WhatsApp Destek Hattı
SONY TA-FA5ES Genişlet
SONY TA-FA5ES
  • SONY TA-FA5ES
  • SONY TA-FA5ES
  • SONY TA-FA5ES
  • SONY TA-FA5ES

SATILDI

SONY TA-FA5ES

SonySony

CA2352

Kullanılmış

Kozmetik kusurlu....!

Daha Fazla Detaylar

Teknik olarak en küçük kusuru yoktur,

kozmetik olarak belirgin kullanım izleri vardır, aşağıda ki fotoğraflarda belirtilmiştir,

uzaktan kumandası ile birlikte gönderilecektir,

%100 orijinaldir,

mağazamızda dinleyebilirsiniz. 

 

 

İlanda kullanılan fotoğraflar ürünün kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ES serisinin yüksek kaliteli ses teknolojisini tanıtarak geliştirilmiştir.

Şasinin ortasına bir güç kaynağı parçası yerleştiren ve her iki tarafa sol ve sağ güç amplifikatörü düzenleyen ikiz monaural yapı benimsenmiştir.
İyi kanal ayrılması, soğutucudan sağa ve sola bağımsız bir monaural amplifikatör gibi kanallar arasında çapraz karışma ihtimali olan güç yükselticisini, soğutucu ile birlikte ayırmak suretiyle gerçekleştirilir.

Bir şasenin içini kiriş ile ayıran 2BOX ayrı yapı, bir güç parçasının ve büyük bir akımın bir güç kaynağı parçasının küçük bir sinyali işleyen ön parçaya verdiği etki için dikkate alınır.

Amplifikatör devresi giriş aşamasında bir kuplaj kapasitörüne ihtiyaç duyulan bir FET kavşağı, bir voltaj büyütme aşaması (A sınıfı kademe), bir sürücü aşaması MOS FET ve bir son kademe gücü MOS FET ile başlar. All-FET konfigürasyonu benimsenmiştir.
MOS FET yüksek bir giriş empedansına sahip olduğundan, sürücü aşaması ve çıkış aşaması elektriksel olarak ayrılarak karşılıklı parazitlenmeyi azaltır. Bu nedenle, nispeten basit bir devre konfigürasyonuyla yüksek ses kalitesi elde edilir ve yakalanması kolay sıradışı bozulmaları bastırabilme avantajına sahiptir.

MOS FET'in mükemmel özelliklerinden yararlanmak için yeni ES amplifikatörü MOS'a özel tasarım benimsemiştir.
Bu devrede, ön gerilim devresinin sıcaklık özellikleri ve mevcut amplifikasyon aşamasının MOS FET'ini uyuşmadığında meydana gelen rölanti akımındaki değişimin baskılanması için, ön gerilim devresine MOS FET ile aynı sıcaklık özelliklerine sahip bir optik eleman eklenir. Optik önyargı devresi adı verilen bir yapılandırmaya sahiptir. Böylece, rölanti akımı sabit tutulur ve ses sinyalinin daha kararlı bir şekilde amplifikasyonu gerçekleştirilir.
Ayrıca, zengin düşük geçiş bir önyargı devresinin bypass kapasitörünün büyütülmesi ve empedansın azaltılmasıyla elde edilir.

Yeni geliştirilen tora toroidal transformatör, güç kaynağı bir kısmın transformatörü olarak kabul edildi. Bu transformatörde, bobinin yapışkanlığı, geleneksel toroidal transformatörde bir dikdörtgen olan çekirdek kesiti eliptik bir şekle getirilerek iyileştirilir. Böylelikle, verimliliği daha da arttırırken, üretim | oluşumu | titreşim üretimi önemli ölçüde azalır ve ses sinyali üzerindeki etki azalır. Ayrıca, bobinin toplam uzunluğu kısaldığı için empedansın azalması özelliğine sahiptir.

Gelişmiş STD (Spontan Twin Drive) güç kaynağı, güç kaynağı parçası olarak benimsenmiştir.
Geleneksel STD güç kaynağı, her voltaj amplifikasyon aşaması (A sınıfı aşama) ve güç amplifikasyon aşaması (B sınıfı kademe) için doğrultucu devresinden ayrı ve bağımsız olarak güç sağlayan bir konfigürasyon kullanır. Böylece, bir güç büyütme aşamasının güç kaynağı voltajının değişmesi, büyük bir çıkış zamanında da bir voltaj büyütme aşamasının güç kaynağı üzerinde kötü bir etkiye sahip değildir ve ses kalitesinin iyileştirilmesi gerçekleştirilmektedir.
Gelişmiş STD güç kaynağı bundan başka bir gelişmedir ve düzeltme sırasında voltaj dalgalanmasını azaltmak için voltaj büyütme aşamasına bir endüksiyon bobini eklenerek, anlık bir büyük akım sağlamak için büyük kapasitanslı bir kapasitör monte edilir. Karşılık gelir. Böylece, orta-yüksek bir aralığın ses kalitesi, işitsel anlamda ve dinamik aralığın S / N oranı iyileştirilir.

Yeni kabul edilen saf giriş devresi benimsendi. Bu devrede, sinyal sistemi üzerindeki anahtar, giriş seçicisinden giriş terminalinden ana hacme geçişi, konvansiyonel olanın yarısından daha azına düşürülür ve sinyal bozulması baskılanır. Aynı nedenden ötürü, susturma devresinin sinyal yolunda bir teması yoktur.
Ayrıca, her bir giriş terminalinden gelen tüm sinyaller geçmişte Recout seçiciye gönderilmiştir, ancak giriş terminalinden hemen sonra Rec out seçicisi tarafından seçilen kaynak dışındaki devre serbest bırakılarak sinyal saflığı iyileştirilir. Yüksek tutulur.

Sol ve sağ kanallardan bağımsız olan büyük bir alüminyum soğutucu. Böylece, bir kasadaki sıcaklığın sol-sağ dengesi korunur ve iyi ayırma özelliği elde edilir.

FB şasi şasi yapısı olarak kabul edilmiştir. FB şasisinde, yeterli mukavemet ve kalınlığa sahip metal malzeme kullanılır ve şasinin tamamı tek bir kutu halinde sıkıca yapılır. Ek olarak, dış çevreyi saran çerçeve ile öne, arkaya, sola ve sağa geçen kirişler farklı şekil ve boyutlardadır ve vidalarla birleştirilir. Böylece, farklı bir titreşim moduna sahip bir çerçeve ve kirişin bir kombinasyonu haline geldiğinden, kasanın içindeki ve dışındaki titreşim önemli ölçüde azaltılabilir.
Ayrıca, iyi ağırlık dengesi ve yoğunluğu, bir güç kaynağı parçası ve bir ısı emici merkez parçanın taban kirişine sabitlenerek güvence altına alınmıştır.

Eksantrik bir yalıtkan, yalıtkan olarak benimsenmiştir. Bu yalıtkanda, çevreye her yönden vidaya iletilen titreşimin fazı, vida deliğinin merkezden kaydırılması ile değiştirilir ve şasiye iletilen titreşimin karşılıklı olarak iptali hedeflenir. Bir prototip ile ses kalitesini incelemenin bir sonucu olarak, şekil, çaptan daha küçük olan 50 mm'dir.

Birim, düşük distorsiyonlu baskı direnci ve manyetik olmayan ve altın kaplama kaydırıcı fırça kullanan yüksek kaliteli bir ses seviyesi kullanır.

Çıkış aşamasında anahtarlama bozulmasını ve çapraz bozulmayı azaltan ve aynı zamanda fiili kullanım üreme seviyesindeki bozulmayı azaltan süper legato lineer sistemi benimsenmiştir.

Düşük gürültülü FET'i benimseyen telefon ekolayzer yükselticisi yerleşiktir.

AC hattından gelen ses kirliliğini baskılayan bir ES filtresiyle donatılmıştır.


Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın

SONY TA-FA5ES

SONY TA-FA5ES