WhatsApp Destek Hattı
Vienna Acoustics The Kiss Sapele Genişlet
Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss Black
 • Vienna Acoustics The Kiss Stand
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss Sapele
 • Vienna Acoustics The Kiss
 • Vienna Acoustics The Kiss
 • Vienna Acoustics The Kiss
 • Vienna Acoustics The Kiss

Vienna Acoustics The Kiss

Vienna AcousticsVienna Acoustics

CA2997

Yeni

     

 

Stand fiyata dahil değildir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI435 040 TL
EURO13 935 €
DOLAR15 044 $
POUND11 946 £

Vienna Acoustics The Kiss

Devrim


Firmamızın önde giden ürünü olan Klimt Serisinden™ Music’in piyasaya sürülüşünü takiben, ondan ufak olmakla birlikte hiçbir bakımdan ödün vermeyen Kiss’i sunuyoruz.

Daha büyük kardeşi gibi Kiss de aynı devrimsel nitelikli ve patentli Flat-Spider-Cone eşzamanlı sürücü sistemi üzerine kurulmuştur. Bu yeni tasarım insan sesinin etkin yedi oktavlık perdesinin tamamını ve daha da ötesini, geleneksel tasarımların çoğunda mevcut olan normal hunili montaj ve basınç hiç olmaksızın tek bir, faz uyumlu zaman düzleminde mükemmel şekilde üretebilir. Bu teknik yenilik sesi yalnızca tüm mekanik müdahaleden neredeyse tamamen özgür kılmakla kalmaz, aynı zamanda bir referans hoparlör sisteminde normalde hiç görülmemiş ve ondan beklenmeyen büyük bir yerleştirme özgürlüğünü de mümkün kılar.

Bu patentli sürücünün fiziği Vienna Acoustics’in uzun süredir kullandığı, kütleyi işlevsel olarak minimumda tutarken çoklu düğümlerdeki gücü de maksimuma çıkarmak üzere tasarlanmış, kuvvetlendirilmiş konilerden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Düz koniler aslında sertlik sağlamaz ama bu noktada firmamızın tescilli Spider-Cone teknolojisine başvurmak suretiyle biz bu dezavantajı avantaja çevirdik. Bu teknoloji sadece en iyi ağırlık – sertlik oranlarını tutturmakla kalmaz, aynı zamanda kirişlerin miktarını, şekillerini, kalınlıklarını, radyal ya da eşmerkezli uyumlarını ve hassas konumlar içinde belirlenmiş yerleşimlerini çeşitlendirmek suretiyle spesifik ve hesaplanmış ses ve tepki-cevap tonlamasına imkan tanır. Buna yakın sayılabilecek başka tek yapım şekli sandviç ve petek teknolojisidir ki bunların bizim uygulamamız için çok ağır oldukları zaten görülmüştür.

Koni malzemesinin temelini bizim X3P’miz oluşturmaktadır ancak bu, sertlikte ve koninin arka duvarında bizim hafif iskeletli Spider-Cone teknolojimizle kombine edilmiş iç-sönümleme oranınında optimuma ulaşmak için yine firmamıza tescilli özel bir malzeme karışımıyla hazırladık. Tüm koniler Vienna Acoustics tarafında Viyana’da üretilmiştir. Sonlu element analizi kullanılması dolayısıyla Vienna Acoustics’in baş tasarımcısı Peter Gansterer çok sert ve düz bir yüzey yaratmayı başardı (böylelikle sürücü yüzeyi boyunca zaman ve frekansa özgü faz kaymasını ortadan kaldırabildi). Bu daha sonra el yapımı, ipek kubbeli, merkezine özel bir neodim manyetik yapısı yerleştirilmiş bir tweeter ile birleştirildi.

Şekil işlevden sonra gelir

Yeni Flat-Spider-Cone eşzamanlı sürücü sistemimizin yaratımıyla geçen titiz ve zaman alan bir sürecin ardından uzatılmış bas taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış uygun bir bas sürücüsüne gelmişti sıra. Bu işlem için tekrar sonlu – element – analizine ve firmamıza tescilli Spider-Cone teknolojisine geri dönüş yaptık. Sonuçta ortaya firmamıza patentli, yepyeni 23 cm ultra sert NAWI konimiz çıktı. Bu yeni sürücü kütlesi çok düşük olmasına rağmen sıradışı sertliğini korumaktadır. Böylesine güçlü ve düşük kütleli bir bas sürücüsü yarattığımız için yalnızca en üst kademe crossover bileşenlerinin değil, aynı zamanda modifiye edilmiş birinci derece bir yerleşim planından faydalanılmış en saf crossover tasarımının avantajlarından tamamen yararlanabildik. Bu yeni crossover, yeni tasarlanmış sürücülerimizle birleşerek en iyi faz eşzamanlılığını sunar ve bu da en pes oktavlarda mükemmel güç, netlik sağlarken aynı zamanda en muhteşem detayların da korunabilmesi sonucunu doğurur. Bu, daha sonra kendini, kaideye montelenmiş hoparlörlerde şimdiye dek bulunmayan bir alan çoğaltımının yaratılmasında belli eder.

Sürücüde ve crossover tasarımında yararlanılmış olan bu teknik buluşlardan tam anlamıyla faydalanılabilmesi için gerekli olan kabin teknolojisi daha da dikkatli bir çalışmayı şart koşuyordu. Ayrık olan üst-ünite muhafazası, yüksek teknolojiye sahip, çekilmiş alüminyumdan döner birleşme yeri ile bas muhafazasından dekuplajlanmıştır. Üst birimin ya da Müzik Merkezinin yapısı aynı iç volümü paylaşır ve daha büyük boyuttaki modelimiz Klimt Serisinden The Music’te de olduğu gibi mühürlenmiştir.

Bu devrimsel nitelikteki sürücü sistemi, içinde yeni geliştirdiğimiz bas sürücüsünü barındıran bir havalandırmalı bas kabini ile eşleştirilmiştir. Göze çarpıcı, tamamen dekuplajlanmış Müzik Merkezi, tüm sistemin, seste netlik ve doğallıkta mutlak ideale ulaşmasını sağlar.

Vienna Acoustics – Doğal Ses Yaratma Sanatı™

Her zaman olduğu gibi hoparlörlerin cila ve boya kalitesi en yüksek standartlara göre yapılmıştır. The Kiss’in Siyah Lake Piyano versiyonu olduğu gibi güzel bir ahşap cilalı Maun versiyonu da bulunmaktadır.

Teknik özellikler

Entegre subwoofer kullanan 3 yollu sistem

Muhafaza tamamen bağımsız ve birbirinden ayrılmış iki bloğa bölünmüştür.

Sistemin gövdesine entegre edilmiş yerleşik destek.

Viyana Akustiğine özel 180 mm düz konili akustik koaksiyel orta ve tiz hoparlör.

Vienna Acoustics'e özel "Spider Cone" konili 230 mm Woofer.

38-20.000 Hz frekans tepkisi.

89 dB / W / m hassasiyet.

4 ohm'luk nominal empedans.

50 ila 180 W RMS arasında amplifikasyon gücü.

İki özel lak halinde mevcuttur (Siyah ve Sapeli).

Boyutlar / Hoparlor ağırlığı: 273x540x540 mm (G x Y x D) / 43 kg.

Özel standın boyutları / ağırlığı: 273x730x530 mm (G x Y x D) / 23 kg.

Bir değerlendirme yazın

Vienna Acoustics The Kiss

Vienna Acoustics The Kiss