WhatsApp Destek Hattı

Üreticiye göre ürün listesi Quad

Bizim hikayemiz

Quad'ın tarihi, ses üretimi alanındaki teknik başarılardan biridir. Profesyonel ses ve endüstriyel ürünlerde 15 yıllık bilgi ve tecrübenin faydasını çağının en doğru yerli ses amfisini yapma görevine getiren Quad 1 amfi ile başlayan bir hikayedir. 

Birkaç yıl sonra, 1953'te, amplifikatörler için standardı belirleyen ürün, Kraliçe Elizabeth'in taç giyme töreninin yapıldığı ve Everest Dağı'nın nihayet fethedildiği yıl olan Quad II Güç Amplifikatörü oldu. Bu amplifikatör, harmonik bozulmayı neredeyse ihmal edilebilir seviyelere indirmek için çıkış transformatörü aracılığıyla katot bağlama ilkesine öncülük etti. Açık üstünlüğü o kadardı ki bu model 18 yıl üretimde kaldı. Üç yıl sonra, 1956'da Quad, ilk gerçek tam kapsamlı elektrostatik hoparlörü gösterdi. Bu olağanüstü ürün (daha sonra ESL 57 olarak bilinir), iki yüklü plaka arasında hareketli bir diyafram olarak neredeyse kütlesiz bir plastik film kullandı. Hareketli bobin hoparlörlerle karşılaştırıldığında, ESL 57'de istenmeyen renklenmeler ve bozulmalar yoktu. Bu çığır açan ürün üretimde kaldı, neredeyse hiç değişmedi,

 

1967'de Quad, ilk transistörlü amplifikatörlerini, 33 Kontrol Ünitesini ve 303 güç amplifikatörünü tanıttı. Bu amplifikatörler, erken transistör tasarımlarını rahatsız eden tüm termal kararsızlık sorunlarını çözen yeni bir 'Üçlü' çıkış aşaması tanıttı. Hem devre tasarımında hem de görünümünde radikal olan bu ekip, 1969'da Tasarım Konseyi Ödülü'nü kazanmaya devam etti. 

Amplifikatör performansı, 1975 yılında Quad 405 'Current Dumping' amplifikatörünün gelmesiyle bir adım daha ileri gitti. Bu dikkat çekici yeni devre topolojisi, birkaç gerçekten orijinal amplifikatör tasarımından biri olmaya devam ediyor ve o zamandan beri Quad ürünlerinde yer alıyor. Bu teknoloji için Quad, 1978'de Kraliçe'nin Teknolojik Başarı Ödülü'ne layık görüldü. Quad'a dünyanın her yerinden çok sayıda başka prestijli ödül verildi. 1981'de Quad, ESL 63'ü duyurdu; sıralı olarak beslenen iki eşmerkezli dairesel elektrot setine dayanan tam kapsamlı bir elektrostatik hoparlör. gecikme hatları Bu patentli sistem, bir nokta kaynak kaynağının teorik idealiyle aynı olan bir ses basıncı modeli üretir. Dörtlü elektrostatik hoparlör bir kez daha dünya çapında referans standart haline geldi. 

Radikal 77 Serisinin 1994 yılında piyasaya çıkması, iki yönlü bir uzaktan kumanda sistemi ile çalıştırılan tam entegre bir ses sistemi konseptini tanıttı. Sistem, bir tüketici ürününde görülen en gelişmiş kontrol yazılımlarından bazılarının yanı sıra çok sayıda yeni devre teknolojisi türüyle övünüyordu. 

Lansmanından iki yıl sonra Quad, 77 Serisi Entegre Amplifikatör için 'Yılın Avrupa Amplifikatörü' ödülüne layık görüldü. 1999'da Quad, 77 serisinin halefi olan mevcut 99 serisini piyasaya sürdü ve bunu bir dizi hareketli bobinli hoparlör, L serisi ve iki yeni elektrostatik modeli – ESL 988 ve ESL 989 ile tamamladı. 

Mevcut portföyümüzdeki her ürün uluslararası beğeni topladı. Burada, Quad'ın teknolojik başarı soy çizgisinin öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı listelenmiştir. Bununla birlikte, Quad hiçbir zaman teknik 'tek üstünlüğe' teslim olmadı. Teknoloji, yıllar boyunca sabit kalan bir amaç için orada. Müziği orijinaline en yakın biçimde yeniden üretmek.

Daha fazla

Amplifier, speakers,

Less
1 - 20 ürün gösterildi, Bu kategoride toplam 20 ürün bulunmaktadır