WhatsApp Destek Hattı

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

1022 GX

1022GX kartuşta çok dikkatli dinleyiciler için tavsiye edilmektedir zira bu kartuşta bir adet vital-milli, nude elmas iğne kullanıldı. Bu çok açılı, hat temaslı (line-contact) elmas profilin seçilmesinin sebebi uç kütlesinin çok düşük olması ve önden arkaya doğru çok dar olmasına rağmen temas alanının geniş olması. Temas alanının geniş olması iğnenin ve plağın daha az yıpranması anlamına geliyor, zira bu tip iğneler küresel olanlara kıyasla plağın yivinin içine iyice girebiliyor ve böylece eski plaklar bile yeniden canlanabiliyor.    

Düşük Kütleli Pocan® Gövde

1000 serisinde kullandığımız güçlü yekpare gövde, takılan parçaların sağlam bir şekilde yerlerinde durmalarını sağlamaktadır. Pocan adı verilen ultra-sert, camla kuvvetlendirilmiş polyester malzemeden yapılmış olan gövde, kafaya cıvatayla sıkıca tutturulmuştur ve bu da azami verimlilik ve ideal ses kalitesi sağlamaktadır. Kullanıcı tarafından değiştirilebilir iğne taşıyıcı, seste kirlenmeye sebep olabilecek istenmeyen titreşimleri önleyen bir kılavuz pimi sayesinde gövdeye sımsıkı oturmaktadır. Mumetal alaşımından yekpare bir kılıf, “hum” yaratan başıboş manyetik alanlara karşı jeneratör parçalarına ekranlama sağlamaktadır. Pocan yüksek bir güç/kütle oranına sahip olması sebebiyle, G1000 serisi kartuşların da genel kütlesi 6,5 gramın altında tutulabilmektedir. Düşük kütle ve orta ölçekli uyumluluk doğal kol/kartuş rezonansını güvenli sınırlar içinde tutarak, kartuşu çok çeşitli kolla uyumlu hale getirmektedir.  

Verimliliği yüksek manyetik devre

Güzelce dağlanmış olan mu-metal, her biri dört bin turlu iki adet sarım biçimlendiricisiz bobinin çevresine takılmış olan kutup uçlarını biçimlendirmek üzere lamine edilmiştir.  Bu eşsiz tasarım kütleyi düşürmenin yanında ortalama çıkıştan daha yüksek bir çıkış üretebilecek çok verimlik bir manyetik devrenin de temelini oluşturmaktadır. Bu yapım stili aynı zamanda, geleneksel tasarımların doğasında var olan yüksek frekanslardaki kaybı azaltarak, pürüzsüz ve uzatılmış bir frekans cevabı elde edilmesini sağlamaktadır. 

Azaltılmış hareket kütlesi

1000 serisinde, ultra düşük kütleli, mikro-minyatür bir Alnico V mıknatıs kullanıldı; bu mıknatıs şu anda dünyada hiçbir imalatçının erişemediği bir toleransa sahip bir mıknatıstır. Bu mıknatıs, plakta sabit yük oluşması için bir toprak yolu sağlayan ve istenmeyen titreşim modlarında dirseği dengeleyen altın kaplama nikelden bir bağ çubuğuna lehimlenmiştir. Bütünüyle ultra düşük kütleli bu montaj daha sonra, optimize edilmiş sönümleme özelliklerine sahip özel bir bütil kauçuk polimerin içine yerleştirilmiştir. 

Uzman ayarı

İğnenin azimutunun (ya da yatay izleme açısının) doğru ayarlanması düzgün bir stereo ses sahnesinin korunması açısından elzemdir. Azimut, iğnenin dikey merkezi hattının plağın yüzeyiyle yaptığı açıyı tarif etmek için kullanılan bir terimdir ve bunun plağın yivlerine tamamen dik doğrultuda olması şarttır. Bu genellikle kullanıcı tarafından ayarlanabilir bir parametre olmadığından, kartuşun fabrikadan azimutu düzgünce ayarlanmış olarak çıkması çok önemlidir. Azimutun kötü ayarlanmış olması kanal dengesinin düzgün olmamasına ve kanallar arasında çapraz karışmaların artmasına sebep olarak stereo imgesinde ciddi bozulmaya sebep olur.  

TEKNİK ÖZELLİKLER

Frekans tepkisi : 20Hz - 20kHz ± 3 dB

Kanal aralığı : 1 kHz'de 2 dB içinde

Kanal Ayrımı : 1 kHz'de 25 dB'den daha iyi

Duyarlılık : 6,5 mV ± 1,5dB, 5 cm / sn'de 1kHz

Statik Uygunluk : 20 mm / K

10 Hz'de Dinamik Uyumluluk : 10 mm / K

Eşdeğer uç kütlesi : 0.45 mg

Dikey İzleme Açısı : 24°

Stylus Yarıçapı : Hayati PH

Stylus Tipi : değiştirilebilir

Yük direnci : 47 k Ω

Yük Kapasitesi : 150-200 pF

Dahili Endüktans : 570 mH

İç direnç : 660  Ω

Kartuş Kütlesi : 6.3 g

Kartuş Kütlesi (sabitlemeler dahil) : 7.6 g

Sabitleme Merkezi : 0,5 inç (12,7 mm)

 Ağırlığı : 1,5 - 2,0 g (1,7 g nom.)

Yedek iğne : 1022GX - D22GX

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

             

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın

Goldring 1022 GX ( MM )

Goldring 1022 GX ( MM )