WhatsApp Destek Hattı
Focal Kanta No1 Genişlet
Focal Kanta No1
  • Focal Kanta No1
  • Focal Kanta No1
  • Focal Kanta No1
  • Focal Kanta No1 Walnut
  • Focal Kanta No1 White
  • Focal Kanta No1 Black

Focal Kanta No1

FocalFocal

CA4174

Yeni

     

       

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI309 000 TL
EURO8 675 €
DOLAR9 403 $
POUND7 290 £

Focal KANTA N°1

GİZLİ PERFORMANS 2 YÖNLÜ RAF TİPİ HOPARLÖR

Kanta N°1 serisinden bu raf tipi hoparlör, herhangi bir üniteye veya standa dikkat çekmeden uyum sağlar: 270 ft 2'nin (25 m²) altındaki odalar için mükemmel çözümdür . Tamamen akustik performansa ve kesinlikle kişisel bir estetiğe adanmış: kısaca Kanta DNA'sı budur! Üç yıllık araştırmanın ardından Focal, özel teknolojilerin yeni bir kombinasyonunu sunuyor: yeni nesil IAL3 tweeter'da Berilyum ve Keten evliliği, orta kademe ve bas hoparlör sürücüleri için. Sonuç? Sıcaklık ve müzikalite ile dolu, hassas, ayrıntılı bir ses. Sesi sevenler için yeni bir çağın başlangıcı... Dinleme deneyiminizin başlangıcından itibaren, boyutlarına göre bas frekans tepkisinin kapsamı şeklinde sizi bir sürpriz bekliyor. Bunun gibi kapalı bir alana veya bir duvara yakın bir yere yerleştirildiğinde, bası daha da optimize etmek için havalandırmaya bir parça köpük konabilir.

Serinin bir diğer güçlü noktası, kararlı bir şekilde modern ve büyüleyici bir tasarıma sahip bu akustik başyapıta son rötuşları yapan cesur görünümüdür!

Parlak veya mat ön panel kaplamalarıyla, birkaç olası kombinasyon vardır. Her biri diğerinden çok farklı birçok stil, herkes için bir şeyler olduğu anlamına gelir. Kanta, iç mekanınızın yıldızı olacak ultra şık, tasarımcı bir nesne haline geldi.

 

Malzemelerin evliliği

BERILYUM VE KETEN

İlk kez, bir Keten sandviç koni hoparlör, bir Berilyum tweeter ile birleştirildi. Keten, düşük kütle/sertlik/sönümleme denkleminin cevabıdır ve ses netliğine ve kesinliğine yol açar. Bu eşsiz Keten/Berilyum kombinasyonu, müziğe inanılmaz bir sıcaklık ve müzikalite katar. Fransa'da üretilen bu patentli keten koni, Focal ev ve araç içi hoparlörlerde kendini kanıtlamıştır. Orta kademe hoparlör, TMD (Ayarlanmış Kütle Sönümleme) süspansiyon kullanır ve her Kanta hoparlör, mükemmel tanımlanmış ses ve daha iyi kontrollü bas için manyetik alanı stabilize eden bir NIC (Nötr Endüktans Devresi) motor ile donatılmıştır.

 

Kabin yapısı

YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLIMER

Her şey akustik yumuşaklık ve sıcaklık yaratmak için tasarlanmış ve yapılmıştır: ön panelin ve kabin malzemelerinin yoğunluğu ve sertliği, yumuşatılmış açılar ve çift girişli havalandırmalar benimsenmiştir. Ön panel, akustik parametrelere uyacak şekilde yeni bir malzemeden yapılmıştır. Yüksek Yoğunluklu Polimerden (HDP) tek parça olarak kalıplanmıştır. Bu malzeme mükemmel bir performansa sahiptir: MDF'den %70 daha yoğundur, %15 daha serttir ve %25 daha fazla sönüm sağlar. Tek parça ön panel, herhangi bir ses kırınımını tamamen ortadan kaldırır. Kanta, bas sıkıştırmasını sınırlamak için ön ve arka yüzlerde iki havalandırma deliği bulunan Power Flow teknolojisine sahiptir.

 

Yeni tweeter

BOZULMA DÜŞMANDIR

Focal'ın araştırması, her kayıttaki bozulmayı azaltmaya yöneliktir. Kanta ile tiz kaydı, yeni bir saf Berilyum tweeter tarafından yeniden üretilir. Bu IAL3 tweeter , her ikisi de dalgaların emilmesine yardımcı olan ve böylece tweeter frekansını düşüren IAL (Sonsuz Akustik Yükleme) ve IHL (Sonsuz Horn Yükleme) tweeter özelliklerini birleştirir.

 

Stil

VE HEPSI BU...

Mühendislerimiz , hoparlör hizalamasını düzelterek kulaktan aynı uzaklıkta olmasını sağlayan "Odaklanma Süresi" seçimini yeniden gözden geçirdiler . Kabin, yekpare kalıplanmış tek parça ahşaptan yapılmıştır. Zamak tabanı aynı zamanda karakter kitlelerini de ortaya çıkarır. Çivileri ve çanakları ile taban, çok küçük bir alandan büyük denge sağlar. Son ayrıntılar: cam kaplı üst kısım ve manyetik ızgaralar. Bunlar çıkarıldığında, Kanta'ya benzersiz görünümünü veren son tasarım dokunuşu olan hoparlörlerin keten konilerini ortaya çıkarırlar.

 

Teknik özellikler

Tip: 2 yönlü bas-refleks kitaplık hoparlörü

Sürücüler:

1 x 61/2 "(16.5cm) Keten bas-orta seviye TMD süspansiyonlu ve NIC motorlu

11/16" (27mm) 'IAL3' saf Berilyum ters çevrilmiş kubbe tweeter

Hassasiyet (2,83V/1m): 88dB

Frekans Yanıtı (+/-3dB): 46Hz - 40kHz

Düşük Frekans Noktası (- 6dB): 42Hz

Nominal Empedans: 8 Ohm

Minimum Empedans: 3.9 Ohm

Önerilen Amplifikatör Gücü: 25 - 150W

Çapraz Frekans: 2.400Hz

Boyutlar (YxGxD): 1639/64 x 97/32 x 1525/64" (422 x 234 x 391mm)

Net ağırlık (ön ızgara ile): 28,1 lb (13 kg)

Ambalaj boyutları (YxGxD): 241/64 x 143/8 x 20

Bir değerlendirme yazın

Focal Kanta No1

Focal Kanta No1