WhatsApp Destek Hattı
Goldring E3 ( MM ) Genişlet
Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )
  • Goldring E3 ( MM )

Goldring E3

Goldring’in felsefesi orijinal kaydın hatasız şekilde yeniden üretilmesi ve sanatçının işitmenizi istediği yaratıcı nüansların, müzikalite ve ritmin korunmasıdır. Çok becerikli E Serisiyle bu başarılması kolay bir hedef, zira bu serinin tüm kartuşları bütçeye uygun ila orta düzeyde fiyatı olan her türlü pikapla kolayca uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

Serinin en üst versiyonu olan E3, E2’de mevcut olan aynı alüminyum dirseğe sahip ama üstün kalite, bağlanmış, süper-eliptik (0.3 x 0.7 mil) iğnesiyle ondan ayrılıyor. Önden arkaya radyanı daha küçük olan süper eliptik iğneler, sıradan bir eliptik iğneye (0.4 x 0.7 mil) ve küresel bir iğneye (0.6 mil) kıyasla tiz frekans detaylarını daha iyi alabilmektedir. Bunun en büyük etkisi özellikle yüksek düzeyli vokal kayıtlarında vızıltının azaltılabilmesidir.

Magnetic Duplex Technology™

Serinin tüm kartuşlarında Magnetic Duplex Technology™ bulunmaktadır. Bu teknoloji, orijinal plak kesme başının geometrisiyle birebir aynı geometriye sahip “çift mıknatıslı” bir jeneratör kurulumu olarak tarif edilebilir. Bu da bu kartuşların plak yivindeki stereo bilgilerini çok daha doğru şekilde yeniden üretebileceği, daha iyi bir kanal ayrımı ve iyice sarıp sarmalayan müzikal bir ses sahnesi elde edileceği anlamına geliyor.

Uzman ayarı
E serisi kartuşlar özel bir ayar vidası kullanılarak üretim sırasında mikro-ayarlar yapılabilmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu da kartuşun tipik bir pikaba güvenle takılabileceği anlamına gelir zira iğnenin plak yüzeyiyle oluşturduğu açı önceden ayarlanmıştır. Böylece yatay izleme ayarı hiç gerekmeksizin ideal bir kanal dengesi elde edilebilmektedir. Sonuç olarak kartuş kullanıldığı müddetçe tutarlı ve tatmin edici bir performans gösterir.

İğne/Dirsek
Farklı dirsek seçenekleriyle küresel iğneler sunan E1 ve E2 modelleri bütçeye uygun, önceden takılmış veya modası geçmiş kartuşların upgrade edilmesi açısından idealdir. E3 modeli süper eliptik bir iğnesiyle plak yivindeki bilgi ve detayları daha da fazla almayı arzu edenler için denemeye değer bir seçenek oluşturur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Renk : Menekşe

Konsol : Alüminyum

Prob ucu profili : Eliptik

Stilus yarıçapı : 0.3 x 0.7 bin

Frekans aralığı : 20 Hz - 20 kHz

Kanal dengesi : 1 kHz'de 1,5 dB

Kanal ayırma : > 1 kHz'de 20 dB

Duyarlılık : 3,5 mV (5 cm / sn'de 1 kHz)

Statik uygunluk : 20 mm / K

Dikey izleme açısı : 20°

Yük direnci : 47 k Ω

Yük kapasitesi : 100-200 pF

Dahili endüktans : 400 mH

İç direnç : 410  Ω

Kartuş kütlesi : 6.9 g

Sabitleme merkezleri : 12,7 mm (0,5 inç)

Ağırlık : 1,5 g - 2,5 g (2,0 g önerilir)

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Bir değerlendirme yazın

Goldring E3 ( MM )

Goldring E3 ( MM )