WhatsApp Destek Hattı
Akai GX-9 Genişlet
Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9
  • Akai GX-9

Akai GX-9

AKAI AKAI

CA2340

Yeni

EURO500 €
DOLAR562 $
POUND450 £
TÜRK LİRASI3 860 TL

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

tek kullanıcı tarafından özenle kullanılmış ve muhafaza edilmiştir, yeni gibidir,

tüm fonksiyonları (kapak dahil) ilk günkü hassasiyetinde çalışmaktadır,

%100 orijinaldir,

tüm lastikleri yenilenmiştir, kalibrasyon ayarları yapılmıştır,

mağazamızda dinleyebilirsiniz. 

 

 

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GX9 

(1985-87)

Akai GX-9, Dolby B ve Dolby C gürültü azaltma, her bir bant için otomatik azimut ayarına ve kullanımdan ödün vermeden kullanım kolaylığına katkıda bulunan diğer birçok otomatik özelliğine sahip, üç kafalı, çift kapaklı bir kaset çalardır.

GX-9'un taşıma bölümünde çekme kapağı doğrudan bağlı bir dc servo motor tarafından tahrik edilir. İkili kapaklı tasarımlarda olduğu gibi, arka kapak, bantla tahrik edilir ve kapalı bant döngüsü içinde uygun bant gerilimi sağlamak için biraz daha yavaş bir hızda döner. Ayrı bir dc motor, hızlı ileri ve geri sarma sırasında makara göbeklerine güç sağlar.

Mekanizma için ve ayrıca daha sessiz, daha düzgün çalışma için geleneksel solenoidle aktifleştirilen kontrollerin yerine geçen bir kam sistemi için ek dc motorlar kullanılır.

GX-9'un ayrı kayıt ve oynatma kafaları, Akai'nin çok dayanıklı GX malzemesinden, bir cam ve ferrit formülasyonundan yapılmıştır ve neredeyse ömürlük yapıdadır. Uygun şekilde, izleme veya kayıt başladığında izleme otomatik olarak kaynaktan banta geçer. Ayrı kafa tasarımlarının ana avantajı olan bir özellik olan, gelen sinyal ve kaydedilen sonuç arasındaki anlık karşılaştırmalar için manuel bir anahtar kullanılabilir.

GX-9 tipik görünümlü bir kasete sahip olsa da, kapağını açıp kapamak için ayrı bir buton yoktur. Bunun yerine, durdurma düğmesi kaset çıkarma mekanizmasına bağlanır. Bant önceden durdurulduğunda bu düğmeye basmak, dönüşümlü olarak herhangi bir bant gevşekliğini ortadan kaldırmak için az miktarda bir toplama torku uyguladıktan sonra kapağı açar ve kapatır.

Kayıt duraklatma düğmesi, GX-9’ın ön ayarlı ayarlama devresini otomatik olarak etkinleştirerek de ikili bir rol oynar. Azimut ayarını optimize etmek ve her bir bant için eşitlemeyi kaydetmek üç kısa, düşük seviye (-25-dB) bip sesi kaydedilir ve yaklaşık 2 saniye içinde analiz edilir. Kayıt seviyesi ayarlarında büyük değişiklikler yaparsanız, ayar silme düğmesine basmak desteyi yeni bir optimizasyon çalışması için sıfırlar ve herhangi bir noktada otomatik azimut ayarını manuel olarak geçersiz kılabilirsiniz. Geçersiz kılma seçeneğinin kullanılmasını gerekli görmemize rağmen, azimut ayarını kulak tarafından ince ayar yapmak isteyenler tepe okuma kayıt seviyesi ekranını normal kullanımından yüksek frekanslı ve düşük frekanslı ekrana değiştirebilirler. Frekans spektral dengesi.

Floresan kayıt seviyesi göstergesinde kanal başına on iki bölüm bulunur ve 25 dB ile + 8 dB arasında kalibre edilir. Aynı göstergeler hem tepe seviyesi hem de spektral denge için kullanıldığından, en üstte iki ölçek üst üste binmektedir. Bu nedenle, + 8-dB işaretlemesi, güvertenin normal 0-dB kalibrasyon işaretine atıfta bulunulan +12 dB'dir. Ancak, sayılardaki tutarsızlık, kayıt seviyesini, bant aşırı yüklenmesinin yaşanabileceği aralıktaki 2 dB'lik artışlarla okuma yeteneğiyle karşılaştırıldığında küçük bir sonuçtur. Kayıt seviyesi göstergesini tamamlamak, rastgele sayıcı birimleri, geçen süreyi veya kalan süreyi gösterecek şekilde değiştirilebilen dört basamaklı bir bant sayıcıdır.

Bellek geri alma / oynatma, art arda gelen seçimlerin başlangıçlarını tarama, otomatik giriş / çıkış ve kayıt iptali için ek görülebilir düğmeler kullanılır. Son işlev, devam eden bir kaydı durdurur, kaseti daha önce bir seçimi sonlandırdığınız yere geri sarar, 4 saniyelik bir boşluk ekler ve sonra desteyi kayıt duraklatma moduna geçirir.

Akai GX-9 ; yukarıda sıraladığımız bu fonksiyonların çok uzun yıllar kullanımda dahi sorunsuz çalışması için tasarlanmıştır.

GX-9 sağlamlık ve kalıcılık anlamında ; günümüze kadar kendini ispatlamış ender kasetçaların başında gelmektedir. Koleksiyonerlerin ilk tercihlerindendir.

Özellikler

Tip: 3 kafa, tekli kompakt kaset 

Ray Sistemi: 4 kanal, 2 kanal stereo

Bant Hızı: 4.76 cm / s

Kafalar: 1 x kayıt, 1 x oynatma, 1 x silme

Motorlar: 1 x makara, 1 x kaptan, 1 x mekanizma, 1 x kaset gözü

Bant Tipi: tip I, CrO2, Metal

Gürültü Azaltma: B, C

Frekans Tepkisi: 20Hz - 21kHz   (Metal bant)

Sinyal Gürültü Oranı: 75dB   (dolby C)

Vay ve Flutter:% 0,025

Toplam Harmonik Bozulma:% 0.6

Giriş: 70mV (satır)

Çıkış: 0.41V (hat)

Boyutlar: 440 x 105 x 372mm

Ağırlık: 7kg

akai-gx-9_cassette-deck_camarossaudio_ka

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın