WhatsApp Destek Hattı
Goldring Ethos Genişlet
Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos
  • Goldring Ethos

Goldring Ethos

goldring-ethos.jpg

Ethos, vital milli nude elmas iğnesiyle ön plana çıkan hakiki bir high-end kartuş. Bu çok yüzlü, hat-temaslı profilin seçilmesinin sebebi uç kütlesinin çok düşük olması ve önden arkaya dar olmasına rağmen çok geniş bir temas alanına sahip olmasıdır. Bu özellikler sayesinde bir plaktaki ultrasonik frekansların distorsiyonsuz olarak alınabilmesi mümkün hale gelmektedir.

Alınan bilginin düzgünce işlenebilmesi, Ethos’un çekirdeğini oluşturan el yapımı GOL-1 döner bobinli jeneratör sayesinde gerçekleşiyor. El sarımı, haç şeklinde yumuşak demirli bir armatür ve düşük rezonanslı hava aracı düzeyinde alüminyum şasinin birlikteliği sayesinde, uzman teknisyenler tarafından tonlanmış olan kartuşlarımız mümkün olabilecek en üst düzey performansı sunmaktadır. Ortaya çıkan sonuç ise sarıp sarmalayan bir müzik deneyimidir… işte Ethos budur. 

Hat temaslı İğne

Hat temaslı elmas profil geniş temas alanıyla tiz frekans detaylarının çok daha iyi alınmasını sağlarken aynı zamanda yivin yıpranmasını da önler. Vital şekilli milinin uç kütlesinin çok düşük olması bu tasarıma sıra dışı bir izleme kabiliyeti kazandırmaktadır.  

Alaşım dirsek

Sert ve hafif alaşımdan yapılmış tüp şeklinde dirsek, kartuş dengesi ve sürüş yüksekliği bakımından ideal bir uzunlukta yapılmıştır. Bu uzunluk süspansiyon sistemindeki durağanlığı azaltacak ve izleme kabiliyetini arttıracak şekilde özenle ayarlanmıştır. 


Haç şeklinde armatür

Bobinler, saf ve geçirgenliği yüksek İsveç demirinden haç şeklinde bir armatürün etrafına sarılmıştır. Askılanmamış kütlenin azaltılmış olması, iğnenin yiv duvarını izleme kabiliyetini arttırır ve bobin ayrımı çapraz konuşmayı asgariye indirerek stereo imgesini iyileştirir.   


Optimize edilmiş süspansiyon

Yeni sönümleme pedinde, sistemi ciddi ölçüde sönümleyen bütil kauçuk bir bileşik kullanıldı. Ustalıkla gerilmiş olan bağ teliyle birleşen ped, kartuşun en volümlü ve en girift müzik pasajlarında bile dengeli kalabilmesini sağlamaktadır.   

Neodim mıknatıs

İki kutup pabucunun arasına kenetlenmiş olan çok hafif ve güçlü neodim mıknatıs, haç şeklinde armatürün içine doğru sallandırıldığı tek biçimli kusursuz bir manyetik alan sağlar. Böylece Ethos dümdüz ve uzatılmış bir frekans cevabı üretir.  


 

Alüminyum Gövde 

Gövde düşük yoğunluklu, hava aracı düzeyi alüminyumdan yapılmış olduğundan istenmeyen rezonansları etkili şekilde topraklanacakları kola doğru rahatlıkla iletebilir. 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Prob ucu profili : Hayati hat teması

Konsol : Alüminyum alaşımı

Yedek prob ucu : Fabrikada değiştirilebilir

Frekans aralığı : 10 Hz - 32 kHz

Frekans tepkisi : ± 2 dB (35 Hz - 20 kHz)

Kanal dengesi : 1 kHz'de <1 dB

Kanal ayırma : 1 kHz'de> 30 dB

Duyarlılık : 1 kHz'de 0,5 mV ± 1 dB, 5 cm / s (rms)

Statik uygunluk : 25 mm / K

Dinamik uyumluluk : 15 mm / K

Dikey izleme açısı : 20°

Yük direnci : 100  Ω

Yük kapasitesi : 100 - 1000 pF

Dahili endüktans : 7.5  μ H

İç direnç : 4  Ω

Kartuş kütlesi : 7.7 g

Toplam kütle (sabitlemeler dahil) : 8.5 g

Sabitleme merkezleri : 12,7 mm (0,5 inç)

Ağırlık : 1,5 - 2,0 g (1,75 g)

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Bir değerlendirme yazın

Goldring Ethos ( MC )

Goldring Ethos ( MC )