkasında bulunan boşluklar, ısı dağılımının olumsuz etkilenmemesini sağlar.

Üç santimetre kalınlığındaki ön bölmeyle, woofer'ın büyük gezileri bile kabin rezonanslarının sese müdahalesi olmadan gerçekleşir.

Hem V12C hem de V15C hoparlörler, büyük miktarlarda havayı sıkıştırma olmadan dağıtmak üzere tasarlanmış, öne bakan iki büyük bas refleks bağlantı noktasıyla ayarlanmıştır.

ÖZEL HOPARLÖR STANDLARI

Ayrı hoparlör standları Vestlyd için özel olarak tasarlanmıştır ve her hoparlöre uyacak şekilde iki boyutta sunulur. Hoparlörlerin sağlam yapısını güçlendirmek için sağlam, toz boyalı çelikten yapılmıştır. Opsiyoneldir.

 

 Teknik özellikler

2 x bas bağlantı noktasına sahip 2 yollu koaksiyel bas refleks yapısı

Frekans. yanıt [Hz -6dB] : 39-22.000Hz

Empedans [Ohm] : 4 ohm

Hassasiyet [dB @2,83V] : 93

Geçiş Frekansı [Hz] : 1100Hz

Woofer : 12” kağıt konili

Woofer motor sistemi : Ferrit

Sıkıştırma sürücüsü : Yüksek güçlü neodimyum motorlu 1” Lamine TI kubbe

Ağırlık : 24 kg

Boyutlar (lastik ayaklarla) : Y622 x G392 x D367 mm

Terminaller : Muz/vida + Neutrik Speakon

Maks. rec. amplifikatör gücü : 300 watt

Kabin : MDF (ön bölme 31 mm), sentetik deri kaplama

Bir değerlendirme yazın

Vestlyd V12C

Vestlyd V12C