WhatsApp Destek Hattı
Bose Acoustimass 5 series II Speaker System Genişlet
Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System
  • Bose Acoustimass 5 series II Speaker System

Bose Acoustimass 5 series II Speaker System

Bose Bose

CA2456

Kullanılmış

TÜRK LİRASI3 311 TL
EURO370 €
DOLAR438 $
POUND339 £

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

REDLINE serisidir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

 

İlanda kullanılan fotoğraflar hoparlörlerin kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bose Acoustimass 5 veya AM-5, minimum görsel etki ile yerleştirmede maksimum esneklik sağlamak için iki küçük uydu ve ayrı bir bas modülü kullanan stereo hoparlör sistemidir.

Acoustimass 5 Series II bu sistemin gelişmiş versiyonunudur. Uydular yeniden şekillendirilmiş ve gerçekte küçültülmüştür. Her biri sadece 6-3 / 8 inç yüksekliğindedir ve yaklaşık 3-1 / 8 inç kare ve 4-3 / 4 inç derinliğinde iki kabaca kübik muhafazadan oluşur. Küpler bağımsız olarak neredeyse 360 ​​derece döndürülebilir, bu da konuşmacının sesinin uzamsal özelliklerinin bazı çıktılarını yakındaki duvarlardan yansıtarak değiştirilmesine izin verir. (Dinleme alanındaki doğrudan yansıyan ses oranının kontrol edilmesi uzun zamandır bir Bose özelliğidir.)

Her kapalı, kalıplanmış plastik küp yaklaşık 200 Hz'nin üzerinde çalışan bir 2-1 / 2-inç sürücü içerir. Muhafazalar ses emici malzeme ile doldurulur. Orijinal AM-5'teki uydulardan farklı olarak Seri II uydular ayrılamaz; iki küp kalıcı olarak tutturulmuştur. Uyduları çeşitli konumlara monte etmek için çeşitli tiplerde braketler ve standlar mevcuttur. Sürücüler manyetik olarak korumalıdır, böylece rengi bozmadan bir TV monitörünün yakınına yerleştirilebilirler.

Acoustimass sisteminin özel kalitesinin çoğu benzersiz bas modülünden gelir. Orijinal sistemde modül, ön ve arka çıkışları farklı hacimlerde ayrı boşluklar tarafından yüklenen iki adet 6-1 / 2 inç sürücü içeriyordu. Bir oktav etrafındaki frekanslarda rezonans olan bu boşluklar, bir çift 2-1 / 2-inç delikten odaya taşınmıştır. Bas muhafazası, yaklaşık bir buçuk oktav genişliğinde, dik yüksek frekanslı kesme eğimi, bas frekanslarının harmoniklerinin odaya yayılmasını etkili bir şekilde engelleyen bir bant geçiren filtreye eşdeğerdir.

Bose mühendisleri, bu harmonikler duyulabilir olduğunda, dinleyicilerin uydulardan belirli bir mesafeye yerleştirildiklerinde bas kaynağını üç parçalı bir sistemde yerelleştirebildiklerini belirlediler. Acoustimass bas modülünün bu efektten tamamen özgür olması, ön stereo görüntüsünü bozmadan onu odanın herhangi bir yerine yerleştirmeyi mümkün kıldı.

Bununla birlikte, orijinal AM-5'te, uyduların düşük frekans sınırı ile bas modülünün yüksek frekans sınırı arasında, sistemin frekans tepkisinde 200 civarında ölçülebilir bir "delik" oluşturarak hafif bir boşluk vardı. Hz. Birçok program materyali türünde delik farkedilememiştir, ancak bazen bir miktar parçalanmış düşük bas varlığı olarak duyulabilir.

Bu sorun Seri II'de ortadan kaldırılmıştır. Bas modülünün frekans tepkisinin üst sınırı, çok dik kesme eğimini korurken (ve hatta arttırırken) uzatıldı. Sonuçta, düşük bas tepkisinin gerçek bir uzantısıyla birlikte bas modülünden uydu sürücülerine yumuşak, tespit edilemez bir geçiş olduğu söylenir

Yeni bas modülü, orijinal tasarıma benzer bir çift boşluklu akustik yapıda iki adet 5-1 / 4 inç sürücü (orijinal AM-5'in 6-1 / 2 inç sürücülerinden biraz daha küçük) içerir. Ancak her bir boşluk odaya kendi portuna sahip olmak yerine, her iki boşluk da üçüncü bir taneye bağlanır ve bu da çapı yaklaşık 2-1 / 2 inç ila yaklaşık 4 arasında düzgün bir şekilde parlayan kalıplanmış bir plastik kanal yoluyla dinleme alanına bağlanır. Bas modülünün frekans aralığı kabaca 50 ila 250 Hz'dir.

Acoustimass bas modülü yaklaşık olarak orijinal AM-5'inkiyle aynı boyuttadır: 19-1 / 4 inç uzunluğunda, 14 inç yüksekliğinde ve 7-1 / 2 inç genişliğindedir. Havalandırma engellenmediği sürece (açıklık diğer yüzeylerden en az 2 inç olmalıdır) hemen hemen her yere, herhangi bir yüzeyine yerleştirilebilir.

Bas modülünün bir ucu, amplifikatörden gelen giriş sinyalleri için bir grup yay yüklü konektör içerir ve uydulara çıkışlar (crossover sistemi modüle yerleştirilmiştir). Sistemin aşırı yük hasarına karşı otomatik koruması, aşırı yük kaldırılana kadar sinyal seviyesini azaltır.

Acoustimass 5 Series II, 4 ila 8 ohm (sistem nominal olarak 6 ohm'dur) yükleri çalıştırabilen amplifikatörler ve kanal başına 10 ila 200 watt arasında güç değerleri ile çalışacak şekilde derecelendirilmiştir. Acoustimass bas modülü çizilmeye karşı dayanıklı siyah saten kaplamalı olarak mevcuttur ve uydular siyah polimerle kaplanmıştır. 

Seri II, birinci sınıf bir konvansiyonel hoparlör sisteminin temel niteliklerine sahiptir. Frekans tepkisi, test ettiğimiz birçok saygın sistemden daha pürüzsüzdür ve mükemmel dağılım ile 45 ila 20.000 Hz aralığını kapsar. Doğru konumlandırma ile Stereo efekti mükemmeldir. 

Dinlerken, bu sistem daha büyük, çok daha pahalı bir hoparlör gibi davranır. Acoustimass 5 Serisi II'yi duyan (görmeyen) bir kişinin güçlü, odayı dolduran sesinin, avucunun üzerinde kolayca tutulabilen uydu hoparlörlerden ve yapabilen kompakt bir bas modülünden kaynaklandığından şüphelenmesi mümkün değildir. 

İlanda kullanılan fotoğraflar hoparlörlerin kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın