WhatsApp Destek Hattı
MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1 Genişlet
MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1
  • MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1
  • MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1
  • MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1

PRO 80 MkI

mj-acoustics-pro-80-mk1-subwoofer_camaro

180 watt MOSFET AMP

PRO 50 MK3 piyasa sürüldüğünde, MJ’nin tarihindeki bu anıtsal modele son donuşlarını yaptıkları sırada tasarım ekibi tek bir yorumda bulunmuştu. “Acaba daha büyük bir versiyon daha da iyi olabilir mi?” Eh, tabii ki bunun cevabı kocaman bir “EVET”ti!!! Bu da daha geniş bir koni alanı ve daha büyük bir kabine sahip olan PRO 60 MKI1’in ortaya çıkmasına sebep oldu. Peki bunu nasıl daha da iyileştirdik?

Bu platformu alıp ona çok hassas ayarlar yaparak, birden çok subwoofer hoparlörlü sistemlerde onu tekrarlanabilir ve silinmeyen bellekte saklanabilen ayarlarla düzgünce tonlanabilmesini sağladık. Sonra da bütçeye uygun hoparlör yaratmanın finansal kısıtlarının ötesine geçip sınırları zorladık ve filtreleri iyileştirip, yeni bir crossover düzeniyle gücü de mümkün olabilecek en üst düzeye çıkarttık. Tüm bunları başarabilmemiz, DAMP devreleri içindeki mikro işlemcinin sistem statüsünü büyük bir dikkatle izleyerek kabinden en saf çıkışın alınabilmesini ve dalga şeklinde bir stres veya distorsiyonun kesinlikle işitilmemesini sağlaması sayesinde oldu. Bu hakikaten de işitilebilir bir mucize!

PRO 80 MK1 kompakt ölçülerini korudu. Hoparlörün kesinlik ve doğruluğu ise, ekran, crossover, kazanç ayarları, faz, güç ölçer ve tüm koruma devrelerini idare eden MJ’nin efsanevi DAMP 2’inci nesil mikro işlemci devrelerinin eklenmesiyle elde edildi. Artan basla birlikte konide oluşan doğal karakter değişimlerini düzenlemek için bas motorundan en iyi performansın alınabilmesini sağlayan motor tertibatı için manyetik bir yapı ve Gauss ortamı oluşturduk. Gücün 180 watt’a çıkartılmasıyla, motor tertibatının verimliliği arttı ve böylece ortaya insanı şaşkınlığa sürükleyen sonuçlar çıktı. İkiz ve bağımsız kazanç ayarları olan Yüksek-Düzey ve Hat-Düzeyi girişler tasarımı tamamladı. İşte bir kez daha ödediğiniz her liranın karşılığını veren ve küçük subwoofer hoparlörlere yeni bir standart getiren bir ürün ortaya çıkartmayı başardık.

En baştan tasarlanmış olan bu subwoofer en önemli bileşenlere sahip. Değişken faz, 180 watt güç, yeni tasarım 12 inç sürücü ve tüm bunlar 345mm’lik kompakt bir küpün içinde…. 10 hZ’e inebilen bas çıkışı ve oda içinde 19 hZ’de -3dB olarak derecelendirilen inanılmaz bir ürün.

PRO 80 MK1 en talepkar sinema ve müzik sistemlerini tamamlayabilir! A/B Sınıfı MOSFET amplinin 120 watt’lık gücü son derece dayanıklı tasarıma ve cilaya sahip, ultra uzun atımlı, süper katı, 12 inç’lik sub-bas sürücüyü beslemektedir. Bunlara bir de çok güzel bir saten cila (parlamayan) ve en küçük detaylara gösterilen özeni ekleyin. PRO 50 MK3, 13 Hz’e kadar inen pürüzsüz bir darbe ve sağlam bir yumruk indirirken sesler tam da olması gerektiği gibi kesinlikle uzamıyor.

En son çıkmış teknolojilerin ve ses ayarı yapılmış el yapımı kabinin birleşimi olan bu gerçekten mucizevi subwoofer, sub-bas kontrolünde harikalar yaratıyor. En talepkar film müziklerine yetecek kadar koyu, derin ve güçlü bir ses sunuyor ama öte yandan hi-fi müzik dinletileri için gereken belli belirsiz, atik, hızlı ve tam doğru sesleri üretiyor. Sanki tam orada olmak gibi! Film izlerken gerektiği yerlerde ürkütücü olabiliyor, orası kesin, ama onu çıkarttığınız anda sistem temelsiz kalacaktır. Onu sisteminize eklediğinizde, bir daha onsuz yapamayacağınızı anlayacaksınız.
  


Teknik Özellikleri:

180watt MOSFET Ampli

Kazan Kontrol Menzili 99 dB olan hoparlör ve hat düzeyi girişler

Neutrik Speakon konnektör (Yüksek düzey 100k ohm)

Dengelenmemiş RCA (fono) konnektörler (Altın Kaplama) (Düşük Düzey 10k ohm)

Sofistike Crossover Devreleri –20Hz ile 120Hz arasında değişken

LFE Bypass ayarı

0º ve 180º arasında ayarlanabilen faz kontrolü

Frekans Cevabı 13hz - 200hz * D.I.P. (Dinemaik Akıllı Koruma)

D.A.M.P. (Dijital olarak Doğru 2’inci Nesil Mikro İşlemci)

18 ve 25 mm’lik sağlam ve durağan MDF malzemeden özel tasarım kabin, volüm ve konfigürasyon

Güç çıkışı ölçerli ve frekans ayarlı Dijital Ekran

Anahtarlı sigortası olan IEC ana şebeke giriş soketi

300mm (12”) Ultra uzun atımlı sürücü, dayanıklı çelik şasi ve çift mıknatıs

3 yıl garanti

Boyutlar (GxYxD ) 345mm X 383mm X 345mm ve Ağrılık 15.1kg

Standart cila seçeneği Black Ash (küllü siyah) ciladır, diğer gerçek ahşap Kaplama seöenekleri mevcuttur.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

MJ Acoustics, tam da bunu yapan özel sub-bas sistemleri tasarlar ve kurar. Yaklaşık 20 yıldır, gelişen MJ ürünleri yelpazesi, dünyanın her yerindeki audiophiles ve sinemaseverleri memnun etti ve olağanüstü pozitif eleştiriler aldı. Gerçek hayatta, pound karşılığı ses değeri sağlamadaki üstünlüğü tartışmasız devam ediyor ve gerçek alt basların nadir bir ürün olduğunu ve yalnızca bir uzmandan temin edilebileceğini kanıtlıyor.

Sisteminize bir MJ Sub-bas hoparlörü eklemekten kaynaklanan gerçekçilik gibisi yoktur. Şüphesiz, şimdiye kadar var olan bir sisteme yapacağınız en iyi müzikal yatırım. Gerçekten duyabileceğiniz en iyi müzikle ilgileniyorsanız, bir tane deneyin. Ayrılmak istemeyeceğinizi biliyoruz.

"MÜZİK KULAĞA DOĞRU GELDİĞİ ZAMAN DAHA GERÇEK OLUYOR" "ANINDA ORADA OLMAK GİBİ!" 

MJ Subwoofer'lar bu kadar iyi ses verdiğinde, başka alternatif yoktur. 

Bir değerlendirme yazın

MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1

MJ ACOUSTICS PRO 80 Mk1