WhatsApp Destek Hattı

Goldring 2300

( Moving Iron technology )

Goldring 2000 serisi kartuşlarının hepsinde Döner Demir (MI) teknolojisi bulunuyor. Bu onlara çok daha pahalı döner bobinli (MC) tasarımları akla getiren yüksek düzeyde detayı sağlarken aynı zamanda da değiştirilebilir iğne ve devingen mıknatıslı tipleri akla getiren yüksek çıkış gibi özellikleri de katıyor. Bu kartuşta sabit bir samaryum kobalt mıknatıs ve yüksek çıkışlı bobin kombinasyonu kullanıldı, böylece geleneksel tasarımlarda kullanılan çok daha ağır olan kalıcı mıknatıs yerine çok hafif bir demir/nikel dirsek (cantilever) uç parçası kullanılabildi. Hareket kütlesinin bu şekilde azaltılması iğnenin plak yivini daha büyük bir sadakatle izleyebilmesine olanak sağlamaktadır. Goldring 2000 serisi kartuşlar yüksek bir çıkış düzeyine sahip olduklarından entegre amplilerin devingen mıknatıs (MM) için olan standart fono girişiyle kullanılmalılardır.

Bu modelde kullanılmış olan eliptik, nude-elmas iğne, bağlanmış tiplere kıyasla daha düşük uç kütlesine sahip olması dolayısıyla tiz frekans berraklığı ve mükemmel bir geçici cevap elde edilmesini sağlamaktadır. Bu pikap kartuşu, orta seviyeli pikaplardan daha da incelikli ve düzgün bir ses elde edilmesi sağlayarak ideal bir yükseltme işlevi görmektedir.  

Döner “demirli” jeneratör

Ortalama plak yivini izleyen bir elmas iğne 1000 kütle çekimine kadar ivmeler yaşar. Bu da devingen mıknatıslı bir tasarımda kalıcı mıknatısın benzer ivmelere maruz kaldığı ve kütlesi yoğun olduğu takdirde de onun devinimsizliğinin iyi olmayan bir geçici cevap, distorsiyon ve iğnenin yanlış izlemesiyle sonuçlanacağı anlamına gelir. 2000 serisi kartuşlarda ise mıknatısın kütlesinin kartuş salınımının uyumu vasıtasıyla tamamen izole edilebilmesi için ve kalıcı mıknatıs yerine çok daha küçük ve hafif bir demir/nikel alaşımlı tüp kullanılabilmesi için sabit bir mıknatıs kullanıldı. Dirseğe (cantilever) eklenen alaşım tüp, geniş sabit mıknatıs tarafından sunulan durağan manyetik alanı bozmak ve böylelikle bobinlerdeki sinyal voltajını oluşturmak için gerekli olan değişken manyetik akımı sağlamak için kullanılıyor. Modern samaryum kobalt mıknatısların çıkışları son derece yüksektir ve çok daha hafif bir mıknatıs kullanılması da nihai düzeneğe geleneksel devingen mıknatıslı tiplerinkine benzer bir kütle sağlamaktadır. Kartuş bu şekilde, geleneksel devingen mıknatıs tasarımların elverişliliğine, esnekliğine ve değiştirilebilir bir iğne bloğuna sahip olurken, aynı zamanda da standart MM giriş katlarıyla uyumlu olabilecek yüksek bir çıkışı da elde etmektedir. Aynı zamanda önceden yalnızca son derece pahalı MC tasarımların sunabildiği rafine sesi ve detayları dinleyiciye sunabilmektedir.     

Vidalı geçmeler

Kartuşun gövdesinde entegre M2.5 vidalı geçme delikleri bulunuyor ki bu da onu kola takmayı son derece kolaylaştırarak, ayarlama sırasında karşıdan tutma gerektiren pullara (rondelalara) veya somunlara ihtiyacı ortadan kaldırıyor. 

ImageHandler.ashx?path=~%252fResources%2

TEKNİK ÖZELLİKLER

Frekans tepkisi  : 20 Hz - 20 kHz +/- 3 dB

Kanal Bakiyesi :  1 kHz'de 2 dB içinde

Kanal Ayrımı : 1 kHz'de 20 dB'den daha iyi

Duyarlılık : 6,5 mV ± 1,5 dB, 5 cm / sn'de 1 kHz

Statik Uygunluk : 35 mm / K

10 Hz'de Dinamik Uyumluluk : 16 mm / K

Dikey İzleme Açısı : 24°

Stylus Yarıçapı : Çıplak eliptik

Stylus Tipi : değiştirilebilir

Konsol : alümit

Yük direnci : 47 k Ω

Yük Kapasitesi : 100-200 pF

Dahili Endüktans : 680 mH

İç direnç : 550  Ω

Kartuş Kütlesi : 7.4 g

Kartuş Kütlesi (sabitleme vidaları dahil) : 8.6 g

Sabitleme Merkezi : 0,5 inç (12,7 mm)

Oyun Ağırlığı : 1,5 - 2,0 g (1,7 g nom.)

Bir değerlendirme yazın

Goldring 2300 ( MM ) ( Moving Iron technology )

Goldring 2300 ( MM ) ( Moving Iron technology )