WhatsApp Destek Hattı

Üreticiye göre ürün listesi Roksan

Roksan, 1985 yılında Londra Üniversitesi, Imperial College London ve Queen Mary College mezunları Tufan Hashemi ve Touraj Moghaddam tarafından kuruldu. Roksan adı, Pers Kralı Darius'un kızı Roxana'nın adından türetilmiştir. Bu, hem Haşimi hem de Moghaddam'ın Pers mirasını ve köklerini yakından yansıtır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Roksan'ın ürün adlarının çoğu, şehirlerin, yerlerin ve İran'ın ünlü kişilerinin adlarına atıfta bulunuyor.

Daha sonra Imperial College'da doktorasını yeni almış olan Moghaddam, küçük televizyon setinin zaten üst düzey (Roksan olmayan) pikap/tri-ampli ses sisteminden daha müzikal olarak tatmin edici olduğunu duyunca, ses sanatlarının durumundan memnun kalmadı ve denemeye başladı. Mevcut döner tabla tasarımının başarısız olduğu yerin, kartuşun kayıt kanalını doğru bir şekilde takip edememesi olduğu sonucuna vardı. Kartuşun gövdesine göre oluk tarafından izlenen ortalama çizginin sabit olması gerekiyordu. Fikirleri, onu yaylı alt şasiyi süspansiyon sisteminin bir parçası olarak kullanmaktan uzaklaştırdı. Moghaddam bir yangın kapısı kullanarak bir prototip yaptı. Yeni radikal prototip döner tablayı duyan bir arkadaş olan Hashemi, anında bir tane istedi. Şirketi kurmak için bir araya geldiler.

Konsept, Xerxes Turntable'ın piyasaya sürüldüğü 1985 hi-fi gösterisinde gösterildiğinde ticareti hayrete düşürdü. Kısa bir süre sonra, Roksan'ın uzmanlığı amplifikasyon ve dijital kaynaklara aktarıldı. Bu tasarımlar, üst düzey müzik üretimi için standardı belirlemeye devam ediyor. Roksan ayrıca yüksek kaliteli vinil yeniden oynatmanın gerçek bir mucidi ve geliştiricisi olmaya devam ediyor. Yenilik, ses kalitesi ve güvenilirliğin birleşimi, Roksan'a ilk günden beri kıskanılacak bir itibar kazandırdı.

Kasım 2016'da İngiliz hoparlör üreticileri Monitor Audio Ltd, Roksan'ı satın aldı. Roksan, Monitor Audio ile mevcut ürünleri gözden geçirecek ve iyileştirecek ve elbette yenilikçi ve arzu edilen yeni ürünler geliştirecek. Şirket, birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayacak şekilde tasarlanmış ödüllü elektronik ve hoparlörlerin mükemmel ses kombinasyonlarını sunabilecek. Roksan'ın Monitor Audio tarafından satın alınması, her iki markanın tüm ürünlerinin kalitesini, beğenilirliğini ve gücünü artıracaktır.

1 - 24 ürün gösterildi, Bu kategoride toplam 24 ürün bulunmaktadır