WhatsApp Destek Hattı
Focal Sopra No1 Genişlet
Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1 COLOR
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1
 • Focal Sopra No1

Focal Sopra No1

FocalFocal

CA4166

Yeni

     

      catalog.jpg

      

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI391 009 TL
EURO11 700 €
DOLAR12 648 $
POUND10 019 £

Focal Sopra N°1

2 YOLLU YÜKSEK KALITELI RAF TİPİ HOPARLÖR

Sopra, yeni performans kriterlerini dikkate alarak 'Premium High-End' için açıkça yeni bir dönem başlatıyor. Kompakt, modern, saf bir tasarım, karakter... tüm bunlar, iç mekanınıza mükemmel bir entegrasyon sağlamak için gerekli faktörlerdir.

Kompakt ve güçlü Sopra N°1, bir teknolojik yenilik konsantrasyonudur. " NIC" manyetik devresine , orta kademe woofer için "TMD" çevrelere ve tweeter'ın Sonsuz Korna Yüklemesine (IHL) sahiptir. Sopra'da uygulanan yeni teknolojilerin katkısını doğrulayan gerçek bir gösteridir.

İlk olarak, çok düşük distorsiyon , kitaplık hoparlörlerine özgü muhteşem uzamsallaştırmayla birlikte inanılmaz bir netlik ve çok yüksek tanım sağlar ...

 

Bu çekici ilk izlenimin ötesinde, şaşırtıcı olan, sesinin dokusu ve yumuşaklığıdır. Tam ve mafsallı bas ile sağlam, 'etli' bir ses sağlar. Değerli hiçbir şekilde yapay değildir ve tiz ile sınırlı değildir. Genel tutarlılık ve armonik zenginlik, dinleyicinin müziği şaşırtıcı bir şekilde anlamasını sağlar.

 

SONSUZ YÜKLEME

Berilyum tweeter'ımız, şeffaf ve dinamik bir ses veren inanılmaz derecede hafif ve son derece sert bir kubbeye sahiptir. Ana sınırlaması, arkasındaki boşlukta havanın sıkıştırılmasından gelir. Ancak Sopra'nın kompakt olması, kabinin mümkün olduğunca büyük bir kısmının bas için kullanılması gerektiği anlamına geliyordu. Tweeter'ı yüklemek için diğer seçenekleri araştırmak zorunda kaldık, bu da bizi IHL sistemini bulmaya yöneltti. " IHL" sistemi , Berilyum tweeter'ın hoparlörün kompaktlık talebine göre yüklenmesini sağlar . Tweeter'ın arka dalgası, herhangi bir bozulmayı önlemek için hassas ve kademeli olarak emilir. Tiz tanımı maksimuma itilir

 

Manyetik alanın dengelenmesi

NÖTR ENDÜKTANS DEVRESİ

Başından beri, hoparlör tahrik ünitesinin önemli bir yönü olan manyetik devreye her zaman büyük ilgi duyduk. Ses reprodüksiyonunun kesinliği ve ayrıntısı, manyetik alanın kararlılığına bağlıdır. NIC teknolojisi (Nötr Endüktans Devresi) manyetik alanı kontrol etmeye izin verir ve sonunda distorsiyonu sınırlamak için hakim olmayı sağlar. Bozulmanın etkilerini azaltır ve sese çok yüksek tanımlı ve benzeri görülmemiş bir dinamik verir.

 

Orta kademe takıntısı

AYARLANMIŞ KÜTLE SÖNÜMLEYICI

Ekiplerimiz, koniyi sepete bağlayan süspansiyondaki tanımı değiştiren rezonansları ortaya çıkardı. Süspansiyonun sönümleme özelliklerini arttırdığı zaten bilinen çözümlerin tümü, sonuç olarak tanımı değiştiren kütlenin artmasına neden olur. Yanıt, depreme dayanıklı gökdelenlerde kullanılan ve yarış arabalarının süspansiyonunda da kullanılan bir teknolojiden geldi. "TMD" teknolojisi , bozulmayı büyük ölçüde azaltmak ve bas ve orta kademe tanımını artırmak için rezonansı kontrol eden süspansiyon profilini optimize etmekten oluşur.

 

DETAYLAR

Sopra'nın ana teması, ustalara tüm küçük detayların tadını çıkarma fırsatı sunsa da, kasıtlı olarak düzenlidir. Artımlı örgü motifli ızgara,  Berilyum tweeter'ı korur  ve ona güçlü bir kimlik verir. Bu motif orta bölümün kıvrımlı arka panelini kapatmak için tekrarlanmıştır. Klemens kartı, kelebek somunlar ve ayarlanabilir sivri uçların tümü, tamamı saatçilik uzmanları tarafından üretilmiş olan birkaç görünür vida gibi Sopra için özel olarak tasarlanmıştır.

 

ESTETIK IÇIN PERFORMANSTAN ÖDÜN YOK

Tasarım ajansı Pineau & Le Porcher, Sopra'yı tek bir kuralla tasarladı: estetiğe performanstan ödün vermemek. Sopra serisi, en tutkulu ses tutkunları için tasarlanmıştır. Tasarımı performansı desteklerken, parlak bir parlaklık için High Gloss vernikli meşe (Açık Meşe ve Siyah Meşe) ile farklı lake kaplamalar veya ahşap kaplamalarla ilişkilendirilen olağanüstü malzemeler evinizin dekoruna daha da fazla zarafet ve sıcaklık getirir.

Akustiği veya görünümü etkileyebilecek herhangi bir unsuru ortadan kaldırmak için cepheye düzenli bir görünüm vermek için büyük çaba sarf edildi. Sopra'nın yapısı, ara bölüm etrafında eklemlenmiştir. Bu enjekte edilmiş poliüretan bileşen, üst ve alt dolapların "Odaklanma Süresi" (kanalların akustik yakınsaması) için eğilmesine olanak tanır.

 

KABİNDE USTALAŞMA VE MALZEME SEÇİMİ

Fransa'da yapılmıştır Sopra'nın kabini, Utopia ile aynı üretim süreci kullanılarak Bourbon-Lancy'deki (Burgundy, Fransa) kabin üretim tesisimizde tasarlanmıştır. Yoğunluğu, optimum tanım için ve kararlı bir mekanik referans sağlamak için gerekli ataleti verir. Kabinin iç kısmında paralel yan paneller yoktur ve dikey duran dalgaları önlemek için alt kısma küçük Helmholtz rezonatörleri eklenmiştir. Mümkün olan en hızlı yayılma süresini sağlayan ve böylece bastaki tüm halo etkilerini ortadan kaldıran çiviler kullanarak zemin bağlantısını sağlamak için hoparlörün tabanı için malzeme olarak camı seçtik.

Teknik özellikler

Tip 2 yönlü bas-refleks kitaplık hoparlörü

Hoparlör sürücüleri:

61/2" (16.5cm) "W" bas orta seviye ile

"TMD" süspansiyon, "NIC" motor

11/16" (27mm) "IHL" Berilyum ters çevrilmiş kubbe tweeter

Frekans yanıtı: (+/- 3dB) 45Hz - 40kHz

Düşük frekans noktası: 6dB 41Hz

Hassasiyet: (2,83V/1m) 89dB

Nominal empedans: 8 Ohm

Minimum empedans: 3.9 Ohm

Çapraz frekans: 2 200Hz

Önerilen amplifikatör gücü: 25 - 150W

Boyutlar (YxGxD): 1647⁄64x1063⁄64x1519⁄32" (425x279x396mm)

Ağırlık: 41,89 lb (19 kg)

(stand: 40,78 lbs (18,5 kg))

Bir değerlendirme yazın

Focal Sopra No1

Focal Sopra No1