Yeni Rega Apheta 3 Genişlet
Rega Apheta 3
  • Rega Apheta 3
  • Rega Apheta 3 box
  • Rega Apheta 3
  • Rega Apheta 3

Rega Apheta 3

RegaRega

CA4858

Yeni

TÜRK LİRASI67 486 TL
EURO1 931 €
DOLAR2 096 $
POUND1 655 £

Rega Apheta 3 MC 

15 yılı aşkın süredir Rega, hareketli bobin kartuşlarının benzersiz tasarımlarını mükemmelleştiriyor. Yüksek bütünlüğe sahip eklemsiz gövdelerle birleştirilmiş sönümsüz mikro kütle üretim sistemlerine öncülük ettik. Son zamanlarda nadir toprak mıknatıslarından yeni güç seviyelerine ulaştık. En son teknolojik üretim sürecini ve kabul edilen yasaları kullanan bu 15 yıllık evrim, bize oldukça başarılı Apheta 2'yi kazandırdı. Apheta 3 ile başka bir sınırı daha zorladık; birkaç yıldır “Fine Line”ın son teknoloji ürünü elmas profillerini geliştiriyoruz. 90 derece monte edilmiş tasarım (Aphelion 2 referans modelimizde kullanılan tekniğin aynısı), bu çalışma Apheta 3'ün kayıt kanalından daha fazla ayrıntı çıkarmasıyla sonuçlandı ve bu da elbette daha fazla müziğe dönüşüyor.

Öne çıkanlar

İnce çizgi profilli çıplak elmas kalem

Demir mikro çapraz montaj

Ultra yüksek güçlü özel Neodimyum mıknatıs

Yüksek özellikli tel

Alüminyum CNC işlenmiş tek parça gövde

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

Benzersiz bir tasarım

Apheta 3, süper yüksek güçlü bir neodimyum mıknatısa ve MK1 modelinden yüzde elli daha küçük olan, demir bir haç üzerine özenle elle sarılmış bir bobine sahiptir. Bu ağırlık azalması bize plak oluğu takip etme konusunda daha fazla özgürlük sağlıyor. Apheta 3 tamamen yeniden tasarlanmış, tek parça, alüminyum anodize edilmiş bir gövde içine yerleştirilmiştir ve dahili ince telleri korumak için CAD tasarımlı, füme sert bir kapakla korunmakta, montaj sırasında kullanımı güvenli ve risksiz hale getirmektedir. Apheta 3, en yeni Planar 8 ve Planar 10 pikaplar için mükemmel bir ortaktır. Apheta 3 indirimli paket fiyatıyla fabrikada takılmış olarak tedarik edilebilir.

Rega'nın Hareketli Bobin kartuş tasarımı, Rega'ya özel olarak tasarlanmış Neodimyum mıknatıs sistemi tarafından desteklenen konsol için benzersiz bir eşkenar dörtgen pivot kullanarak sönümsüz (bağlama teli olmayan) ultra düşük kütleli bir jeneratör elde etme yaklaşımı açısından benzersizdir. Bu tür bir tasarım, Rega'nın uzmanlık alanı olan sıfır toleranslı tasarlanmış kartuş gövdesi gerektirir ve Apheta 3 ile bu gövdeler, en yüksek kalitede alüminyumdan tek parçadan işlenir. Bu, Rega'nın uzun yıllara dayanan deneyiminin tamamını gerektiren zor ve pahalı bir süreçtir. Özellikle pivot pedi montaj deliği ile mıknatıs mekanizması montaj deliği ilişkisinin hizalanmasında ve boyutunda gövdenin "sıfır" toleransı gereklidir.

 

Geleneksel MC kartuşları, yüksek genlikli bir HF rezonansı (normalde 8-12 kHz civarında) oluşturan bir çelik süspansiyon sistemi (bağlama teli) kullanır. Böyle bir rezonans kabul edilemez ve genellikle basit bir köpük kauçuk parçasıyla sönümlenir. Ancak sünger yaşlandıkça bozulur ve tüm yapının titremesini ve "çınlama"sını engelleyemez. Bağlantı telinin ve sönümlemenin özellikleri ve ayarlanması, kartuşun az sönümlü (parlak) veya aşırı sönümlü (sıcak ve bas ağır) olup olmadığını belirler. Mutlu bir ortama nadiren ulaşılır. Bu, Rega'yı modern malzemelerden ve manyetizmanın temel yasalarından ilham alan yeni bir yön izlemeye teşvik etti. Apheta 3'te ne bağ teli ne de köpük amortisör bulunuyor. Hareketli bobin meraklıları, tüm Rega hareketli bobinlerin sergilediği, sağlam, sıkı bas ile birleştirilmiş süper net, yüksek frekanslı uzun arayışı tanıyacaklardır.

Teknik özellikleri

Takip Basıncı: 1,9 - 2,0 gr

Giriş Yük Empedansı: 100Ω

Çıkış empedansı: 10Ω

Nominal Çıkış Gerilimi: 350 uV

Kanal Dengesi: ≥ 20 µV

Ayrılma: ≥ -29 dB

Ağırlık: 6 gr

AYARLANABİLİR MC AŞAMALARI İÇİN YÜKLEME AYARLARI

İç direnç: 100Ω

Kapasite: 1000pF

Kazanç Ayarı: Yüksek (Rega fono aşamaları için 'Açık' konumu)

Bir değerlendirme yazın

Rega Apheta 3

Rega Apheta 3