WhatsApp Destek Hattı
Goldring Eroica H Genişlet
Goldring Eroica H
  • Goldring Eroica H
  • Goldring Eroica H
  • Goldring Eroica H

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

Eroica H


Eroica H herhangi bir fono girişle kullanılabilecek şekilde tasarlanmış hakiki bir odyofil düzeyi MC kartuş. Ünlü Gyger II elmas iğne profili, nude, ince hatlı, eliptik tipte ve 6 µm radyanlıdır ve bu iğne sayesinde pürüzsüz, uzatılmış tizleri olan, düşük distorsiyonlu bir ses üretilirken, fazlasıyla detaylı ve dinamik bir sesin önüne geçilir. Bu özelliklerden düzgün şekilde yararlanılabilmesi için pikap bobinleri saf demir bir armatürün üzerine elle sarılmış ve ileri tasarım öğeleri taşıyan bir manyetik devrenin içine doğru sarkıtılmıştır. Düşük kütleli mıknatıslar az bulunur bir toprak elementinden yapılmıştır. Eroica H’nin sunduğu yüksek çıkış, sıra dışı bir performans standardı ve güvenilirlik sunuyor. Eroica H’yi standart 47 kΩ MM fono girişi olan veya özel atanmış bir düşük empedanslı MC girişi olan herhangi bir ampliyle kullanabilirsiniz.

Etkili Manyetik Devre
Eroica’da neodim (NdFeB) ve nadir toprak elementli bir kalıcı mıknatıs kullanıldı, hatta bu mıknatısın ticari kullanım için mevcut mıknatıslar arasında en güçlü mıknatıslardan biri olduğunu belirtelim. Bu da kartuşun içindeki manyetik devrenin daha kısa tutulmasına ama yine de kutup pabuçlarının arasındaki boşlukta gereken alan kuvvetinin elde edilmesine imkân sağlamaktadır. Bu şekilde kartuşun genel kütlesi de azaltılmakta ve izlenebilirlik kabiliyeti artarken, kartuşun çok çeşitli kollarla kullanım imkânı doğmaktadır.

Düşük Kütleli Pocan® Gövde
Eroica’nın sabitlenen parçaları yerlerinde sağlam bir şekilde tutan güçlü bir gövdesi var. Pocan® adı verilen özel tip bir ultra-sert, camla pekiştirilmiş polyesterle yapılmış olan gövde, kafaya sımsıkı vidalanarak maksimum verimlilik ve ideal ses kalitesi sağlar. Pocan® ‘ın çok yüksek bir kuvvet-kütle oranı olduğundan, Eroica’nın da genel kütlesi 6 gramdan daha düşük tutulabilmektedir.

Uzman ayarı
Tamamı el yapımı olan Eroica kartuşların azimutu ve uyumluluğu uzmanlar tarafından tek tek kontrol edilerek ayarlanır. İğnenin azimutunun (ya da yatay izleme açısının) doğru ayarlanması düzgün bir stereo ses sahnesinin korunabilmesi açısından çok önemlidir. Azimutun iyi ayarlanmamış olması kanal dengesinin bozulması ve kanallar arasında çapraz konuşmanın artmasına sebep olarak stereo imgesini ciddi oranda bozar. Uyumluluğun doğru olması ise kartuşun belirlenmiş limitler içerisinde daha dengeli bir frekans cevabına sahip olmasını ve düşük ila orta kütleli kollarla kullanılabilir hale gelmesini sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Frekans tepkisi : 20 Hz - 22 kHz ± 3 dB

Kanal Bakiyesi : 1 kHz'de 1 dB içinde

Kanal Ayrımı : 1 kHz'de 25 dB'den daha iyi

Duyarlılık : 2,5 mV ± 1 dB, 5 cm / sn'de 1 kHz

Statik Uygunluk : 30 mm / K

10 Hz'de Dinamik Uyumluluk : 18 mm / K

Eşdeğer uç kütlesi : 0.6 mg

Dikey İzleme Açısı : 24 °

Stylus Yarıçapı : Gyger II

Stylus Tipi : Değiştirilebilir

Yük direnci : 47 k Ω

Yük Kapasitesi : 100-500 pF

Dahili Endüktans : 0.2 mH

İç direnç : 77  Ω

Kartuş Kütlesi : 5.5 g

Kartuş Kütlesi (sabitlemeler dahil) : 6.6 g

Sabitleme Merkezi : 0,5 inç (12,7 mm)

Oyun Ağırlığı : 1,5 - 2,0 g (1,7 g nom.)

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

                                                                             

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Bir değerlendirme yazın

Goldring Eroica H ( MC )

Goldring Eroica H ( MC )