WhatsApp Destek Hattı
GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm ) Genişlet
GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )
  • GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )

Gold-Note-Logo.jpg

İTALYAN STİLİ PİKAP

Yolculuğumuz 25 yıl önce ilk pikabımızı tasarladığımızda başladı çünkü biz analog sevdalısıyız ve plaklara büyük tutku besliyoruz. Bu tutku yarattığımız tüm ürünleri ama özellikle de pikaplarımızı tanımlayan bir etmen; bizi her bir detayı büyük bir itina ve dikkatle tasarlamaya ve ortaya muhteşem bir müzik kaynağı koymaya sürükleyen bir güç.  

Mediterraneo Gold Note’un tasarımda ulaştığı zirvedir: İnovatif bir biçim, teknik çözümler ve kaliteli malzemelerle geleneği ve teknolojiyi birleştirerek en iyi müzikal deneyimi yaşatmaya odaklı bir pikaptır.

Mediterraneo tamamen el yapımıdır; 60 mm’lik kıvrımlı alt kaidesi yıllandırılmış İtalyan ceviz ağacından yapılıştır; sıra dışı bir esnekliğe, güce ve yüksek özkütleye sahip olan bu malzeme, cilalanmış akriklikten 20 mm’lik bir levhayla birleştirilmiş ve son olarak da frekans cevabının düşürülmesine yönelik olarak 3 mm’lik bir paslanmaz çelik levha ile pekiştirilmiştir.  

Mediterraneo’nun her bir detayı ultra-sert yapının iyileştirilmesine yöneliktir ve ortaya çıkan sonuç da elegan ve düzgün hatlara sahip rafine bir teknik inovasyondur.

GÜZELLİK VE İNOVASYON TEK BİR POTADA  

Mediterraneo’nun 12 voltluk İsveç yapımı eşzamanlı motorunun güç kaynağı ses performansının en üst düzeyde olmasını sağlar. Elektronik 33/45rpm kontrolleri ve hız ayarları, pikap prizden çıkartıldığında bile kontrolör belleğinde otomatik olarak saklanır.

Mediterraneo, dört çekirdekli mikro-kontrolör üzerine kurulu, firmamıza tescilli güç kontrolü sayesinde alternatif akımı yeniden şekillendirebilir ve tork gücünü (dönme momentini) iyileştirirken aynı zamanda bütün titreşimleri en aza indirgeyebilir.   

Cilalanmış alüminyumdan yapılmış, kum saati şeklindeki kasnağı, kayışın pürüzsüzce dönmesini sağlayarak, tüm gürültü, cızırtı ve hışırdamaları azaltır.  

Mil/Rulman sistemine sahip 60 mm’lik tablası en üst kalite malzemelerden üretilmiştir: Sertleştirilmiş, kromajlı çelik, cilalanmış bronz yuva ve seramik bilyeli rulmanlar.  

Akrilik levhaya yerleştirilmiş olan gömme tabla rulmanı tablanın ana yapıya mümkün olabildiğince yakın olmasını sağlayarak rotasyon sabitliğini ve hız hassasiyetini arttırır.

45 mm’lik yüksek özkütleye sahip, siyah sustarinden yapılmış (POM polimere dayalı özel bir malzemedir, sert ama aynı zamanda son derece sönümleyicidir) tablası sayesinde Mediterraneo titreşimleri azaltılmakta ve rotasyon sabitliğini korumakta üstün yeteneğe sahiptir.   

KOLAY KURULUM

Kutusundan çıkartır çıkartmaz çalmaya hazır hale gelen Mediterraneo, Gold Note B5.1 pikap kolu ve kalıplanmış saydam toz kapağıyla birlikte sunulmaktadır.

 Talep üzerine siyah veya beyaz cilalı seçenekleri üretilmektedir.  

"Nefes kesici Toskana manzarasını akla getiren enfes İtalyan tasarımı"

gold-note-Mediterraneo_camarossaudio_wal

Teknik özellikler

VAY & FLUTTER : % 0,1

RUMBLE : -80dB

HIZ : 33⅓rpm ve 45rpm ±% 0,1

HIZ DEĞİŞTİRME : İnce aralık kontrollü elektronik

AKTARMA : 70 adım rektifiye EPDM kayışı

MOTOR : 12 Volt Yüksek Tork senkron

PLATO : 45 mm kalınlığında Ultra Dampened POM

MİL : Split-Spindle ™ bağlama tasarımı

MİL YATAĞI : Tungsten 5mm bilyalı rulman

KOL : Gold Note B-5.1 (veya isteğe bağlı B-7 Seramik)

TOZ KAPAĞI : menteşeli şeffaf akrilik

GÜÇ : Güç kaynağı: 18V çıkış

Güç tüketimi: maks. 27W  100-240V, 50 / 60Hz

YÜKSELTMELER : Döner tablalar için PST-10 harici endüktif güç kaynağı

B-7 Seramik yüksek hassasiyetli kol

BOYUTLAR : 470 mm G, 210 mm Y, 360 mm D

AĞIRLIK : 20Kg net ağırlık 26Kg kutulu

FİNİŞ : Alt Süpürgelik: İtalyan Ceviz, Siyah Lake MDF ve Gerçek Altın Varak

Üst Süpürgelik: Siyah cilalı akrilik

Metal Aksam: Siyah anodize alüminyum (Ops. Gümüş)  Tabak: Siyah

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                            

gold-note-Mediterraneo_camarossaudio_wal

gold-note-Mediterraneo_camarossaudio_wal

Bu yüksek hassasiyetli tonearm neredeyse her kartuşla birleştiğinde en doğal ve ayrıntılı müziği canlandıracak. Ekstra yüksek kaliteli Alüminyum 6000'den üretilen B-5.1, Gold Note Mediterraneo, Pianosa ve Giglio pikaplara önceden kurulmuş standart tonearmımızdır.

B-5.1, maksimum hassasiyet elde etmek ve gerçekten en iyi sonik sonuçları sunmak için ayrıntılara büyük önem veren, İtalya'da tamamen tasarlanmış ve el yapımı zarif, yüksek performanslı bir tonearmdır.

B-5.1, Almanya'da GRW tarafından üretilen, sadece Gold Note için özel olarak üretilen, mükemmel bütünlüklerini korumak için tek tek mühürlenmiş ve paketlenmiş yüksek hassasiyetli mikro bilyalı rulmanlar ile güçlendirilmiştir.

B-5.1'in 19 mm çıkıntıya sahip 242 mm'lik etkili uzunluğu, herhangi bir pikap üzerine kurulmasını kolaylaştırır.

Tonearm, neredeyse tüm fono kartuşları için mükemmel kurulum ayarı için çift karşı ağırlığa sahiptir. İsteğe bağlı olarak, daha yüksek kütleye sahip fono kartuşları için ekstra ağırlıklar da mevcuttur.

B-5.1 ultra hassas şekilde tasarlanmış tonearm, en sevdiğiniz müziğin doğal, ekstra ayrıntılı ve zarif ses performansları elde etmesini sağlar.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Birinci sınıf pikabımız, nefes kesici Toskana manzarasını akla getiren enfes İtalyan tasarımı sayesinde göze çarpıyor. 

Kusursuz ve uyumlu görünümü ile, tıpkı ana parçalar gibi, herhangi bir High-End ses sisteminin ilgi odağı haline gelir. 

Şehvetli şekli, Floransa'nın kalbindeki Arno nehrini geçen güzel Rönesans köprüsü "Ponte Santa Trinita" yı hatırlatıyor. Usta Michelangelo tarafından yaratılan köprünün katener eğrisi, inanılmaz bir güç ve eşsiz bir zarafet sağlar; bu, döner tabla tasarımımıza aktardığımız bir sezgidir ve olağanüstü ses sonuçları üretir. 

En sevdiğiniz müzikleri dinlemek sizi dünyanın en güzel şehri olan Floransa'ya taşıyacak ve bu eşsiz ve büyüleyici İtalyan kaynağı aracılığıyla müzik koleksiyonunuzun keyfini daha önce hiç olmadığı kadar çıkarmanıza izin verecektir.

          

Bir değerlendirme yazın

GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )

GOLD NOTE MEDITERRANEO Walnut ( B-5.1 Tonearm )