WhatsApp Destek Hattı
Electrocompaniet ECP 2 Phono Preamplifier Genişlet
Electrocompaniet ECP 2 Phono Preamplifier
  • Electrocompaniet ECP 2 Phono Preamplifier
  • Electrocompaniet ECP 2 Phono Preamplifier

Electrocompaniet ECP 2 Phono Preamplifier

Electrocomponiet Electrocomponiet

CA2743

Kullanılmış

TÜRK LİRASI22 902 TL
EURO2 700 €
DOLAR3 168 $
POUND2 428 £

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

Yeni Electrocompaniet ECP 2 Fono Pre-Ampli Dynamic Precision fono ampli kılavuz alınarak tasarlanmıştır.Tıpkı diğer Electrocompaniet ürünleri gibi en son teknolojiye sahip amplilerden oluşmaktadır ve yapımında tüm sinyal yolu boyunca hepsi doğru akım bağlaşımlı bileşenler kullanılmıştır.  

ECP 2 yapılandırılabilir giriş katı sayesinde hayal edebileceğiniz her türlü pikap kolu ve kablo kombinasyonuyla uyum sağlar. Kaynak olarak kullanılan pikap kartuşu ister MM ya da MC tipi olsun, kullanıcılar kendilerine en uygun gelen kapasitif ve dirençli yük konfigürasyonunu seçebilirler. Genel kazanç (gain) da farklı kollardan gelen farklı çıkış düzeylerine uyum sağlayacak şekilde 5 dB’lik kademelerle ayarlanabilir. ECP 2 RIAA yeniden çalım balans eğrisi standardına sıkı sıkıya bağlıdır, aynı zamanda eğrilmiş plakları çalarken oluşan istenmeyen sinyalleri filtreleyebilir.  

ECP 2 tam dengelenmiş, tam ölçekli bir fono katıdır. 

Teknik özellikler

Fono Bölümü  

1 kHz  RCA'da Kazanç: Ayarlanabilir 39,8 - 71,4 dB

1 kHz  XLR'de kazanç: Ayarlanabilir 45,8 - 76,4 dB

Direnç yüklemesi (RL):  Ayarlanabilir 10 Ω - 47 kΩ

Kapasitif yükleme (CL):  Ayarlanabilir 0 - 350 pF

Maksimum çıkış seviyesi:  17,5 V rms (+ 25 dB V)

Aşırı yük marjı:  1 kHz'de> 31 dB

Çıkış empedansı:  100 Ω tek uçlu, 200 Ω dengeli

Frekans yanıtı:  20-20 kHz +/- 0.2 dB

RIAA Düzeltme Doğruluğu:  ± 0,1 dB

Ses altı filtresi:  11 Hz'de -3dB, 24 dB / oktav

Kanal ayırma:  > 85 dB, 20-20 kHz

THD + Gürültü:  1 kHz'de <% 0.003

S / NR  96 dB, 1 kHz, A ağırlıklı, ref. 10 dB V çıkış

S / NR  91 dB, 1 kHz, A ağırlıklı, ref. 5 mV giriş

S / NR  67,4 dB, 1 kHz, A ağırlıklı, ref. 500 μV giriş  

   Boyutlar  

Genişlik 

465 mm / 18,3 inç

Derinlik  371 mm / 14,6 inç

Yükseklik  78 mm / 3 inç

Ağırlık  9 kg. / 19,8 lbs.

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                                

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

1973 yılındaki bir AES konferansında Dr.Matti Otala, kendisinin Transient Intermodulation (TIM) adını verdiği bir distorsiyonu tarifleyen bir belge sunmuştu. Norveçli bir kayıt ve yayın yapımcısı olan ve aynı zamanda da çok meraklı bir odyofil olan Svein Erik Børja da bu konferansta bulunuyordu.

Dr.Otala’nın TIM üzerine verdiği seminer sayesinde Svein Erik ses amplilerinde karşılaştığı işitilebilir kusurlara dair bir açıklamaya kavuşmuştu. Svein Erik Børja AES’ten aldığı belgeleri Electrocompaniet’e getirerek Dr.Otala’nın ve Dr.Jan Lohstroh’un kuramına dayanarak bir ampli üretip üretmeyeceğimizi sordu. Bunun üzerine birkaç tane prototip ampli üretildi ve elde edilen ses, transistörlü amplilere kıyasla umut vericiydi.   

Fakat Svein Erik Børja mükemmeliyetçi bir insan olarak, bu ampli tasarım yaklaşımının çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissetmeşti. O zamanlar high-end ses tasarımları hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Bu da araştırmamıza tarafsız bir bakış açısı kazandırmıştı ki bunun amplinin başarısına büyük katkıda bulunduğuna inanıyoruz. O zamanki ses tasarımcılarımızı  yeni “TIM’siz” ekolü diye adlandırılabilecek ekolün ilkleri olarak görüyoruz.    

Bunu izleyen 3 yıl daha fazla araştırma ve tasarımın geliştirilmesiyle geçti. Bu süre boyunca duyduğumuz şeyi pratik tasarım parametrelerine, frekans cevabına, vs. çevirecek yeni bir dil yaratmak zorunda kaldık. Transistörün normal DC karakter özelliklerinden ziyade AC (müzik) niteliklerini daha iyi tanımlayacak yeni bir metamatiksel denklem geliştirdik.    

Bu çalışmanın sonucunda ilk 2x 25W ünitemiz olan “The 2 Kanallı Ses Güç Amplisi” ortaya çıktı. Çalışmamız 1976 yılında Amerika’da bu konuda kutsal kitap sayılan The Audio Critic dergisince ürünün test edilip, şunların yazılmasıyla onanmış oldu:

“Ses delileri – çatlayın patlayın! Bu dünyanın en iyi ses veren amplisi.”

Bu ilk zamanlardan bugüne, Electrocompaniet’in tasarımları giderek gelişmiş ve ürün yelpazemiz daha da genişlemiştir. Bugün 50’den fazla ülkede temsilciliklerimiz mevcut ve ürünlerimiz ses endüstrisindeki en iyi ürünlerin arasında görülmektedir.   

Bizi o ilk günlerde harekete geçiren vizyonumuza halen sadığız:

Eğer müzik gerçekten önemliyse... 

Electrocompaniet

Bir değerlendirme yazın