WhatsApp Destek Hattı
Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference Genişlet
Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference
  • Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Vienna AcousticsVienna Acoustics

CA4160

Yeni

     

      

Siyah: 12.715 Euro

Beyaz: 12.715 Euro

Rose: 14.750 Euro

Kiraz: 14.750 Euro

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI396 895 TL
EURO12 715 €
DOLAR13 727 $
POUND10 893 £

Beethoven Concert Grand Reference

Biz hoparlör üretmeyi seviyoruz...

Evinize girecek her bir hoparlörün en son teknolojik standartlara ve performans kabiliyetine uygun olduğundan emin oluyoruz.

Müzik tercihiniz her ne olursa olsun…

Sırf değişiklik yapmış olmak için değişiklik yapmaya inanmıyoruz. Kurucumuz ve tasarımcımız Peter Gansterer yeni bir hoparlör serisi yarattığında, bunun ardında daima öncü ve çok yenilikçi bir teknolojinin çıkmış olması gibi bir sebep yatar.

Her şeyden önce vizyon gelir ve bunu, bu vizyonu gerçekleştirebilmek için mevcut olanakların araştırılması izler. Teknik fizibilitelerin ve her türlü konunun çözümlenmesiyle yeni bir seri ortaya çıkar.

Ancak işler burada bitmez, zira bu evreyi yüzlerce ve binlerce kombinasyonun dinlenmesi izler, zira her bir parçanın kendine has bir tonal rengi ve dengesi vardır.

Yeni hoparlör sunulup da Vienna Acoustics’in beyin takımı ve dostları onu ilk kez dinlediklerinde de yine bir şeyler değişir veya düzelir.

Bu, hepimizin ezbere bildiği ama her seferinde gözlerimizin yaşlarla dolmasına sebep olan Tuck & Patti’ye ait 30 yıllık eski bir caz kaydını dinlediğimiz bir dinleme seansıdır. Bir davul solosunda dizlerimizin bağının çözüldüğü, ortamın tamamen elektriklendiği bir andır. Ya da Viyana Musikvereinssaal konser salonunda büyük bir rahatlık ve hassasiyetle performans gösteren Viyana Filarmoni Orkestrası’nın salonunuzun orta yerine yerleşiverdiği andır.

İşte tam bu anda yeni bir düzeye erişildiğini anlar ve tüm içtenliğimizle bunu tüm dünyayla paylaşmak isteriz.

Nihai Olan

Beethoven Concert Grand Reference çığır açarak teknolojik yeniden müzik üretimine yeni standartlar getiren ödünsüz bir hoparlör.

Böylesi bir hoparlörün tasarım hedeflerinin yüksek verimlilik, sıra dışı dinamik menzil, mükemmel düşük bas uzantısı ve ultra geniş bant genişliğinin oldukça kompakt bir kabine sığdırılması olduğunu söylemek yeterli olmaz, zira bu durumda büyük resmi tamamen kaçırmış oluruz.

Beethoven’ın ana hedefi, dinleme mekânınızı tamamen dönüştürecek derecede ikna edici bir müzik üretmektir.

Tasarımın özünde yeni örümcek koni sürücülerimiz, 6 inç’lik midrange ve 7 inç’lik woofer’lar yatsa da, tüm bunlar firmamıza patentli düz örümcek koninin, 2 ayrık koniden oluşan yeni bir yapı içine yerleştirilmesi ve yepyeni bir kompozit koni elde edilmesiyle mümkün oldu.

Örümcek koninin düz yüzeyi çok kesin ve piston benzeri bir hareketi mümkün kılıyor. Böylelikle diyafram uyumsuz titreşimler yaratarak çırpınıp duran bir kütle olmaktan çıkıp, içeri dışarı kesin ve kararlı hareketler yaratan tek bir bütünsel yapı haline dönüşüyor. Diyafram tamamen yekpare bir piston gibi hareket etmelidir. Düz koni 18 mm (bas), 14 mm (mid) yüksekliğindeki kirişleri sayesinde son derece sert yapıda olup aynı zamanda son derece hafiftir. Yeni X4P karışımımızın içindeki glasfiberler vasıtasıyla iyice pekiştirilmiştir.  

Arka kirişler tüm içtepi enerjisinin, düz koninin tüm yüzeyine eşit şekilde yayılmasını sağlayacak şekilde imal edilmiştir. Her bir santimetre kare, komşularıyla aynı içtepiyi iletir ki bu da devrim niteliğinde bir içtepi cevabı kontrolü ortaya koymaktadır.

Koni/diyafram yapımız çok geniş bir ses bobini üzerine kurulu olduğundan, ortasındaki radyal yüzey geniştir ve bu onu ses kalitesinin önemli bir bileşeni haline getirmektedir. Sayısız dinleme testinin ardından ortaya çıkarttığımız bu eşsiz yapıya Kompozit Koni adını verdik. 5 cm’lik alan şu anda örgü kumaştan yapılmış, arka tarafı çift kat kaplı bir çevrik kubbe halindedir. Çok sayıda aksiyal pozisyondan dinlemenin ardından kusursuzluğa erişilmiştir.  

Kompozit Koninin özelliklerinin özeti eşsiz bir ortak yaşamdır. Dahası örgü kumaşın merkez konisinin bu kadar iyi etkileşim kurmasının sebeplerinden biri de Vienna Acoustics tarafından tasarlanmış ve İskandinavyalı bir uzman grubu tarafından elle şekillendirilmiş ipek kubbemizin kumaş malzemesine son derece benzer olmasıdır.

1,1 inçlik tweeter en ince nüansları bile doğallıkla sunarken, özünde hiçbir tizlik barındırmadan, midrange spektrumuna kadar mükemmel bir şekilde uzanır.  

Crossover devresi hem yumuşak filtrelerin zarif sadeliğine (saf birinci düzen, Bessel ikinci düzen oktav eğimleri başına 6 db) hem de sürücülerin çıkışının ustalıkla bütünleşik bir sistem haline getirilebilmesi için gereken temel giriftliğe sahiptir. Münferit bileşenlerle ve devrenin düzeniyle ilgili tüm kararlar her zaman olduğu gibi yoğun dinleme testleri sonucunda verilmiştir. 

Her bileşenin özenle seçilmesi ahenkli bir müzikalitenin ortaya çıkmasını sağlarken, sofistike devre düzeni çalgıların tınılarının netleştirilmesini mümkün kılmaktadır. 

Kabin, Avrupa ağaç doğramacılık teknolojisinin en ileri düzey örneğidir. Sanat yapar gibi mafsallanmış kiriş yapısı ve her bir sürücü için titizlikle seçilmiş ayrık muhafazalar hoparlörün gözle görünmeyen kısımları arasındadır. Gözle görülen kısım ise, elle seçilmiş kaplamaların sıcaklığı, özel kaplama tekniğimizle yumuşatılmış köşeler ve hakiki piyano lake cilasının derinliği ve saflığıdır. 

İyi mühendisliğin şartı açısallıktır; iyi tasarım kalite ve değeri görünür kılan ustalıklı formu elde eder.

Sanat ve teknolojinin girift bileşimi, Beethoven Concert Grand Reference’ın estetiğiyle insanları büyülemesini ve her tür yaşam alanında inanılmaz bir performans ortaya koymasını sağlayan şeydir. Büyük tutkuyla tasarlanmış olan özelliklerin hepsi bir araya gelerek yeni Grand Series Beethoven hoparlörümüzü sıra dışı bir karaktere büründürüyor ve ona sınırsız bir müzik hissini evinize taşıyabilme yetisi kazandırıyor.

Teknik özellikler

İç direnç: 4 ohm

Frekans tepkisi:28 - 23000Hz

Duyarlılık: 90 dB

Önerilen Amplifikatör: 50 – 400 Watt

Tahrik Üniteleri:

7” Woofer (3): Kompozit Koni: Gömme kumaş merkez konili Düz X4P Spidercone

6” Orta Kademe: Kompozit Koni: Gömme kumaş merkez konili Düz X4P Spidercone

Tweeter  1" :El Kaplamalı Viyana Akustik İpek Kubbe

Bas Sistemi: Bas Refleks

Bas İşlevi: Dürtü İyileştirme QB 3 (Quasi-Butterworth)

Çapraz Bileşenler: Polipropilen Kapasitörler, %1 tolerans, Bobinler %0,7 tolerans, Orta Aralık/Tweeter Bölümü Hava Bobinleri, Bas Bölümü için Özel Toz Çekirdek, Metal Film Dirençler %1 tol., Endüktanssız

Geçiş İşlevi: 3 yollu, 6 dB ve 12 dB Bessel

Çift Başına Ağırlık: 75 kg / 165 lb

Boyutlar (G x Y x D) inç  8,1 x 44,5 x 15 (taban aksamsız): 12,1 x 46,9 x 15 (taban aksamlı)

Boyutlar (G x Y x D) mm:

205 x 1130 x 380 mm (taban tertibatı olmadan)

307 x 1191 x 380 mm (taban tertibatıyla birlikte )

Finiş : Piyano Siyahı

Bir değerlendirme yazın

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference