WhatsApp Destek Hattı
Pioneer RT-909 Genişlet
Pioneer RT-909

Pioneer RT-909

Pioneer Pioneer

CA2612

Kullanılmış

TÜRK LİRASI0 TL
EURO0 €
DOLAR0 $
POUND0 £

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

tüm kriterleri ile koleksiyon standartlarındadır,

kafaların tamamı yüksek kondisyondadır,

tüm fonksiyonları (kayıt okuma) fabrikasyon değerlerde çalışmaktadır,

kalibrasyon ayarları yapılmıştır,

%100 orijinaldir, 

özenle kullanılmış ve muhafaza edilmiştir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

MADE IN JAPAN

Tüm ürünlerimiz faturalıdır

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1978

Gerçek bir klasik. 

1978 yılında piyasaya sunulan PIONEER RT-909 makaradan makaraya kayıt cihazıdır. PIONEER, RT-909 açık makara bant destesini tasarladığında, bir odyofilin beklediği her türlü özelliğe sahip olduğundan emin oldular. 

Bu kayıt cihazı, kafalardaki bandı herhangi bir harici parazitten izole eden özel olarak tasarlanmış bir kapalı döngü çift kaptan sistemine sahiptir. Böylece sürekli kafa kafaya temas ve sürekli, net, doğru ses elde edersiniz. Ana motor, bant hızındaki değişiklikleri düzeltmek için kendi frekansını üreten ve gürültüsü 19 cm / s'de% 0,04'e kadar duyulmayan bir DC motorudur. 

RT-909 ayrıca yumuşak, doğru hız değişimi sağlayan bir mantık kontrol sistemine sahipken, otomatik geri, otomatik tekrar ve zamanlayıcı kontrollü bir mekanizma sunarak, gece yarısı konserini yeniden düzenleyebilmenizi sağlar.

Örneğin oynatma kafaları, onları daha hassas hale getiren yeni bir "kontursuz" tasarıma sahiptir. Frekans tepkisini 28.000 hertz'e çıkarır ve 20 hertz'e kadar uzatırlar. RT-909 ayrıca dinlediğiniz şeyin anlık bir resmini sunan bir Furoscan ölçüm sistemine de sahiptir. 

Mükemmel kaydedilememiş olsa bile müziği mükemmel bir sesle dinlemenizi sağlayan bir ses perdesi kontrolü. 

Dört farklı ön yargı / eşitleme seçimi, birçok bant markasını / formülasyonunu kullanmanıza ve hepsinden maksimum performans elde etmenize olanak tanır. 

Kabin, PIONEER JA-R2S gibi EIA 19 "standartlarına göre raf montajı için tasarlanmıştır. 

Otomatik ters / tekrar oynatma ve daha birçok özelliğe sahip Pioneer RT-909 3 motorlu güvertesi açık makara biçimini kaset biçiminde sunar.

Pioneer RT-909 sadece geleneksel 7 inç makaraları değil, aynı zamanda profesyonel boyutta 10.5 inç çaplı makaraları da çalar.

20Hz ila 28kHz (± 3dB) arasında olağanüstü geniş bir frekans aralığı sağlar ve bu olağanüstü performansa uyması için, her iki özellik de 7.5 ips bant hızında ölçülen düşük % wow / flutter verir.

Başka bir gelişmiş profesyonel özellik olan mikrofon girişlerini ve hat girişlerini karıştırır. Ve bant ve orijinal arasında anlık karşılaştırmaya ve ayrıca kafaların azimut ayarlarına izin verir. 

Yine de, açık makaraya doğru büyük bir hamle yapmayı hiç düşünmediyseniz, çok karmaşık olduklarını düşündüğünüz için, Pioneer'in RT-909'u sadece açık bir tür özelliklerle donattığını öğrenmekten mutluluk duyacaksınız.

Bu açık makaralı formatın dinamik aralık, bozulma ve gürültü açısından en iyi kaset formatlarından daha fazla genel performans sunduğu anlamına gelen olağanüstü tavan boşluğu (ve esneklik) gibi şeyler sunmaktadır.

Ve çok daha fazlası: kullanışlı otomatik ters / tekrar oynatma, teyp tasarrufu 3,75 ips hız, okunması kolay Fluroscan metre ve 4 haneli sayaç, zamanlayıcı başlatma, LED göstergeleri ve diğer özellikler.

Özellikler

Parça sistemi: otomatik ters, 4 kanallı, 2 kanallı, stereo sistem

Kafalar : 2 x oynatma, 1 x kayıt, 1 x silme

Motor : 2 x makara, 1 x vinç

Makara boyutu : 10,5 inç makaraya kadar

Bant hızları : 3 3 ⁄ 4   7 1 ⁄ 2 ips

Wow and flutter : % 0.04 (7 1 ⁄ 2 ips)

Frekans yanıtı : 20Hz - 30kHz (7 1 ⁄ 2 ips)

Sinyal Gürültü Oranı : 60dB

Toplam harmonik bozulma: % 1

Crosstalk : 50dB

Giriş: 50mV (hat), 0.3mV (mikrofon)

Çıkış : 0.45V (hat)

Yarı iletkenler : 4 x FET, 43 x IC, 121 x transistör, 126 x diyot

Boyutlar : 480 x 340 x 318mm

Ağırlık : 21kg

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

Her şeyin başladığı yerde, bugün bildiğimiz ilk dünya manyetofonu (kayıt cihazı).
MAGNETOPHON K1, 1935 yılında Almanya AEG tarafından Berlin Radyo Fuarı'nda tanıtıldı. (K "koffer" - bavul anlamına gelir) 

AEG MAGNETOPHON K1, BASEG tarafından AEG için geliştirilen MAGNETOPHON C1 bant kullanan 3 motorlu 3 kafalı bir makineydi. İlk kayıt Kasım 1936'da Sir Thomas Beecham'ın BASF konser salonunda Londra Filarmoni'yi yönetmesiyle yapıldı. Bu zayıf bir kayıttı, ancak BASF'ın 1939'da ferrik oksit bandı gibi bant iyileştirmeleri ve yüksek frekanslı AC eğilmesinin uygulanmasına yol açan bir kaza, bant kayıt performansını daha da geliştirdi.

MAGNETOPHON makinesi BASF tarafından 6,5 mm genişliğinde bant kullanıyordu. Bant hızı 100 cm / sn idi ve 50-6000 Hz frekans tepkisi vardı. Sinyal-gürültü oranı -35 dB idi ve kayıtlar 30 cm çapında bir bantta 20 dakikaya kadar yapılabilirdi.... 

Keyifli alışverişler dileriz

Makaralı teypler çok fazla sayıda hareketli parça ile tüm vintage ses cihazları arasında en riskli ve hayal kırıklığına uğratma olasılığı en yüksek olan parçadır. Dolayısıyla bu tarz cihazları satın alırken mutlaka dikkatlice incelemenizi, her detayını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

camarossaudio

Bir değerlendirme yazın