WhatsApp Destek Hattı
Akai GX-77 bl ( black ) Genişlet
Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )
  • Akai GX-77 bl ( black )

Akai GX-77 BL ( Black )

AKAIAKAI

CA2597

Kullanılmış

            

lütfen-teklif-alınız-camarossaudio.jp

Rengi sebebiyle  koleksiyon değeri yüksektir ve tüm dünyada çok nadir bulunur,

Daha Fazla Detaylar

MADE IN JAPAN

BL

1982

0.4 saniye hızlı geri (kayıt ve oynatma)

Her iki yönde 3 kafa konfigürasyonu kullanarak 6 kafa her iki kayıt.

4 GX kafa (toplam 6 adet) ömür boyu garantilidir.

EE (ekstra verimlilik) bant ve 19 cm / s hız kullanarak 25-33.000 Hz frekans yanıtı.

Manuel sapma, herhangi bir bantla en uygun frekans tepkisi için ayarlanır.

Dijital gerçek zamanlı sayaç.

"Lambda rulo sistemi" ile kolay bant yükleme

Akai GX-77, hem geleneksel hem de yeni EE (Ekstra Verimlilik) krom tipi bantları kullanmak için tasarlanmış açık makaralı bir teyptir.

 İki hızlı (saniyede 7-1 / 2 ve 3-3 / 4 inç), 7 inç makaralı bir makine olan GX-77, çift yönlü kayıt ve oynatma yeteneğine sahiptir. Yeni EE bantlarının (TDK, Maxell ve BASF) temel avantajı, kendileri için tasarlanmış kayıt cihazlarıyla kullanıldığında, daha önce sadece 7-1 / 2 ips'de elde edilebilen performansın 3-3 / 4'te elde edilebilmesidir.

Böylece formülasyon, standart 1.800 metrelik 7 inçlik makara ile kesintisiz 90 dakikalık çalma süresi (C-90 kasetinin iki katı) ve ayrıca potansiyel sinyal / gürültü oranında bir artış sağlamayı mümkün kılar . Bununla birlikte, EE bantlarıdaha fazla sapma ve standart oynatma eşitlemesinden ayrılmayı gerektirir. GX-77 üzerindeki bir anahtar, geleneksel veya EE formülasyonları için uygun parametreleri seçer ve bir kontrol, markadan markaya bant farklılıklarını telafi etmek için yüzde ± 30 sapma varyasyonuna izin verir. Yanlılık ayarını kolaylaştırmak için dahili ses üreteci sağlanmamıştır, ancak kullanıcı el kitabı bir dizi farklı bant markası ve türü için önerilen ayarları önermektedir.

GX-77'nin çift kaptanlı taşıması, servo kontrollü bir dc tahrik motoru ve iki dc makaralı motor kullanır. Her bir yön için altı bant başlığı silinir, kaydedilir ve oynatılır. Taşıma butonları, hızlı mod geçişinden kaynaklanan bant hasarını önleyen ve normal hızlarda kayıt veya oynatma sırasında anlık yön değişikliğine izin veren mantık kontrollü solenoidler kullanır.

Bant açma, tedarikten sarma makaralarına kadar basit ve düz bir prosedürdür ve düzenleme ve rutin temizlik ve manyetikliği gidermeyi kolaylaştırmak için kafa kapağı menteşelidir. Yaklaşık 5 inç uzunluğunda bir yuvada yukarı ve aşağı kayan ayrı bir silindir, hem bandı kafa yuvasına çekmek hem de doğrudan dakikalar ve saniyeler içinde okunan bir dijital sayacı kontrol etmek için kullanılır. İşlem sırasında yaylı iki gergi kolu otomatik olarak geri çekilir.

Ayrı sol ve sağ kanal kayıt kontrolleri, her iki kanalı aynı anda etkileyen bir ana kayıt düğmesi ile desteklenir. Kayıt ve oynatma seviyeleri, -20 ila +8 dB arasında kalibre edilmiş on altı segmentli tepe okuma floresan göstergesinde görüntülenir. Bir çıkış kontrolü, hem ön panel kulaklık jakındaki hem de normal arka panel çıkış jaklarındaki düzeyi ayarlar. Bir işaret / yeniden görüntüleme işlevi, harici bir zamanlayıcıdan çalışma ve hız için ve ayrıca tek yönlü, tek bir döngü için otomatik geri veya sürekli tekrar oynatma modlarının seçilmesi için ek ön panel anahtarları sağlanır . 

Otomatik ters fonksiyonlar, ters çevirmenin istendiği nokta (lar) da bant desteğine kısa bir uzunlukta metal folyo algılama bandı eklenmesini gerektirir.

GX-77'nin arka panelinde her zamanki giriş / çıkış jakları ve uzaktan kumanda aksesuarı bulunur. 

Mikrofonlarla kayıt için ayrı bir Akai MM-77 mikseri (veya eşdeğeri) gereklidir.

Neredeyse tamamı gri renktedir, sınırlı sayıda siyah rengi (BL) üretilmiştir (29.08.1981) gri den daha pahalı bir fiyata piyasaya sunulmuştur ve bu renk son derece ender bulunur.

Özellikler

Parça sistemi: otomatik ters, 4 kanallı, 2 kanallı, stereo sistem

Kafalar: 2 x GX kaydı, 2 x GX oynatma, 2 x silme

Motor: 2 x makaralı tahrik, 1 x vinç

Makara boyutu: 7 inç makaraya kadar

Bant hızları: 3 3 ⁄ 4   7 1 ⁄ 2 ips

Wow and flutter: % 0.03 (7 1 ⁄ 2 ips)

Frekans yanıtı: 25Hz - 33kHz (7 1 ⁄ 2 ips)

Sinyal Gürültü Oranı: 63dB

Toplam harmonik bozulma:% 0.5

Giriş: 70mV (hat), 2mV (DIN)

Çıkış: 0.775V (hat), 0.3V (DIN)

Boyutlar: 440 x 244 x 227 mm

Ağırlık: 17kg

GX-77 neredeyse yok edilemez GX kafalarını kullanır,
Bu 3 motor, 3 kafa… Her hareket yönünde yani 6 kafa. Bu, kaydırma yönü ne olursa olsun, kafaların azimutunun optimum olmasını sağlar, bu da her zaman izleme düğmesi ile kontrol edilebilir.
Kaydırma sırasında veya bir bandın sonunda otomatik olarak yön değiştirme özelliğiyle, okuma ve kayıt için otomatik ters, bu neredeyse anında (iddia edilen üretici verilerine göre 0.4 saniye) piyasadaki en iyi performans). 
Çok hassas bir saat ölçerle pozisyon takibi.
Cihazın yanında bulunmadan örneğin radyo konseri gibi bir kaydın başlatılmasına izin veren bir zamanlayıcı.
Çift etkili düzenlenmiş kafalara bandı uygulayan çok verimli bir bant yükleme mekanizması, Technics RS 1500 gibi biraz dikey bir jeneratör üzerinde yüz yüze.
Entegre bir döner kapak.
Kablolu uzaktan kumanda için bir soket.

Gönderilecek cihazın seri numarasıdır

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

Her şeyin başladığı yerde, bugün bildiğimiz ilk dünya manyetofonu (kayıt cihazı).

MAGNETOPHON K1, 1935 yılında Almanya AEG tarafından Berlin Radyo Fuarı'nda tanıtıldı. (K "koffer" - bavul anlamına gelir) AEG MAGNETOPHON K1, BASEG tarafından AEG için geliştirilen MAGNETOPHON C1 bant kullanan 3 motorlu 3 kafalı bir makineydi. İlk kayıt Kasım 1936'da Sir Thomas Beecham'ın BASF konser salonunda Londra Filarmoni'yi yönetmesiyle yapıldı. Bu zayıf bir kayıttı, ancak BASF'ın 1939'da ferrik oksit bandı gibi bant iyileştirmeleri ve yüksek frekanslı AC eğilmesinin uygulanmasına yol açan bir kaza, bant kayıt performansını daha da geliştirdi.

MAGNETOPHON makinesi BASF tarafından 6,5 mm genişliğinde bant kullanıyordu. Bant hızı 100 cm / sn idi ve 50-6000 Hz frekans tepkisi vardı. Sinyal-gürültü oranı -35 dB idi ve kayıtlar 30 cm çapında bir bantta 20 dakikaya kadar yapılabilirdi.... 

Makaralı teypler çok fazla sayıda hareketli parça ile tüm vintage ses cihazları arasında en riskli ve hayal kırıklığına uğratma olasılığı en yüksek olan parçadır. Dolayısıyla bu tarz cihazları satın alırken mutlaka dikkatlice incelemenizi, her detayını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Akai GX-77 BL ( Black )

Akai GX-77 BL ( Black )