WhatsApp Destek Hattı
GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm ) Genişlet
GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm )
 • GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm )
 • GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm )
 • GOLD NOTE B-5.1 Tonearm

Gold-Note-Logo.jpg

Pianosa saf ses, çok kaliteli malzemeler ve İtalyan tasarımının eşsiz bir bileşimi…

Yolculuğumuz 25 yıl önce ilk pikabımızı tasarladığımızda başladı çünkü biz analog sevdalısıyız ve plaklara büyük tutku besliyoruz. Bu tutku yarattığımız tüm ürünleri ama özellikle de pikaplarımızı tanımlayan bir etmen; bizi her bir detayı büyük bir itina ve dikkatle tasarlamaya ve ortaya muhteşem bir müzik kaynağı koymaya sürükleyen bir güç. 

Pianosa Toskana manzarasını ve ılık denizini hatırlatan kıvrımlı bir tasarıma sahip, tamamen usta eller tarafından üretilmiş bir pikaptır. Malzemeleri sıra dışı güce ve yüksek öz kütleye sahip materyaller arasından seçilmiştir.

Pianosa’nın ahşap bazası, 20 mm kalınlığında cilalanmış akrilik bir levha ile birleştirilmiş ve 3 mm kalınlığında paslanmaz çelikten bir platformla pekiştirilmiştir.

Güç kaynağı ünitesi 33rpm/45rpm modunu ve hız ayarlarını elektronik olarak kumanda eder ve bu ayarları belleğine depolar. 

Voltajı alternatif akımdan doğru akıma ve sonra yine alternatif akıma dönüştüren, PWM teknolojisi (Sinyal Genişliği Modülasyonu) üzerine kurulu, 12 Volt’luk, firmamıza tescilli eşzamanlı motoru sayesinde iki alternatif akım yarı-dalgası kusursuz bir şekilde birleştirilerek hem yüksek tork gücü (dönme momenti) elde edilir hem de titreşimler en aza indirgenir.

Tablanın mil/rulman sistemi sertleştirilmiş çelik ve bronzdan yapılmıştır, tabla ise sert ama aynı zamanda durağan bir malzeme olan polyvinyl’den yapılmıştır (kalınlığı 23 mm’dir).  Kum saati şeklindeki kasnağı, kayışın pürüzsüzce dönmesini sağlayarak, tüm gürültü, cızırtı ve hışırdamaları azaltır. 

Rulman sistemi cilalanmış bronzdan yapılmıştır ve tablanın hiç takılmadan dönmesini garanti altına alacak şekilde 1/100 mm toleransa sahiptir.

Kolay kurulum

Kutusundan çıkartır çıkartmaz çalmaya hazır hale gelen Pianosa, Gold Note B5.1 pikap kolu ve kalıplanmış saydam toz kapağıyla birlikte sunulmaktadır. 

İtalyan Tasarımı

Florentine Rönesansının sanatsal geleneğinden esinlenen bir tasarım, bugünün tadı ve teknik yenilikle birleştirildi.

Mikro denetleyicili motor

Elektronik olarak 33 / 45RPM hızını kontrol eden bir mikro denetleyici tarafından çalıştırılan tescilli bir güç kaynağı ile çalıştırılan 12V senkron motorla donatılmıştır.

Güzel Malzemeler

Pianosa'ya ideal yapısal özellikler ve eşsiz bir görünüm sağlayan yüksek stabiliteleri ve elastikiyetleri için seçilen ince ahşaplar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

WOW & FLUTTER : % 0,1

RUMBLE : -77dB

HIZ : 33⅓rpm ve 45rpm ±% 0,1

HIZ DEĞİŞİMİ : hassas hatve kontrollü elektronik

TRANSMISSION : 70 sahil rektifiye NBR kayışı

MOTOR : 12 Volt Yüksek Torklu senkron

SERVİS TABAĞI : 23mm Nemlendirilmiş Poli-Vinil

TABAK MİLİ : Split-Spindle ™ kenetleme tasarımı

TABAĞI RULMANI : Krom çelik 5mm rulman

PIKAP KOLU ÇALIŞMIYOR : Altın Not B-5.1 (veya isteğe bağlı B-7 Seramik)

TOZ KAPAĞI : Menteşelerle birlikte ( şeffaf )

GÜÇ : Güç kaynağı: 18V çıkış Güç tüketimi: maks. 20W 100-240V, 50 / 60Hz

BOYUTLAR : 425mm G 200mm Y 360mm D

AĞIRLIK : 13.5kg net 18kg kutulu

CİLASI : Alt Süpürgelik: İtalyan Ceviz veya Siyah Lake MDF

Üst Süpürgelik: Siyah Lake MDF

Metal Parçalar: Siyah eloksallı alüminyum (isteğe bağlı Gümüş)

Tabla: Siyah

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                 

Bu yüksek hassasiyetli tonearm neredeyse her kartuşla birleştiğinde en doğal ve ayrıntılı müziği canlandıracak. Ekstra yüksek kaliteli Alüminyum 6000'den üretilen B-5.1, Gold Note Mediterraneo, Pianosa ve Giglio pikaplara önceden kurulmuş standart tonearmımızdır.

B-5.1, maksimum hassasiyet elde etmek ve gerçekten en iyi sonik sonuçları sunmak için ayrıntılara büyük önem veren, İtalya'da tamamen tasarlanmış ve el yapımı zarif, yüksek performanslı bir tonearmdır.

B-5.1, Almanya'da GRW tarafından üretilen, sadece Gold Note için özel olarak üretilen, mükemmel bütünlüklerini korumak için tek tek mühürlenmiş ve paketlenmiş yüksek hassasiyetli mikro bilyalı rulmanlar ile güçlendirilmiştir.

B-5.1'in 19 mm çıkıntıya sahip 242 mm'lik etkili uzunluğu, herhangi bir pikap üzerine kurulmasını kolaylaştırır.

Tonearm, neredeyse tüm fono kartuşları için mükemmel kurulum ayarı için çift karşı ağırlığa sahiptir. İsteğe bağlı olarak, daha yüksek kütleye sahip fono kartuşları için ekstra ağırlıklar da mevcuttur.

B-5.1 ultra hassas şekilde tasarlanmış tonearm, en sevdiğiniz müziğin doğal, ekstra ayrıntılı ve zarif ses performansları elde etmesini sağlar.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Pianosa pikapın charme uyumlu görünümü ve son derece dengeli sesi ile çalışır. Kendini ifade eden bu olağanüstü ürünü el sanatları kalitesi ve yüksek kaliteli teknik ses performansı ile ayıran şey dengedir. Pianosa'nın ince eğrileri göze ilgi duyuyor ve müzikalliği İtalyan ruhunun mükemmelliğe dokunduğunuz noktada oturduğunu doğrulıyor. Her High-End sistemi için, Pianosa pikap eklemek unutulmaz bir müzikal festa ile sonuçlanır.

Derece 
2020-07-14

Yok böyle bir kalite

Satıcı ile iletişim muhteşem. Çok profesyonel bir şekilde bilgilendirdi, destekledi. Satış sonrası da ilgilendi ve yönlendirdi.

  Değerlendirmenizi yazın! !

  Bir değerlendirme yazın

  GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm )

  GOLD NOTE PIANOSA Walnut ( B-5.1 Tonearm )