WhatsApp Destek Hattı
Mcintosh RS200 Genişlet
Mcintosh RS200
  • Mcintosh RS200
  • Mcintosh HR092 Remote control
  • Mcintosh RS200
  • Mcintosh RS200
  • Mcintosh RS200

Mcintosh RS200

McIntoshMcIntosh

CA4364

Kullanılmış

  worldwide.jpg      

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur, orijinal uzaktan kumandası ve besleme kablosu ile birlikte gönderilecektir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI114 664 TL
EURO5 500 €
DOLAR5 979 $
POUND4 844 £

     

RS200

RS200'ü gerçekten özel kılan, cam ön panelinin ötesinde olanlardır. Hassas görüntüleme ile geniş bir ses alanı için stereo konfigürasyonda ikili üç yollu yerleşik hoparlörler vardır. Müziğinizi çalmanın, bazı son teknoloji kablosuz seçenekleri de dahil olmak üzere birkaç yolu vardır.

 

Play-Fi ile çok odalı ses

McIntosh RS200, seçtiğiniz mobil cihazınızdan rahat müzik çalmak için evinizdeki Wi-Fi® ağını ve DTS Play-Fi teknolojisini kullanır. Akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya PC'nizden kablosuz olarak müzik akışı gerçekleştirin veya TIDAL, Spotify®, Pandora® ve Rhapsody gibi hizmetleri oynatın. Ayrıca aboneliğiniz varsa SiriusXM'in keyfini çıkarabilirsiniz.

 

McIntosh veya diğer şirketlerin ek Play-Fi hoparlörleri ve bileşenleri ile çok odalı ses sisteminizi oluşturun. Play-Fi, markaları karıştırıp eşleştirmenizi sağlar. Farklı odalarda bulunan hoparlörlerin aynı şarkıyı aynı anda çalmasını veya farklı kaynaklardan müziğe erişmesini sağlayın. Ve hepsini akıllı telefonunuza veya tabletinize indirilen ücretsiz Play-Fi uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz.

 Play-Fi'nin Kritik Dinleme Modu, Wi-Fi üzerinden aynı anda tek bir bölgeye 24-bit/192kHz kayıpsız akış sağlar. Böylece, alt örnekleme yapmadan yüksek çözünürlüklü WAV veya FLAC dosyalarının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Dahili Bluetooth 5.0 ve Apple AirPlay 2

Ayrıca akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden Bluetooth aracılığıyla RS200 hoparlör sistemine kablosuz olarak müzik akışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu, popüler kablosuz teknolojinin en son ve en harika versiyonu ve çok önemli. Daha güçlü, daha kararlı bir bağlantı elde edersiniz. Ve yerleşik aptX HD ses kodlaması, uyumlu cihazlardan CD kalitesinde ses sağlar.

Apple kullanıcıları için AirPlay 2 teknolojisi de var. RS200 aracılığıyla doğrudan iPhone®, iPad® veya Mac® bilgisayarınızdan ses çalmanızı sağlar. Buna YouTube® videoları ve Netflix filmlerinden müzikler dahildir.

 

Ses çubuğu olarak kullanılan RS200

TV'nizi HDMI ARC bağlantı noktası veya optik dijital giriş aracılığıyla bağlayın.

Kablolu bağlantı seçenekleri

Ses kaynaklarını RS200'e bağlamanın birkaç yolu vardır. Şimdiye kadarki en şık ses çubuklarından birini ister misiniz? TV'nizi bağlamak için yalnızca ses için bir HDMI girişi ve dijital optik giriş vardır. (Daha fazla ev sineması deneyimi için birkaç RS100 hoparlörü kablosuz surround olarak bile kullanabilirsiniz .)

 Dizüstü bilgisayarınızı USB Type-B bağlantı noktası aracılığıyla bağlayın veya taşınabilir bir aygıtı 3,5 mm stereo minijaka takın.  Ve biraz daha güçlü bir sese ihtiyacınız varsa, mono RCA alt çıkışı aracılığıyla seçtiğiniz ayrı bir güçlü subwoofer bağlayabilirsiniz.

 Amazon Alexa ile uyumlu

RS200'de dahili mikrofon yoktur. Ancak bir Amazon Echo veya Echo Dot eklerseniz (veya zaten sahipseniz), Alexa üzerinden sesli komutlar verebilirsiniz. Bu özellik, DTS Play-Fi uygulaması aracılığıyla kurulur ve Amazon aracılığıyla sunulan belirli Play-Fi becerisi tarafından etkinleştirilir.

 

Genel bakış

McIntosh Odayı Dolduran Ses: RS200, 40Hz - 20kHz frekans yanıtıyla efsanevi McIntosh odayı dolduran sesi sunar. İki adet 4" x 6" uzun mesafeli woofer, dört adet 2" titanyum ters kubbe orta kademe ve iki 0,75" titanyum kubbe tweeter'dan oluşan sekiz sürücüye iletilen toplam 650 watt güç sunar. RS200, benzersiz ses özelliklerine sahip çeşitli konumlara yerleştirilebildiğinden, 3 konumlu bir EQ anahtarı, EQ'yu odanıza ve dinleme tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanır.

 Opsiyonel Kablosuz Surround: RS200, muhteşem sese sahip basit bir surround sistem oluşturmak için opsiyonel kablosuz arka hoparlörlerin ( 958RS100 , ayrı satılır) bağlantısını destekler .

Subwoofer Çıkışı: Düşük frekansları daha da geliştirmek için harici bir güçlü subwoofer'ı bağlamak için bir mono-subwoofer çıkışı dahil edilmiştir. Subwoofer çıkışı, değişken 20-500Hz düşük geçiş geçişine sahiptir (100Hz önerilir).

Yerleşik WiFi: McIntosh RS200, AirPlay 2, DTS Play-'e erişmenizi sağlamak için evinizin mevcut WiFi ağ yönlendiricisine bağlanmak üzere yerleşik 2.4/5.0GHz çift bantlı WiFi (802.11 a/b/g/n) özelliğine sahiptir. Fi ve Alexa ses kontrolü (ayrı satılır - Amazon Alexa özellikli cihaz gerektirir). WiFi kurulumu, DTS Play-Fi uygulaması (Apple iOS ve Android için), iOS için Apple AirPlay veya WPS (WiFi Korumalı Kurulum) aracılığıyla yapılabilir.

 

AirPlay 2: AirPlay 2, iTunes, Apple Music ve diğer uyumlu Apple iOS uygulamaları için gelişmiş ve kullanımı kolay bir kablosuz çok odalı ses platformudur. AirPlay 2 ile Apple iOS aygıtınızdan (iOS 11.4 veya sonraki sürümleri çalıştıran) veya Mac bilgisayarınızdaki (OS X 10.13.2 çalıştıran) herhangi bir sesi McIntosh R200'de ve evinizdeki diğer uyumlu AirPlay 2 hoparlörlerde çalabilirsiniz. Ayrıca, Siri özellikli aygıtlardan (Apple iPhone, iPad veya Watch gibi) Apple Music'inizin RS200 hoparlörde çalınmasını denetlemesini de isteyebileceksiniz. Sesi bir odada çalmayı, aynı sesi gruplandırılmış odalarda çalmayı veya aynı sesi her odada çalmayı seçebilirsiniz (doğrudan Apple iOS aygıtınızdaki Apple'ın Müzik Uygulaması ve Ev uygulamasından kontrol edebilir ve gruplandırabilirsiniz).

 DTS Play-Fi: McIntosh RS200, güvenilir ve yüksek kaliteli kablosuz ses için DTS Play-Fi'yi destekler. DTS Play-Fi, ses kalitesini etkilemeden yüksek tanımlı "kayıpsız" sesi kablosuz olarak yayınlamak için DTS ses ile WiFi kablosuz teknolojisini birleştirir. DTS Play-Fi kablosuz sesin keyfini çıkarmak için Play-Fi uygulaması ( Apple iOS 8.0+ , Android OS 4.0+ veya Windows PC 7-up için ) gereklidir. Uygulamadan başlangıçta RS200'ü kurabilir, birden fazla DTS Play-Fi hoparlörü ve oynatıcı ekleyebilir, bağlayabilir ve kontrol edebilirsiniz. DTS Play-Fi, 24-bit/192kHz'e kadar ödünsüz kalitede ses için saf, bit-bit, kayıpsız ses akışı yapacaktır. DTS Play-Fi, kablosuz yönlendiricinizden 100'e kadar menzile sahiptir.

 

Kaynaklar: DTS Play-Fi, Pandora , Spotify Connect , SiriusXM , TIDAL , Amazon Music (HD dahil) , iHeartRadio , Napster dahil olmak üzere birçok önde gelen akış hizmetine erişim sağlar, & Daha. RS200'ün üst kısmındaki ön ayar düğmeleri aracılığıyla en sevdiğiniz Play-Fi akış hizmetlerinden dörde kadar kaydedebilirsiniz; yapılandırıldıktan sonra, önceden ayarlanmış düğmelere dokunarak bir mobil cihaza ihtiyaç duymadan kaydedilen akış hizmetlerini doğrudan buluttan hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. DTS Play-Fi ayrıca, Play-Fi uygulamasını çalıştıran Apple iOS ve Android cihazınızdan müziğinizi yüksek kaliteli kayıpsız sesle kablosuz olarak yayınlama olanağı sağlar. Ayrıca RS200, Windows PC'nizde (7'li) veya ev ağınıza bağlı DLNA onaylı NAS sürücülerinizde depolanan çeşitli müzik dosyalarının çalınması için DLNA uyumludur. MAC OSX bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar, DLNA'yı desteklemediklerinden ağ üzerinde görünür olmak için üçüncü taraf yazılımlara (Twonky, Plex, Servio vb.) ihtiyaç duyarlar. DTS Play-Fi, MP3, AAC, FLAC gibi müzik formatlarını destekler. ve WAV. Sistem, 24-bit/192kHz'e kadar müzik dosyalarını tanıyacak ve bu dosyaları 24-bit/192kHz'e kadar tek bir hoparlöre (Kritik Dinleme Modu) veya 16-bit/48kHz'e kadar birden fazla hoparlöre (CD Kalitesi) kablosuz olarak aktaracaktır.Bir ev ağı boyunca neredeyse kayıpsız dağıtım sağlamak için bazı alt örneklemeler yapılabilir.

Kritik Dinleme Modu: Yüksek çözünürlüklü sesi orijinal olarak amaçlandığı gibi duymak isteyenler için, Kritik Dinleme modu, alt örnekleme veya ağ senkronizasyon ayarı olmadan 24 bit/192 kHz'e kadar yüksek çözünürlüklü dosyaların yerel olarak işlenmesini sağlayacaktır. Bu şekilde, ses dosyaları orijinal ses bütünlüğünü korur. Kritik Dinleme Modu yalnızca bir DTS Play-Fi hoparlörde mevcuttur ve çok odalı ses dağıtımını desteklemez.

Çok Odalı Ses: Her bölgede aynı kaynağı veya her odada farklı bir şarkıyı çalabilirsiniz. Her biri kendi kaynağına sahip sekiz ayrı kablosuz kaynak cihazı (akıllı telefonlar, tabletler vb.) aynı anda desteklenir ve herhangi bir kablosuz kaynak cihazı sekiz DTS Play-Fi oynatma cihazına akış yapabilir. Çoğu kablosuz ağın bant genişliği sınırlamaları nedeniyle, belirli bir zamanda tek bir WiFi ağında 16'dan fazla kablosuz DTS Play-Fi ürünü önerilmez. Desteklenen çok odalı ses kaynakları şunları içerir: - DTS Play-Fi çevrimiçi müzik hizmetleri ve internet radyosu; Play-Fi Uygulaması yüklü olarak Apple iOS ve Android cihazlarınızda saklanan müzik kitaplıkları; Windows PC'nizden, DLNA müzik sunucunuzdan veya Mac bilgisayarınızdan (3. taraf yazılımı çalıştıran) müzik kitaplıkları; yanı sıra Analog, Dijital ve Bluetooth ses kaynakları.

Not: Tüm DTS Play-Fi sertifikalı ürünler sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır, bu nedenle evinizde daha fazla hoparlör eklemek veya birden fazla ses markası seçmekle uğraşmanıza gerek yoktur.

 

Alexa ile Çalışır: RS200, DTS Play-Fi desteği sayesinde "Amazon Works With Alexa" sertifikalı bir üründür. RS200'ü herhangi bir odadan çalıştırmak için Alexa kontrol cihazınızla (ayrı satılır - Aksesuarlar Sekmesine bakın) konuşmanız yeterlidir. Alexa uygulamasında RS200'ü "Alexa Preferred Speaker" olarak atayabilirsiniz, ardından üzerinde müzik çalmak için artık RS200'ü ada göre belirtmeniz gerekmez. Bağlı bir kontrol cihazına verilen "Alexa, ilk 40'ı oynat" kadar basit sesli komutlar, RS200'de oynatmayı başlatır. Alexa sesli komutları yalnızca RS200'ün DTS Play-Fi işlevleri tarafından desteklenir.

 Not: RS200, yerleşik bir mikrofon veya herhangi bir dinleme özelliği içermez ve ses kontrolü için tamamen bir Alexa kontrol cihazına (ayrı satılır) dayanır.

 Bluetooth 5.0:McIntosh RS200, kablosuz ses akışını (A2DP) ve kontrolü (AVRCP) destekleyen dahili Bluetooth 5.0 sunar. Bluetooth özellikli kaynak cihazınızda depolanan müziği, müzik uygulamalarını ve diğer ses içeriğini kablosuz olarak RS200 hoparlör sistemine aktarabileceksiniz. Bluetooth'un standart SBC codec bileşenine ek olarak RS200, AAC (Apple iOS cihazları için yüksek kaliteli oynatma sağlar), Qualcomm aptX HD (belirli Android cihazlar için yüksek çözünürlüklü oynatma sağlar) ve Qualcomm aptX Düşük gecikme süresi (geliştirilmiş ses sunar) desteği sunar. görsel/işitsel senkronizasyon için iletim hızı). Birlikte verilen uzaktan kumandadan temel oynatma işlevlerini (Çal/Duraklat ve Önceki/Sonraki Parça gibi) kontrol edebilirsiniz. Gelişmiş müzik tarama ve şarkı/sanatçı/albüm bilgilerinin yine de Bluetooth özellikli kaynak cihazınızdan yapılması gerekecektir.

Not: RS200, telefon görüşmeleri yapmak ve cevaplamak için Bluetooth eller serbest iletişimini desteklemez.

 

USB-B Bağlantı Noktası: RS200'ün USB-B bağlantı noktası, bir Windows PC (7 ve daha yenisi) veya Mac bilgisayara (10.6.4 ve daha yenisi) bağlantıya izin verir. Bir Windows PC, McIntosh'un destek sitesinden indirilebilen ayrı bir McIntosh USB Audio Windows Sürücüsü gerektirecektir . Windows PC veya Mac bilgisayarınızda sıkıştırılmış ve yüksek çözünürlüklü müzik dosyalarını McIntosh RS200 hoparlör sistemi aracılığıyla dinleyebileceksiniz.

Not: Yalnızca hizmet amaçlı bir USB-A bağlantı noktası da vardır (ses çalmayı desteklemez).

 HDMI ARC + CEC: McIntosh RS200, HDMI ARC özellikli bir TV'den bir HDMI kablosu aracılığıyla ses alabilen bir HDMI ARC jakı ile donatılmıştır. HDMI ARC (Ses Dönüş Kanalı) jakı, 2ch PCM, Dolby Digital ve DTS'de 24-bit/192kHz'e kadar sesi destekler.

 Optik Dijital Giriş: RS200, HDMI bağlantısına ek olarak TV'nize, Blu-ray oynatıcınıza veya uydu/kablolu kutunuza bağlantı için bir optik (toslink) dijital girişe sahiptir. Optik dijital giriş, 2ch PCM, Dolby Digital ve DTS'de 24-bit/192kHz'e kadar sesi destekler.

 3,5 mm Aux Girişi: Kablosuz ve dijital bağlantıya ek olarak RS200, eski bileşenlerinizin bağlantısı için 3,5 mm analog Aux girişi sunar.

 Uzaktan Kumanda: McIntosh RS200, hoparlörün kablosuz çalışması için bir IR uzaktan kumanda ile birlikte gelir. RS200 ayrıca çoğu televizyon IR uzaktan kumandasından Güç, Ses ve Sessiz komutlarını öğrenebilir. Akışlı müzik işlevlerinin tümü uzaktan kumandayla kontrol edilemez.

 Tetikleme Çıkışı: 12 voltluk tetik çıkışı (3,5 mm), 12 voltluk tetik girişine sahip başka bir bileşenin, RS200 açıldığında veya kapatıldığında otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlar.

 Otomatik Bekleme: 30 dakika sonra ses sinyali veya komut gelmezse RS200 otomatik olarak Güç Tasarrufu Moduna girer. Güç Tasarrufu Modunda 60 dakika geçtikten sonra hiçbir ses sinyali veya komutu oluşmazsa, RS200 otomatik olarak Bekleme Moduna girecektir.

 Klasik McIntosh Tasarımı: Modern müzik akışı hizmetleri için tasarlanırken RS200, siyah cam ön panel, ışıklı logo, kontrol düğmeleri ve bir çift hızlı yanıt veren mavi watt ölçer gibi klasik McIntosh tasarım öğelerine sahiptir.

 Ürün Yazılımı Güncelleme Uygulaması: Ücretsiz McIntosh Updater uygulaması ( Apple iOS 8.0+ için ), RS200'ün donanım yazılımını kontrol etmenizi ve güncellemenizi sağlar. Bir Android sürümü yakında mevcut olacak (ETA yok). 

 mcintosh-rs-200 (16).jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER

Güç çıkışı: 650 Watt (400 Watt Tweeter'lar/Orta Kademeler, 250 Watt Woofer'lar için)

Kanal Sayısı: 2

Sinyal gürültü oranı: >103dB (A Ağırlıklı)

Toplam Harmonik Bozulma + Gürültü: <%0,05 (orta bant)

HOPARLÖR ÖZELLİKLERİ            

Sistem Sürücüsü Tamamlayıcısıİki adet 20mm Titanyum Dome Sıvı Dolu Tweeter

Dört adet 50mm Titanyum Ters Dome Orta Kademe

İki adet 4 x 6 inç Uzun Mesafeli Woofer

Frekans tepkisi: 40Hz - 20kHz

Geçiş Frekansı: 275 Hz, 4.000 Hz

Muhafaza Kaplaması: Parlak Siyah

Izgara Kaplaması: Siyah Örgü Kumaş

Izgara Ataşmanı: Mekanik

BAĞLANTI        

Yardımcı giriş: 1

Dijital Optik Giriş: 1

HDMI Girişi: 1 (yalnızca ses)

Subwoofer Çıkışı: 1

USB Girişi: 1

USB Giriş Tipi: B tipi

Kablosuz Giriş: AAC, aptX HD ve aptX Düşük Gecikmeli Wi-Fi 802.11 a, b, g, n 2.4/5GHz desteği ile Bluetooth 5.0 A2DP

AĞIRLIKLAR VE BOYUTLAR       

Boyutlar (G x Y x D): 24-13/16" (62,99cm) x 5-3/4" (14,48cm) x 12-5/8" (32cm)

Ağırlık: 29,5 lb (13,3 kg)

mcintosh-rs-200 (16).jpg

Bir değerlendirme yazın

Mcintosh RS200

Mcintosh RS200