WhatsApp Destek Hattı
Marten OSCAR DUO Genişlet
Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO color
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO
  • Marten OSCAR DUO

Marten OSCAR DUO

MARTENMARTEN

CA4765

Yeni

    

     

Stand opsiyoneldir.

Stok : Siyah

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI275 712 TL
EURO8 250 €
DOLAR8 918 $
POUND7 065 £

Marten OSCAR DUO

Oscar Duo, en baştan tasarlanmış ve Marten sesini yeni bir teknolojiyle birleştirilmek amacıyla yaratılmış bir hoparlör, bu amaca ulaşılabilmesi için de yeni sürücüler tasarlandı. Üstelik onun için özel yapılmış şeyler bunlardan ibaret değil. İsteğe bağlı olarak sunulan hoparlör sehpası da özgün bir Marten tasarımıdır. 

Oscar serisinin yaratımına güç veren şey inovasyondur, meydan okumadır, risk almadır. Oscar serisi en baştan ve yeniden düşünülmüş bir tasarım olarak küllerinin içinden yeniden doğdu. 

 

BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ

Direksiyon başında tam kontrol.

Oscar Duo, daha uygun fiyatlı bir Marten hoparlör ihtiyacını, ünlü ses ve kalitemizden hiçbir ödün vermeksizin karşılıyor. Bunu başarabilmek için Oscar Trio’yu yeniden tasarladık ve özel bir sürücü yarattık.

Hoparlörün yapısı, son derece kontrollü ve doğal bir sesle, Marten hoparlörlerinin imzası niteliğindeki müzikaliteyi mümkün kılmaktadır. 

Özel yapım sürücüler

Hakiki Marten sesi

2-yollu

Rekabetçi fiyat

“Marten sesine sadık kalabilmek için detaylar üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yepyeni sürücüler tasarladık.”

Leif Olofsson | Baş tasarımcı, Marten

 

SERAMİK KONİLER

Sert seramik hafif olmakla birlikte son derece katıdır ve bu da onu Sapphire adıyla bilinen hoparlör membranları için ideal bir malzeme haline getirir.

Bizim seramik konilerimiz, elektrokimyasal bir işlemden geçirilmiş olmaları dolayısıyla yüksek bir sönümleme faktörüne sahip. Membranlarımız da yüksek bir materyal rezonans frekansına sahipler ki bu da distorsiyonun minimum düzeyde olduğu ve high end hoparlör konileri açısından kutsal kase olan berraklığın sunulabildiği anlamına gelmektedir.

KABİNLER

Titizlikle modernize edildi

Hoparlörün dış tarafı minimalist tasarım örneğidir, gereksiz hiçbir detaya yer verilmemiştir, hiç süslemesi yoktur. Marten kabin tasarımlarında güç ve zarafetin dengesini arar ki bu aynı zamanda muhteşem sesinde en mükemmel bileşenlerinden biridir.

 İsteğe bağlı olarak kullanılabilecek manyetik kapak, tatmin edici bir klik sesiyle yerine oturur ve seste hiçbir değişiklik yaratmadan hoparlöre daha modern bir görüntü kazandırır.

 

AYAKLAR

Malzeme her şeyden önemlidir.

Marten için özel tasarlanmış olan ayaklar ileri teknoloji mühendisliğinde kullanılan termoplastikten yapıldı. Termoplastik, sertliği yüksek, sürtünmesi düşük, mükemmel bir boyutsal dengeye ve rezonans kontrolüne sahip bir malzemedir. Hassasiyet gerektiren parçalar için gereken kusursuz niteliklerin dengesi…

Ayaklarımız, hoparlörlerimizin maksimum performanslarını sergileyebilmeleri için ihtiyaç duydukları izolasyonu sağlamaktadır. 

 

SEHPA

Minimalist özel tasarım

Sehpanın Oscar Duo’yla kusursuz bir bütünleşme sağlayabilmesi için onu bizzat tasarladık ve görüntüye olduğu kadar rezonansa da büyük önem verdik.

Sehpanın titreşimlerle baş edebilcek sertlikte olması ve aynı zamanda da iyi görünmesi gerekiyordu. Birçok deneme yaptıktan sonra üçlü sütun tasarımında karar kıldık ki bu da ona daha hafif bir görünüm verirken, sabitliği de güvence altına aldı. 

 

CROSSOVER

Yüksek dinamikler için düşük dereceli crossover

Daha yüksek dereceli crossover’ların dinamikleri ve detayları kısıtlama eğilimi olduğundan dolayı biz düşük dereceli crossover’lar kullanıyoruz. İkinci derece crossover’ımız dinamik menzili sonuna kadar kullanmak üzere tasarlandı.

Bakır yapraktan hava göbekli bobinler

Gümüş/altın kapasitörler 

Birinci kalite rezistanslar 

Jorma iç kablolama

“Oscar’ı tepeden tırnağa baştan yarattık – bazen her şeyi sil baştan yapmak gerekir.”

Leif Olofsson | Baş tasarımcı, Marten 

MEKANINIZ

Dairenizi terfi ettirin.

 

Oscar çok yönlü bir hoparlör, yerleştirmesi çok kolay ve gerek küçük gerekse büyük mekanlarda aynı ses performansını sunabiliyor. Sağlam performansıyla çok daha büyük bir hoparlör hissi yaratırken odayı müzikle dolduruyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Frekans aralığı :37-20000 Hz +-3dB

Güç derecesi: 150W

Duyarlılık : 86 dB / 1m / 2,83V

İç direnç : 6 ohm (3,1 Ohm dk.)

Tip: 2 yol

Tahrik üniteleriHoparlör (ön):

1 x 7” Seramik Ünite

1 x 1” Seramik Ünite

Geçiş frekansı: İkinci dereceden 2500Hz

Bileşenler: Yağ kapasitörlerinde düşük kayıplı bakır folyo bobinler ve gümüş/altın

Terminaller: Tek kablolu WBT

Dahili kablolama: Jorma Tasarım

Kabine: 25 mm fiber laminat Mat Ceviz, Piyano Siyahı veya Beyaz

Boyutlar (GxYxD): 20x40x32 cm (7,9x15,7x12,6")

Net ağırlığı: 13 kg (29 lb)

Bir değerlendirme yazın

Marten OSCAR DUO

Marten OSCAR DUO