WhatsApp Destek Hattı
Yeni Kef Q60 Uni-Q Genişlet
Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 size
 • Kef Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q
 • Kef Q60 Uni-Q

Kef Q60 Uni-Q

Kef Kef

CA3277

Kullanılmış

              

                

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI3 301 TL
EURO330 €
DOLAR396 $
POUND285 £

Teknik ve kozmetik olarak kusuru yoktur,

%100 orijinaldir.

MADE IN ENGLAND

 İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

 

Q60

KEF'in Uni-Q iki yönlü çakışma kaynaklı sürücü ünitesi, üç "Q" serisi modelin hepsine dahil edilmiştir. Bu benzersiz tahrik ünitesi, hem tweeter hem de bas / orta kademe birimlerini tek bir şasede birleştirir. 

Bu radikal KEF gelişimi, her iki birimden gelen sesin aynı anda dinleyicinin kulaklarına ulaşmasına izin vererek, şeffaflık, görüntü kararlılığı ve daha doğal ses üretimi açısından kolayca duyulabilir faydalar sağlar.

Uni-Q hoparlörler çok yönlüdür. Farklı oda akustiğinden daha az etkilenerek, çok çeşitli yerleşimlerde ve dinleme pozisyonlarında iyi çalışacaklardır. Ayrıca, KEF'e özgü gelişmiş ve yenilikçi tasarım özelliği, üç Q-Serisi modelinin tümünün, yüksek hacimlerde bile oldukça düşük kabin renklendirme seviyelerini paylaşmasını sağlar.

          

KEF Q60

Doğru, ayrıntılı, orta kademe ile hızlı, iyi kontrol edilen bas performansı ve mütevazı güç gereksinimleri ile gerçekçi seviyelerde çalabilme özelliği, olağanüstü Q60'ı özetliyor. 

Stant montajı için tasarlanmış 400-450 mm (15 '- 18') yüksek, 200 mm (8 ') Uni-Q bas-orta kademe birimi, merkezi olarak yerleştirilmiş 25 mm (1') NIB mıknatıs tweeter ile, 20 ile yüklenir litre refleks muhafaza, 18 mm (3/4 ') kalınlığındadır. 

Dikkatli bas hizalaması, hemen hemen her ortamda iyi kaydedilmiş müziğin gerçekçi üç boyutlu niteliklerini yeniden yaratma yeteneği ile Q60'ı konumlandırmaya toleranslı hale getirir.

Teknik Özellikler

Tür: 2 yönlü kitaplık

Sistem: SP3136

Tahrik üniteleri: 

Bas / orta kademe birimi (SP1280): 38 mm (1,5 ") bobin (B200) ile 200 mm (8")

Tweeter (SP1353): 25 mm (1 ") bobinli polimer kubbe Sıvı soğutmalı, Yüksek Enerji mıknatısı Ne-Fe-B (NT25)

Crossover: SP2181

Frekans Aralığı (± 3 dB, referans ekseninde 2m'de ölçülmüştür): 60 - 20.000 Hz (-6dB 45 Hz)

Maksimum Çıkış (tipik dinleme koşullarında program zirvelerinde ölçülen spl): 110 dB

Karakteristik Hassasiyet seviyesi: 90 dB (2,83 V rms pembe gürültü girişi için referans ekseninde 1 m'de ölçülmüştür [yankısız koşullar] Q60 duvara montaj için düzeltilmiştir)

Amplifikatör Gereksinimleri (8 ohm'a kadar): 10-100 W

Nominal Empedans: 8 ohm

Muhafaza Tipi: Refleks

İç Hacim: 19,8 litre (0,7 cu.ft.)

Net Ağırlık: 7,2 kg (15,8 lb)

Boyutlar (Y x G x D): 479 x 246 x 274 mm (18,9 x 9,72 x 10,8 inç) 

 İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Keyifli alışverişler dileriz

 camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Seste Yeni Bir Yön

"Q" Faktörü - veya hoparlörlerin farklı odalarda neden farklı ses çıkarması.

KEF mühendisleri tarafından geliştirilen Uni-Q prensibi, hoparlör tasarımcısının tüm sesin tek bir kaynaktan yayıldığı bir sürücü ünitesi yaratma konusundaki uzun süredir devam eden tutkusunun farkındadır.

"Q", bir hoparlörün yönlülüğünün ölçüsüdür - sesini dinleyiciye nasıl taşıdığıdır. Herhangi bir odada bir hoparlörün nasıl ses çıkaracağını büyük ölçüde belirleyen bu faktördür.

Canlı müzik dinlediğimizde, her enstrümanı, örneğin uzayda ayrı bir noktadan bir trompet duyuyoruz ve sesin salon veya odanın etrafından yansıyan bir oranıyla birlikte.

Ancak yeniden üretilen sesle, tüm duyulabilir spektrumu algılayan tek bir tahrik ünitesi mevcut değildir. Çoğu hoparlör, birbirinden ayrılmış iki veya daha fazla sürücü birimi kullanır. Şimdi trompetin farklı kısımları iki farklı yerden ve biraz farklı zamanlarda geliyor.

blogKEF+Q+factor.jpg

 İki birimin yönlülüğü geçişte uyuşmadığından, ses farklı dinleme konumlarında farklıdır. Dinleyici hareket ettikçe ton dengesi değişir. Merkezin dışında oturun ve trompet sessizleşir, şarkıcı nezle olur. Farklı konumlardaki dinleyiciler veya kayıtsız oda, bir renk ve odak dışı ses sahnesi duyabilir. 

KEF tasarımcıları, geleneksel ferritin on katı enerji ürününe sahip yeni geliştirilmiş bir manyetik alaşım olan Neodymium-Iron-Born kullanarak, tam olarak bas ünitesinin konisinin boynuna yerleştirilebilecek kadar küçük bir tweeter düzeneği tasarladılar. iki ünitenin ses kaynakları, akustik merkezleri çakışır.

Her iki birimden dinleyicinin kulağına doğrudan ve yansıtılan yol uzunlukları artık aynıdır. Doğru faz ilişkileri, istenen yanıtı üretmek için yüksek ve düşük frekansların doğru bir şekilde toplanmasını sağlar.

Bir değerlendirme yazın