WhatsApp Destek Hattı
Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference Genişlet
Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Vienna AcousticsVienna Acoustics

CA4161

Yeni

TÜRK LİRASI334 574 TL
EURO9 600 €
DOLAR10 370 $
POUND8 167 £

                

vienna-acoustics-logo.jpg

Beethoven Baby Grand Reference

Evinize girecek her bir hoparlörün en son teknolojik standartlara ve performans kabiliyetine uygun olduğundan emin oluyoruz.

Müzik tercihiniz her ne olursa olsun!

Sırf değişiklik yapmış olmak için değişiklik yapmaya inanmıyoruz. Kurucumuz ve tasarımcımız Peter Gansterer yeni bir hoparlör serisi yarattığında, bunun ardında daima öncü ve çok yenilikçi bir teknolojinin çıkmış olması gibi bir sebep yatar.

Her şeyden önce vizyon gelir ve bunu, bu vizyonu gerçekleştirebilmek için mevcut olanakların araştırılması izler. Teknik fizibilitelerin ve her türlü konunun çözümlenmesiyle yeni bir seri ortaya çıkar.

Ancak işler burada bitmez, zira bu evreyi yüzlerce ve binlerce kombinasyonun dinlenmesi izler, zira her bir parçanın kendine has bir tonal rengi vardır.

Yeni hoparlör sunulup da Vienna Acoustics’in beyin takımı ve dostları onu ilk kez dinlediklerinde de yine bir şeyler değişir veya düzelir.

Bu, hepimizin ezbere bildiği ama her seferinde gözlerimizin yaşlarla dolmasına sebep olan Tuck & Patti’ye ait 30 yıllık eski bir caz kaydını dinlediğimiz bir dinleme seansıdır. Bir davul solosunda dizlerimizin bağının çözüldüğü, ortamın tamamen elektriklendiği bir andır. Ya da Viyana Musikvereinssaal konser salonunda büyük bir rahatlık ve hassasiyetle performans gösteren Viyana Filarmoni Orkestrası’nın salonunuzun orta yerine yerleşiverdiği andır.

İşte tam bu anda yeni bir düzeye erişildiğini anlar ve tüm içtenliğimizle bunu tüm dünyayla paylaşmak isteriz.

Beklenmeyen her şey

Yeni BEETHOVEN Baby Grand Reference hoparlörleri ilk dinlediğinizde nefesiniz kesilecek ve aklınızda hemen şu sorular belirecek: Böylesine narin bir güzellik nasıl oluyor da böylesine bir ses sahnesi yaratabiliyor? Suwoofer nerede gizli acaba? Bu yoğunluğun kökeni nedir?

Tasarımın özünde yeni örümcek koni sürücülerimiz, 6 inç’lik midrange ve 7 inç’lik woofer’lar yatsa da, tüm bunlar firmamıza patentli düz örümcek koninin, 2 ayrık koniden oluşan yeni bir yapı içine yerleştirilmesi ve yepyeni bir kompozit koni elde edilmesiyle mümkün oldu.

Örümcek koninin düz yüzeyi çok kesin ve piston benzeri bir hareketi mümkün kılıyor. Böylelikle diyafram uyumsuz titreşimler yaratarak çırpınıp duran bir kütle olmaktan çıkıp, içeri dışarı kesin hareketler yaratan tek bir yapı haline dönüşüyor. Diyafram tamamen yekpare bir piston gibi hareket etmelidir. Düz koni 18 mm (bas), 14 mm (mid) yüksekliğindeki kirişleri sayesinde son derece sert yapıda olup aynı zamanda son derece hafiftir. Yeni X4P karışımımızın içindeki glasfiberler vasıtasıyla iyice pekiştirilmiştir.

Arka kirişler tüm içtepi enerjisinin, düz koninin tüm yüzeyine eşit şekilde yayılmasını sağlayacak şekilde imal edilmiştir. Her bir santimetre kare, komşularıyla aynı içtepiyi iletir ki bu da devrim niteliğinde bir içtepi cevabı kontrolü ortaya koymaktadır.

Koni/diyafram yapımız çok geniş bir ses bobini üzerine kurulu olduğundan, ortasındaki radyal yüzey geniştir ve bu onu ses kalitesinin önemli bir bileşeni haline getirmektedir. Sayısız dinleme testinin ardından ortaya çıkarttığımız bu eşsiz yapıya Kompozit Koni adını verdik. 5 cm’lik alan şu anda örgü kumaştan yapılmış, arka tarafı çift kat kaplı bir çevrik kubbe halindedir. Çok sayıda aksiyal pozisyondan dinlemenin ardından kusursuzluğa erişilmiştir.

 

Kompozit Koninin özelliklerinin özeti eşsiz bir ortak yaşamdır. Dahası örgü kumaşın merkez konisinin bu kadar iyi etkileşim kurmasının sebeplerinden biri de Vienna Acoustics tarafından tasarlanmış ve İskandinavyalı bir uzman grubu tarafından elle şekillendirilmiş ipek kubbemizin kumaş malzemesine son derece benzer olmasıdır.

BEETHOVEN Baby Grand Reference’da da tıpkı ondan daha büyük olan dostu gibi, ufacık nüansları büyük bir doğallık ve rahatlıkla sunarken, midrange alanına kadar uzanabilme kapasitesine sahip, elle kaplanmış ipek kubbe kullanıldı.

Bu titiz kombinasyon doğallık, berraklık ve kolay yeniden üretimde bir mihenk taşı oluşturmaktadır.

Crossover devresi hem yumuşak filtrelerin zarif sadeliğine (saf birinci düzen, Bessel ikinci düzen oktav eğimleri başına 6 db) hem de sürücülerin çıkışının ustalıkla bütünleşik bir sistem haline getirilebilmesi için gereken temel giriftliğe sahiptir. Münferit bileşenlerle ve devrenin düzeniyle ilgili tüm kararlar her zaman olduğu gibi yoğun dinleme testleri sonucunda verilmiştir.

Her bileşenin özenle seçilmesi ahenkli bir müzikalitenin ortaya çıkmasını sağlarken, sofistike devre düzeni çalgılarının tınılarının netleştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Eşsiz cila kalitesi geleneğini BETHOVEN Baby Grand Refence hopalörler de sürdürerek, ona gerçek ahşabın sıcaklığını ve güzelliğini katarken, piyano lakesi cilasının yüksek standartlarını uyguladık.

Homojen bir bütünün oluşturulabilmesi açısından her şeyden de önemlisi gözle görülmeyen kiriş yapısının bilimsel yöntemlerle dengelenmiş olması ve aynı zamanda Kompozit Koni midrange sürücü için tamamen hava geçirmez bir muhafaza hazırlanmış olmasıdır.

Kurucumuz ve tasarımcımız Peter Gansterer, crossover’ın sofistike düzeninin özünü dinleyerek kıyaslama yapmak ve testler uygulamak suretiyle oluşturuyor ve ortaya hoparlörden müzik dinlemeye başladığınız andan itibaren aşikar hale gelen ahenk ve gücü bu şekilde elde ediyor.

Beklenmeyene kavuşun ve kendinizi müziğe bırakın.

Teknik özellikler

İç direnç: 4 ohm

Frekans tepkisi: 33 - 23000Hz

Duyarlılık: 89 dB

Önerilen Amplifikatör: 40 - 300 Watt

Tahrik Üniteleri:

6" Woofer (2) Kompozit Koni: Girintili kumaş merkez konili Düz X4P Spidercone,

6" Orta Kademe Kompozit Koni: Girintili kumaş merkez konili Düz X4P Spidercone

Tweeter: 1.1" El Kaplamalı Viyana Akustik İpek Kubbe

Bas Sistemi: Bas Refleks

Bas İşlevi: Dürtü İyileştirme QB 3 (Quasi-Butterworth)

Çapraz Bileşenler: Polipropilen Kapasitörler, %1 tolerans, Bobinler %0,7 tolerans, Orta Aralık/Tweeter Bölümü Hava Bobinleri, Bas Bölümü için Özel Toz Çekirdek, Metal Film Dirençler %1 tol., Endüktanssız

Geçiş İşlevi: 3 yollu, 6 dB ve 12 dB Bessel

Çift Başına Ağırlık: 52 kg / 115 lb

Boyutlar (G x Y x D) inç 7,2 x 40,4 x 13,1 (taban aksamı hariç)

Boyutlar (G x Y x D) inç 10,2 x 43,1 x 13,1 (temel tertibatlı)

Boyutlar (G x Y x D) mm 182 x 1025 x 330 mm (taban aksamı hariç)

Boyutlar (G x Y x D) mm 260 x 1095 x 330 mm (taban aksamıyla birlikte)

Finiş: Piyano Siyahı

Bir değerlendirme yazın

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference

Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference