WhatsApp Destek Hattı
Yamaha Soavo NS-B951 Genişlet
Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951
  • Yamaha Soavo NS-B951

Yamaha Soavo NS-B951

YAMAHAYAMAHA

CA4380

Kullanılmış

        

      

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur, orijinal kutusunda içeriği eksiksiz gönderilecektir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI17 721 TL
EURO850 €
DOLAR924 $
POUND749 £

Soavo NS-B951

NS-B951, veri açısından zengin, yüksek çözünürlüklü her türlü ses kaynağından şeffaf ses sağlayarak raf tipi hoparlör kalitesini yeni bir düzeye taşıyor. Yüksek hacimlerde bile netlik veya doğruluk kaybı olmadan çarpıcı derecede cesur tasarım, ses performansıyla eşleşir.

 Kısaca;

Soavo Konsepti: Doğal Ses Sunmak

Yeni A-PMD'li 16 cm (6-1/2”) Woofer, Gücü Doğrulukla Birleştiriyor

Neodimyum mıknatıslı DC-Diaphragm™ özellikli alüminyum dome tweeter

Yenilikçi kabin tasarımı (paralel olmayan yüzeyler)

Üç yollu köşeli derzli yapı

Şebekelerde Solen kapasitörler dahil olmak üzere en yüksek kaliteli parçalar

Toshiyuki Kita tarafından tasarlanan zarif görünüm

 

Soavo Konsepti: Doğal Ses Sunmak

Soavo hoparlörler, Yamaha tarafından 125 yılı aşkın müzik enstrümanı üretimi ve yarım yüzyıldan fazla hoparlör üretimi de dahil olmak üzere uzun geçmişimize ve zengin deneyimimize dayanarak yaratılmıştır. Yeni yüksek çözünürlüklü ses kaynaklarını en yüksek kalitede yeniden üretmek için NS-901 serisi, yeni hoparlör üniteleri içerir ve ifade yeteneklerini daha da geliştirmek için kapsamlı ses kalitesi ayarından geçer. Bu hoparlörlerin, müzik ve filmlerin sunduğu tüm işitsel heyecanı sunacağından emin olabilirsiniz.

 Yeni A-PMD'li 16 cm (6-1/2”) Woofer, Gücü Doğrulukla Birleştiriyor

Büyük 16 cm (6-1/2”) woofer, netlik veya doğruluk kaybı olmadan yüksek ses seviyelerinde müziğin keyfini çıkarmanızı sağlar. Diyafram, Yamaha'nın geliştirilmiş koni kağıdına sahip en yeni A-PMD'sidir (Gelişmiş Polimer Enjeksiyonlu Mika Diyafram). Ayrıca, olağanüstü güç kullanımı ve yanıt verme için büyük bir ferrit korumasız mıknatıs ve oldukça sert bir alüminyum döküm çerçeve ile güçlü bir manyetik devre içerir. A-PMD'nin aşırı hafifliği, sertliği ve kararlılığından yararlanan bu woofer, pürüzsüz, hızlı yanıt verir ve yüksek çözünürlüklü ses kaynaklarını yeniden üretebilir.

 

En yüksek aralıktaki Alüminyum Dome, DC-Diapragm™ Tweeter

3 cm (1”) kubbe tweeter, hem sertlik hem de yanıt verme için alüminyumdan yapılmıştır ve bir neodimyum mıknatıs kullanır. Orta ve yüksek aralıkları doğal pürüzsüzlük ve şeffaflıkla birleştiren ses sunar. Diyafram ve ses bobinini sıkı bir şekilde entegre etmek ve kalın bir surround malzeme kullanmak, yüksek aralıktaki ses yoğunluğunu ve çözünürlüğünü artırır. İstenmeyen rezonansları en aza indiren ağır alüminyum döküm tweeter plakası ve ideal ses yayılımı sağlayan son derece ince ağ ızgarası ile, yüksek çözünürlüklü ses kaynağından gelen yoğun ses atmosferlerini ve nüansları aslına sadık bir şekilde üretir.

 Yenilikçi Kabin tasarımıyla Güçlü, Doğru Ses Üretimi için Üretildi

Amaç, üstün çoğaltma yeteneklerine sahip bir hoparlör yaratmaksa, kabinin tasarımı elbette son derece önemlidir. Amaç, en yüksek doğruluğu sağlamak için duran dalgaları azaltmak ve aynı zamanda harika bir derinlik hissi ile tam, üç boyutlu bir ses sağlamaktı. Çözüm, paralel olmayan yüzeylere sahip, woofer ve orta kademe bölümlerinin eğimli bir bölmeyle ayrıldığı ve tüm muhafazayı dikey merdiven desteğiyle güçlendiren bir kabin tasarlamaktı. Bir diğer önemli nokta da, Yamaha'nın ahşap işçiliğindeki mükemmelliği sayesinde elde edilen, kabin bağlantılarının üç yönlü inceltilmiş yapısıdır. Bu teknik, son derece sıkı bağlantılar sağlar, böylece tüm kabin tek bir birim gibi davranarak sıkı, güçlü ve doğru bas üretimi sağlar.

 

Alüminyum Tweeter Plakası

Döküm alüminyum tweeter plakası, tweeter'ı kabin titreşiminden yalıtır ve tweeter ünitesi için sağlam bir bağlantı sağlar. Bu, tesadüfi hareketi önleyerek yüksek aralıklı sesin renklenme olmadan net ve şeffaf olmasını sağlamaya yardımcı olur.

 Ağ için Solen Kapasitörler Dahil Yüksek Kaliteli Parçalar

Çapraz ağlar, Solen metalize polipropilen kapasitörler ve özenle seçilmiş telli büyük demir çekirdekli bobinler dahil olmak üzere en yüksek kaliteli parçaları kullanır. Tüm parçalar, baskılı devre kartları kullanmak yerine her biri ayrı ayrı doğrudan lehimlenerek bağlanır, bu da zengin ve canlı sese katkıda bulunur. Son olarak, titiz ses ayarı, tüm frekans aralığında pürüzsüz ve doğal ses için sürücüler arasında optimum geçişler sağlar.

 yamaha-soavo-ns-b951 (18).jpg

Tanınmış Tasarımcı Toshiyuki Kita Sayesinde Zarif Görünüm

Düz yüzeyleri olmayan özgün ve güzel formu, uluslararası üne sahip bir ürün tasarımcısı olan Toshiyuki Kita tarafından tasarlanmıştır. Minimum duran dalgalar nedeniyle yüksek ses kalitesine ek olarak, konuşmacının zarif varlığı bakış açısına göre değişen ifadeler sergiliyor. Lüks piyano kaplamalı gerçek ahşap kaplama, her türlü ev sinema sistemi için zarif bir görünüm sunar.

 Yamaha Piyano Siyahı veya Beyaz Kaplama

Parlak, parlak kaplama, Yamaha'nın onlarca yıldır güzel kuyruklu piyanolar üretmek için geliştirdiği aynı teknikler kullanılarak uygulanır. Hoparlörlerden aldığınız pürüzsüz, zengin ses için mükemmel bir görsel tamamlayıcı sağlar.

 

Teknik Özellikler

Tip: 2 Yönlü Bas Refleks Kitaplık Hoparlör Sistemi

Woofer'lar: 16 cm (6-1/2”) Gelişmiş PMD konisi

Tweeter: 3 cm (1”) alüminyum kubbe

Frekans tepkisi:45 Hz-50 kHz

Nominal Giriş Gücü: 30 W

Maksimum Giriş Gücü: 120 W

Duyarlılık: 88 dB / 2,83 V/1 m

Geçiş Frekansları: 3kHz

İç direnç: 6 ohm

Boyutlar (G x Y x D): 220x380x353mm; 8-5/8” x 15” x 13-7/8”

Ağırlık: 9,7 kg/birim; 21.4 pound

Bir değerlendirme yazın

Yamaha Soavo NS-B951

Yamaha Soavo NS-B951