Dual CS 600 Manuel Pikap

Yeni Ürün

Liste fiyatı : 1970.00 Euro

Kazancınız : 591.00 Euro

Daha Fazla Detay

1379.00 €

dual20logo%5B1%5D%20-%20Kopya.jpg?psid=1

 CS600  Manuel Turntable

Belt Drive

TECHNOLOGY

The latest top model from the house of Dual resides within an elegantly worked, massive wood console.

 Tone arm technology:

This record player is equipped with a newly developed tone arm, unique to this player. The height-adjustable arm has a quadruple ball bearing Cardan joint and a particularly torsionally rigid tone arm head made of carbon fibre.

 Chassis technology:

The aluminium sandwich platter is weighted with copper damping rings and a cast damping mass is also located within the interior. This ensures both good synchronisation and extremely low resonance of the platter. The brass platter bearing is characterised by very high running smoothness. A Teflon bearing mirror makes the bearings extremely durable.

 Drive technology:

The platter is driven via a precision flat belt and a DC motor with electronic speed control. In addition to the standard 33 1/3 and 45 rpm speeds, archive records can be played at 78 rpm. Delivery does not include cartridge.

SPECIFICATION

Speed in rpm:33/45/78

Flutter in % DIN / WRMS: < -/+ 0.07 / 0.04 % DIN

Signal-to-noise ratio: 48 dB

Rumble signal-to-noise ratio: 72 dB

Frequency Response: 20 Hz - 22 kHz

Dimensions (WxHxD): 430 x 135 x 370 mm

Weight: 8.7 kg

Colours: black piano lacquer, structure black, black piano lacquer

Power supply: 12 V DC, 150 mA

 

Lütfen renk seçiniz.

Piano Black : 1970,00 Euro

Kapalı kutu, adınıza faturalı. 

https://wiy4yq.dm2301.livefilestore.com/y2poqxW1C1AZy3BUirqFTdQR0DAfdj8KWULsstwMG5nj2B2n6yhkv3d7y_nOuBIByKp_mqcMIDN2ueUeMKE-Mj8FsQmV4ZtOHPKxGRRdO7RISDGmQsvjeaWzsEjEeUex7fD/camarossaudio.JPG

Keyifli alışverişler dileriz

Please click our Logo for our other ads.

Yorumlar

Not 
2018-04-17

Dual CS600-Üçüncü Kısım

Bütün bu yazdıklarımda ,dinleme ortamımın ve diğer ekipmanlarımın etkisini de göz ardı etmemek lazım.Ben kendi imkanlarımda çok memnun olduğum bir sistem oluşturduğum için,pikabın bu ortam ve ürünler arasında ne derecede etkili olup,kendini gösterdiğini de unutmamak lazım.
Sadece tonearm headshell'i standart dışı olmayıp,klasik headshell'lerden olsaymış (tabi tonearmın da dizaynında da buna uygun değişiklikler yapılması gerekecekdi mutlaka.) daha da güzel olurmuş diye düşünmeden edemedim.Pikabı Farklı headshell'ler ile kullanmak da ayrı bir zevk verirdi.Ama Ben bunun teknik olarak getirisine veya götürüsüne vakıf değilim.Benimki sadece bir görüş.
Sonuç olarak Dual CS600 benim deneyimlerimde ,beni fazlasıyla tatmin ve mutlu etti.
Sevmediğim tek şey,nasıl kıyıp da geri göndereceğim düşüncesi oldu.
Bu arada Camaross Audio'ya bana bu imkanı tanıdıkları için teşekkür etmeyi bir görev sayıyorum.

Not 
2018-04-17

Dual CS600-İkinci Kısım

Bu uzun girişten sonra gelelim pikap hakkındaki görüş ve düşüncelerime.Yalnız şunu da belirtmeden geçemiyeceğim.Yaklaşık 55 yıl önce hafızamda kazınan bir Dual imajı var.55 yıl sonra rastladığım bu modelden beklentim biraz fazlaydı ve açıkçası dinlemelerime biraz da hayal kırıklığı yaşayabilme korkusuyla,endişeyle başladım.
Peki bu CS600 modeli beklentilerimi karşıladı mı?Hemde nasıl.....
Pikabın dış görüntüsü muhteşem.İşcilik birinci sınıf.Almanlar teknolojilerini bu cihaz üzerinde de göstermişler.Cihaz tümüyle alman malı.
Dual'in kendi sitesinde,belli seviyenin üzerinde cartridge kullanılması tavsiye ediliyor.Ben de bu öneriye uygun bir cartridge ile yaptım denemelerimi.
Pikap ayarlar konusunda beklentilerimi karşıladı.Kurulumu ve ayarları oldukca kolay ve zevkli.Alt frekanslar yerli yerinde.Orta sesler çok dengeli.Üst frekanslar çok doğal.sahne ve üç boyutluluk çok güzel.Seslerdeki iniş ve çıkışları çok iyi yansıtıyor. Devir çok stabil.Plaktaki kaydı olduğu gibi yansıtıyor.Görsellik ve ses sunumu açısından,sizi kısa sürede müziğin içine alıyor.Bence emsalleri arasında en üst sıralarda bulunmayı hakeden bir ürün.Hatta benim gibi düşünen bazı kişiler için daha üst seviyelerde bile kendine yer bulabilir.

Not 
2018-04-17

Dual CS600-Birinci Kısım

Dual 1010...............
Altmişlı yılların ortaları........İlk pikabım,ilk gözağrım......
Takip eden yıllarda,Dual'in başka modellerini de deneyimleme şansına sahip oldum.Dual anılarımda hep özel bir yer işgal etmiştir.
Nasıl olduysa ,son günlerde internette turntable'lar hakkında yazıları incelerken,Dual'in en üst seri pikabı olarak tanıttığı ,CS600 modeliyle ilgili bazı yazılara rastladım.İster istemez geçmiş anılarım canlandı ve ciddi bir merak uyandı.
Yine internette Camaross Audio'nun sitesini de incelerken,Dual'in de satış temsilcileri olduğunu gördüm.Şirket yetkilisi ile telefon ve internet kanalıyla yaptığım görüşmelerde,Dual hakkındaki kendi görüşlerimi paylaştım ve adı geçen modelle ilgili merakımdan bahsettim.Takip eden günler içinde,Camaross Audio bana bir sürpriz yapıp,bir tane CS600 modelini.bana denemem için göndereceklerini söylediği zaman çok sevinç ve heyecan duydum.

Yorumunuzu Yazın!

Bir Yorum Yaz

Dual CS 600 Manuel Pikap

Dual CS 600 Manuel Pikap

Liste fiyatı : 1970.00 Euro

Kazancınız : 591.00 Euro