WhatsApp Destek Hattı
Yeni Revox B77 MK2 Genişlet
Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2
  • Revox B77 MK2

Revox B77 MK2 ( mkii )

Revox Revox

CA2611

Kullanılmış

EURO0 €
DOLAR0 $
POUND0 £
TÜRK LİRASI0 TL

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur,

tüm kriterleri ile koleksiyon standartlarındadır,

kafaların tamamı yüksek kondisyondadır,

tüm fonksiyonları (kayıt okuma) fabrikasyon değerlerde çalışmaktadır,

kalibrasyon ayarları yapılmıştır,

%100 orijinaldir, 

özenle kullanılmış ve muhafaza edilmiştir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz.

MADE IN JAPAN

Tüm ürünlerimiz faturalıdır

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MkII

1977'de piyasaya sürülen Revox B 77, denenmiş ve test edilmiş A-77 konseptini daha büyük bir şasi ile geliştirdi ve bu da pratikte ergonomiyi daha uygun hale getirdi. 

Ek olarak, sürücü kontrolü iyileştirildi ve sinyal yolu optimize edildi. Bu gelişmeler ve dahası MK2 versiyonu ile tamamlandı.

Kendisi, B77, 1980 yılına kadar geriye dönük olarak Mark One ( MKI ) olarak adlandırılan “vanilya B77” ve üretimi Aralık 1997'de sona ermiştir.

 MKII olarak iki ana revizyonda yapıldı. B77 ile senkronize olarak, Revox PR99 olarak bilinen B77'nin daha profesyonel bir çeşidi, dengeli giriş ve çıkışlarla ve MkII'den başlayarak, dijital bir teyp sayacı, farklı teyp gergileri ve daha sofistike elektroniklerle donatıldı.

B77 MK2 müşteri tarafından istendiği gibi her türlü modifikasyonla fabrikadan çıktı. 4 kanallı veya 2 kanallı bir varyant, NAB (Ampex) veya IEC (CCIR) standartlarına göre bir dengeleme ayarı seçebilirsiniz; Dolby gürültü azaltma veya slayt projektörü eşleyici elektroniklerinin takılı olması, isteğe bağlı uzaktan kumanda (isteğe bağlı kızılötesi alıcılı) veya RS-232 ara birimi ve sıralama.
Ayrıca en az 4 farklı hız konfigürasyonu vardı:  B77, 2 vitesli 9,53 ve 19cm / s (sırasıyla 3 3/4 ve 7 1/2 IPS) seçeneği ile birlikte üretildi. Ayrıca “yüksek hızlı” HS versiyonu (19 ve 38cm / s), düşük hızlı LS versiyonu (4,76 ve 9,53cm / s) ve son olarak süper düşük hız vardı. Müzik kaydetmek yerine, kayıt amacıyla kullanılan SLS versiyonu (2,38 ve 4,76cm / s).

B77 MKI ve geliştirilmiş MKII arasındaki fark edilir dış farklar bulunmaktadır: İşaretleme düğmesi, bant oynatma kafası kelepçesini açık tutar (daha kolay işaretleme için) ve MKII ayrıca dahili bir varispeed devresi içerir:

Dahili değişken bant hızı

Açık kafa korumalı işaret pozisyonu

Bant hızını seçilen nominal hızdan değiştirmek için kullanılan işletim kontrolleri, sıkıştırma silindirinin sağındaki ön kapağın altında bulunur. Değişken bant hızı işlemi, "değişken hız" düğmesine basılarak etkinleştirilir. Döner kontrolü + veya - konumuna çevirerek, bant hızı nominalden % 10 artırılabilir veya azaltılabilir. Bu varyasyon yaklaşık olarak her iki yönde 2 yarı tonluk bir perde değişikliğine karşılık gelir ve böylece bir kaydın çoğalmasını mevcut bir müzik aletinin (örn. Piyano) ayarlanmasıyla eşleştirmeyi mümkün kılar.

İşaret pozisyonu

Bant düzenleme için, çalıştırma talimatlarının 5 / sayfa 5 bölümünde açıklandığı gibi CUE sürgülü düğmeyi kullanın. MKII versiyonunda, kafa kalkanı (kapak) ve çoğaltan bir kafa düzenleme modunda kapanmayacak, böylece istenen düzenleme noktasının işaretlenmesi için banda kolay erişime izin verecektir. Bu nedenle kafa kalkanını manuel olarak açmak zorunda kalmanın ilave manipülasyonu gerekli değildir.


En önemli farklar dijital bant sürücüsü devre kartlarındadır: MKI  maske programlı, Motorola “SC10429” kullanır, oysa tüm MKII ler bir eylem bitmapiyle birleştirilmiş 74xx tabanlı TTL mantığı kullanır bant aktarımının TRIAC'lerini ve fren rölelerini çalıştırmak için 32 baytlık, bir defalık PROM'da saklanır.
Ayrıca, ikinci MKI varyantları, PGA yerine bir PROM içinde bitmap içeren bir "ikame tahtası" ile donatılabilir.
Devreler arasındaki farkların geri kalanı çoğunlukla tahrik ve ön amplifikatör kartlarındadır.

Ve makine 2 kanallı veya 4 kanallı kafalarla sunulsa da, ön panel (ev) kullanıcısı için “sol ve sağ kanalları”, yani stereo hareketi akılda bulunduracak şekilde tasarlanmıştır: Yarım hatlı konfigürasyonda 1 ve 2 veya çeyrek hatlı bir güvertedeki 1-4 veya 3-2'yi izler. Tabii ki, 4 kanallı modeller “tüketici kurulumu” idi, yani bir yönde 2, diğer yönde diğer yönde 2 yol.

REVOX B77 teyp kaydediciler motor şasisi, yan taşıyıcılar, travers ve kafa bloğu ve sıkıştırma silindiri kolu için döküm parçalar kullanır. Bu, hassas bant kılavuz sistemi ve ses kafalarının yanı sıra motorlar ve fren tertibatı için olağanüstü bir stabilite sağlar. Motorlar sağlam AC asenkron tiplerdir, basitlik ve güvenilirlik açısından rakipsizdir, bu nedenle özellikle ağır hizmet kullanımı için uygundur.

Versiyon : S

İki hız (saniyede 3.75 veya 7.5 inç)

Motors : 3

Frekans yanıtı:  

3.75 ips 30Hz - 16kHz ± 3dB - 50Hz - 10kHz ± 1.5dB

7.5 ips 30Hz - 20kHz ± 3dB  -  50Hz - 15kHz ± 1.5dB

Bozulma: 0,5% @ 0VU, 3.75 ips - % 0,2 @ 0VU, 7,5 ips

Sinyal-gürültü oranı:> 64dB @ 3,75 ips  > 67dB @ 7,5 ips

Crosstalk:> 45dB @ 1kHz 

Timing accuracy 0.1%

Kanal başına giriş:

MIC (LO) dengesiz 0,15mV / 2,2k Ohm 50-600 Ohm mikrofonlar için) )

MIC (HI) dengesiz 2.8mV / 110k Ohm (50 - 20k Ohm mikrofonlar için)

AUX dengesiz 40mV / 220k Ohm

Kanal başına çıkış sayısı: 1,55V / 390 Ohm @ + 6dB

Ağırlık: 17,5kg

Güç gereksinimleri: 110/120/220 / 240V AC

B 77'nin bağlantı milinde çıkış voltajını dengelemek için iki regülatör vardır. 

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir. 

Her şeyin başladığı yerde, bugün bildiğimiz ilk dünya manyetofonu (kayıt cihazı).
MAGNETOPHON K1, 1935 yılında Almanya AEG tarafından Berlin Radyo Fuarı'nda tanıtıldı. (K "koffer" - bavul anlamına gelir) AEG MAGNETOPHON K1, BASEG tarafından AEG için geliştirilen MAGNETOPHON C1 bant kullanan 3 motorlu 3 kafalı bir makineydi. İlk kayıt Kasım 1936'da Sir Thomas Beecham'ın BASF konser salonunda Londra Filarmoni'yi yönetmesiyle yapıldı. Bu zayıf bir kayıttı, ancak BASF'ın 1939'da ferrik oksit bandı gibi bant iyileştirmeleri ve yüksek frekanslı AC eğilmesinin uygulanmasına yol açan bir kaza, bant kayıt performansını daha da geliştirdi.

MAGNETOPHON makinesi BASF tarafından 6,5 mm genişliğinde bant kullanıyordu. Bant hızı 100 cm / sn idi ve 50-6000 Hz frekans tepkisi vardı. Sinyal-gürültü oranı -35 dB idi ve kayıtlar 30 cm çapında bir bantta 20 dakikaya kadar yapılabilirdi.... 

Keyifli alışverişler dileriz

Makaralı teypler çok fazla sayıda hareketli parça ile tüm vintage ses cihazları arasında en riskli ve hayal kırıklığına uğratma olasılığı en yüksek olan parçadır. Dolayısıyla bu tarz cihazları satın alırken mutlaka dikkatlice incelemenizi, her detayını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bir kayıt cihazının kayıt ve çalma kafalarının aşınma derecesini ölçmek için genellikle özel bir referans bandına ve bazı elektronik ölçüm cihazlarına ihtiyaç vardır.

Kayıt cihazınızın kafalarının değiştirilmeden önce bir kontrole ihtiyacı olup olmadığına veya kullanılmış bir kayıt cihazının adil fiyatını tahmin etmenize yardımcı olacaktır. 

Kayıt cihazlarının kafalarına bakmak, bu parçaların herhangi bir elektronik ölçüm olmadan hangi koşullarda olduğunu kabaca tahmin edecektir. 

Kayıt başlığı, oynatma kafasının ve kayıt kafasının görünür aşınması 2-3mm nin altında olduğu sürece sorun yok demektir. Aksi taktirde orijinal kayıt ve çoğaltma sonuçlarını elde etmek için kayıt kafalarının değiştirilmesi gerekir. Kafa değişimi ise ciddi bir fatura çıkmasına neden olabilir.

camarossaudio

revox-b-77-mkii_studer_b77-mk2_camarossa