WhatsApp Destek Hattı
Ortofon OM5E Cartridge Genişlet
Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge
  • Ortofon OM5E Cartridge

SATILDI

Ortofon OM10 ( Cartridge + Stylus )

ORTOFON ORTOFON

CA1992

Yeni

TÜRK LİRASI0 TL
EURO0 €
DOLAR0 $
POUND0 £

OM10

Paket içeriği : (Kafa + İğne + Montaj vidaları)

ortofon_om10_om_10_camarossaudio_ (8).JP

Ortofon OM tonearmlerle mükemmel uyum sağlar

Optimum Eşleştirme (OM) kartuşlar çoğu tonear ile mükemmel şekilde eşleşir. Ortofon'un OM kartuşu, tüm müzik sisteminin performansını çok kolay bir şekilde yükseltmeyi mümkün kılar. 

OM kartuşu ile gelişmeleri anında duyarsınız, defalarca dinlediğiniz müzik yeni boyutlara bürünüyor.

OM 5E genel amaçlı uygulamalar için hareketli mıknatıslı bir kartuştur.

Pikabınızda standart bir başlık ya da kartuş yuvası varsa, OM'leri deneyerek en iyi ses üretimine geçebilirsiniz. Bu kartuşlardan birini denemek, Ortofon'un mükemmel tonear eşleşmesine verdiği cevabı ortaya çıkaracaktır. Ağırlık plakası ; montaj braketinin üst kısmına  yerleştirilmiş çıkarılabilir bir ağırlık plakasıdır. 

Standart bir tonearm ise, ağırlık plakasını bırakın, düşük kütleli tiplerden biriyse, ağırlığı kaldırın. OM kartuşunuzun ütlesi artık sadece 2.5 g. 

OM 10, dengeli ve bozulmadan oynatım sağlayan eliptik uç (iğne) içerir.

Yukarıda ki tablo iki modeli kolayca karşılaştırabilmeniz için konmuştur.

Ortofon OM Kartuşları

OM Serisi kartuşları Ortofon'un hafif hareketli mıknatıs sistemine dayanarak tasarlanmıştır. Gelişmiş bilgisayar simülasyon yöntemleri sayesinde, optimum salınım dengesi elde edilirken, sistemin doğal pivot noktasını görülmemiş bir hassasiyetle tanımlamak mümkün olmuştur. Bu gelişmiş doğrusallık, daha yüksek kanal ayrımı ve daha düşük bozulma anlamına gelir.

Ek olarak, Ortofon, 1 mm çapından daha küçük delikli kutup pimlerinin yarılmasını sağlayan ve böylece manyetik histerezin neden olduğu girdap akım kayıplarını önemli ölçüde azaltan bir teknik geliştirmeyi başarmıştır. Bu sofistike teknoloji, frekans aralığını genişletir ve faz doğrusallığını geliştirir. Kartuş gövdesi, yüksek sertlik ve rezonanslardan arınma sağlayan bir Noryl plastik / cam kombinasyonundan üretilmiştir.

Tüm OM modelleri aynı gövdeye, yapıya ve manyetik devreye sahiptir. Tek fark değiştirilebilir stylus ünitesidir. Her ikisi de sektörün en yüksek standartlarına göre kesilmiş ve cilalanmış olan çıplak eliptik kalem (OM 20) veya eliptik kalem (OM 10) arasında seçim yapın.

Doğal olarak, herhangi bir zamanda bir OM 10'u bir OM 20'ye yükseltebilirsiniz. Tek masrafınız, iğne biriminin maliyeti olacaktır. Orijinal iğne aşınmış değilse, daha az talepkar uygulamalar için yine de kullanabilirsiniz.

OM kalemi birimleri ayrıca ortofon OMP hattının tüm gövdeleriyle de uyumludur. Bir OM kartuşuna sahipseniz, OM serisinin geliştirilmiş prob ucu ve konsol teknolojisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Stylus Nedir?

Kalem, fono kartuşu adı verilen tonearm sonunda küçük bir parçaya bağlanır. Kalemi, kalemin ya da iğnenin altında kartuşun altındaki küçük bir metal tüptür. Fono kartuşunun çok önemli bir parçası çünkü kayıt kanalına dokunan tek parça bu. Kartuşların çoğunda, özellikle Hareketli Mıknatıs türlerinde, kalem kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Hareketli bobin tasarımlarında, tüm kartuşun değiştirilmesi veya yeniden devrilme için fabrikaya geri gönderilmesi gerekir. Ortofon dahil bazıları bir değişim hizmeti sunuyor, bu da sizin eski modelinizi aynı veya daha iyi bir şekilde takas ettiğiniz anlamına gelir.

Ekran kalemi aslında üç parçadan oluşur. (1) kullanımda hem insan yapımı hem de doğal elmaslar olmasına rağmen, genellikle bir elmas olan kalemi vardır. Kalem (2), kalem kayıt oluğunu takip ederken “hareket eden” bir konsol denilen kısa bir kolun ucuna monte edilmiştir. Konsol, fono kartuşuna (3) sabitlenir. 

Stylus Çeşitleri

Bir kalem çeşitli şekillerde ve boyutlarda olabilir. En iyi prob uçları, orijinal ana kaydı üretmek için kullanılan kesme kaleminin şeklini çoğaltmaya çalışır. Bu türler için, MicroLine, Fineline veya MicroRidge gibi terimleri göreceksiniz.

Konik / Küresel Tip:  Konik / küresel kalem, 1980'lerin ortasına kadar en yaygın kullanılan kalemdi. Bunun nedeni genellikle standart bir döner tablanın orijinal bir parçası olarak gelmesidir. Tüm stilus şekilleri arasında en basit ve en ucuz olanıdır. Küresel ucu, tipik olarak 0,7 mm yarıçaplı, oluk duvarlarının ortasına dokunur. Konik ekran kalemi düşük ila orta fiyatlı pikaplarda bulunabilir.

Eliptik Tip:  Eliptik kalem, ön yüzü yan yarıçaptan daha geniş olan iki yarıçapa sahiptir. Eliptik stilil, 0,2 x 0,7 mm, 0,3 x 0,7 mm ve 0,4 x 0,7 mm gibi çeşitli boyutlarda mevcuttur. İlk sayı yan yarıçaptır. Yan yarıçap ne kadar küçük olursa, müzik geri kazanma potansiyeli o kadar iyi olur.

Shibata & Fineline Type:  Daha yüksek fiyatlı modeller için ayrılan diğer bir kalem ise Linear Contact (LC). Bu tip stiren eliptikten birkaç kat daha fazla dikey temas alanı sağlar, böylece küçük kanal modülasyonlarına cevap vermesini sağlar. 1970'lerin sonunda, shibata tipi de popüler oldu. CD-4 / quadraphonic kayıtları için tasarlandı, ancak stereo kayıtlarda mükemmel bir performans sergiliyor.

Kapalı kutu

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın