WhatsApp Destek Hattı
Rega Aphelion 2 REF Genişlet
Rega Aphelion 2 REF
  • Rega Aphelion 2 REF
  • Rega Aphelion 2 REF
  • Rega Aphelion 2 REF
  • Rega Aphelion 2 REF

Rega Aphelion 2 REF

RegaRega

CA4859

Yeni

TÜRK LİRASI169 634 TL
EURO4 854 €
DOLAR5 268 $
POUND4 160 £

Rega Aphelion 2 REF MC

Aphelion 2, benzersiz el yapımı hareketli bobin kartuşlarımızın 4. neslidir. Orijinal Aphelion ve en yeni Apheta 3'ten geliştirilen teknolojiyi bir sonraki seviyeye taşıyan mühendislerimiz artık orijinal tasarımların her yönüne ince ayar yaptı.

Öne çıkanlar

Kademeli sıfır toleranslı siyah eloksallı alüminyum gövde

Bor çubuk konsolu

'İnce çizgi' profili, çıplak elmas kalem

Dünyanın en küçük MC jeneratörlerinden birini oluşturan demir mikro çapraz ve bobin düzeneği

Dünyanın en güçlü minyatür neodimyum mıknatısı

Yüksek özellikli ince tel 0,018 mm

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 rega-aphelion-ref (5).jpg

Mikro Mühendislik ve Tasarımda Son Nokta

Aphelion 2 mikro mühendislik ve tasarımda son noktadır. Benzersiz elle sarılmış mikro çapraz ve bobin düzeneğimiz doğrudan Boron çubuk konsolunun üzerine yerleştirilmiştir. Gelişmiş 'ince çizgi' profilli çıplak elmas daha sonra 90 derecelik bir açıyla monte edilir, bu da prob ucu üzerinde aşırı düzeyde sertlik ve kontrol sunar. Bu tasarım, bir Rega kartuşundan bugüne kadarki en yüksek performans düzeyine ulaşmak için mühendislikte 'sıfır tolerans' yaklaşımını gerektirir. Naiad da dahil olmak üzere Rega pikaplarının referans aralığını tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Rega'nın Hareketli Bobin kartuş tasarımı, Rega'ya özel olarak tasarlanmış Neodimyum mıknatıs sistemi tarafından desteklenen konsol için benzersiz bir eşkenar dörtgen pivot kullanarak sönümsüz (bağlama teli olmayan) ultra düşük kütleli bir jeneratör elde etme yaklaşımı açısından benzersizdir. Bu tür bir tasarım, Rega'nın uzmanlık alanı olan sıfır toleranslı tasarlanmış kartuş gövdesi gerektirir ve Aphelion 2 ile bu gövdeler, en yüksek kalitede alüminyumdan tek parçadan işlenir. Bu, Rega'nın uzun yıllara dayanan deneyiminin tamamını gerektiren zor ve pahalı bir süreçtir. Özellikle pivot pedi montaj deliği ile mıknatıs mekanizması montaj deliği ilişkisinin hizalanmasında ve boyutunda gövdenin "sıfır" toleransı gereklidir. 

Geleneksel MC kartuşları, yüksek genlikli bir HF rezonansı (normalde 8-12 kHz civarında) oluşturan bir çelik süspansiyon sistemi (bağlama teli) kullanır. Böyle bir rezonans kabul edilemez ve genellikle basit bir köpük kauçuk parçasıyla sönümlenir. Ancak sünger yaşlandıkça bozulur ve tüm yapının titremesini ve "çınlama"sını engelleyemez. Bağlantı telinin ve sönümlemenin özellikleri ve ayarlanması, kartuşun az sönümlü (parlak) veya aşırı sönümlü (sıcak ve bas ağır) olup olmadığını belirler. Mutlu bir ortama nadiren ulaşılır. Bu, Rega'yı modern malzemelerden ve manyetizmanın temel yasalarından ilham alan yeni bir yön izlemeye teşvik etti. Aphelion 2'de ne bağlantı teli ne de köpük damper bulunur. Hareketli bobin meraklıları, tüm Rega hareketli bobinlerin sergilediği, sağlam, sıkı bas ile birleştirilmiş süper net, yüksek frekanslı uzun arayışı tanıyacaklardır.

 rega-aphelion-ref (6).jpg

Teknik özellikler

Takip Basıncı: 1,9 gr

Giriş Yük Empedansı: 100Ω

Çıkış empedansı: 10Ω

Nominal Çıkış Gerilimi: 350 mikroV

Kanal Dengesi: ≥ 10μV

Ayrılma: ≥ -29 dB

Ağırlık: 6 gr

AYARLANABİLİR MC AŞAMALARI İÇİN YÜKLEME AYARLARI

İç direnç: 100Ω

Kapasite: 1000pF

Kazanç Ayarı: Yüksek (Rega fono aşamaları için 'Açık' konumu)

Bir değerlendirme yazın

Rega Aphelion 2 REF

Rega Aphelion 2 REF