WhatsApp Destek Hattı
GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm Genişlet
GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm
  • GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm
  • GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm

GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm

GOLD NOTEGOLD NOTE

CA2848

Yeni

STOK BİTMİŞTİR

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI81 424 TL
EURO2 585 €
DOLAR2 818 $
POUND2 229 £

Gold-Note-Logo.jpg

B7 Ceramic Tonearm

İyi tasarlanmış bir pikap kolu her türlü kartuşla maksimum performans sergileyebilmeli ama aynı zamanda sadeliği ve verimi muhafaza etmelidir. Ayrıca kurulum ve kullanım kolaylığı da olmalıdır. Bu saydıklarımıza kaliteli malzemeleri ve şık görünümü de katarsak B-7 Ceramic’i tarif etmiş oluruz.

İtalya’da titiz bir el ustalığıyla üretilmiş olan B-7 Ceramic tek bir amaçla yaratıldı: Kartuşunuzun plağın yivlerine derinlemesine nüfuz etmesini sağlayarak doğal ve detaylı bir müzik performansı ortaya koymak.  

B-7 Ceramic’in içinde, Almanya’da GRW tarafından üretilmiş dört adet hassasiyeti yüksek mikro seramik bilye rulman bulunuyor. Bu bilyeli rulmanlar münferit olarak işlenmiş ve bütünlüklerini ve sıra dışı hassasiyetlerini muhafaza edebilmeleri için mühürlenmiştir. Bunun yapılmasının amacı plaklarınızdaki her türlü nüansın keyfine hiçbir gürültü olmadan varmanızdır.

B-7 Ceramic’in etkin uzunluğu 242 mm, sarkması 19 mm’dir, bu sebeple her türlü pikaba kolaylıkla monte edilebilir.

Azimut açısı bir çift 2mm’lik mikro cıvata ile ayarlanabildiğinden kartuşu tutan kafa kusursuz biçimde ayarlanabilir. 


Arka kol uzantısı silikon ara malzemeyle sönümlenmiş ve böylelikle istenmeyen titreşimler azaltılmıştır. Bu uzantı birçok fono kartuşun (15 grama kadar) kurulumda faydalanılan paslanmaz çelikten yapılmış balans ağırlığını da gayet iyi idare eder.

Dikey sürtünmesi çok düşük olan seramik bilyeli rulmanlar paslanmaz çelik cıvatalarının eksenin elle döndürülerek ayarlanır, yatay hareketi ise ana rektifiye pivotun içine yerleştirilmiş iki adet mikro bilyeli rulmanla sağlanır.

23 mm çapındaki kaldırma kolu şaftı sayesinde B-7 Ceramic’i her türlü pikapla kullanabilirsiniz.

Teknik özellikler

Tipoloji: 9 ”Rulman Ton Kolu

Etkili uzunluk: 223

mm Çıkıntı: 12 mm

Kol çubuğu: 6 farklı kalınlıkta titanyum

Mil: 23 mm

Dinamik etkili kütle: 10 g

VTF: 0,186 N (19 g )

VTA: bilezik üzerinde ayarlanabilir

Kaldırma: hidrolik ve ayarlanabilir

Anti paten: tel

Azimut: başlıkta 2 mm altıgen cıvata ile ayarlanabilir

Dahili kablolar: AWG36 Hyper Litz korumalı% 99,9999 OFC

Harici kablolar: 1m özel 5 kutuplu DIN / RCA

Özel Yükseltmeler

: Gold Note ses sinyal kablosu

Toplam uzunluk: 325mm

Toplam ağırlık: 380g

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Gold Note iki yüksek kaliteli ton kolu üretmektedir. Bunlar B-5.1 ve B-7, dir.

Her ikisi de gimballed bilyalı rulman tipi olan seramik. B-5.1, en iyi sönümleme ve titreşim geri besleme kontrolünü sağlayan hassas bir şekilde işlenmiş 6000 kalite alüminyumdan yapılmıştır. B-7 Ceramic, rezonans kontrol kabiliyetini geliştirmek için altı farklı işlenmiş kalınlık bölümünde yapılmış bir Titanyum kol çubuğu içeren birinci sınıf özel bir modeldir.

B-7 Ceramic, GRW-Almanya tarafından üretilen dört adet özel yüksek hassasiyetli mikro seramik bilyalı rulmana sahiptir. Bu yataklar, en ince müzikal ayrıntıların güzel bir şekilde yeniden üretilmesini sağlamak için son derece pürüzsüz ve çok düşük gürültülü çalışma sonuçlarından oluşturulmuş son derece hassas ve seramik malzeme. Dikey yataklar, özel olarak ayarlanmış paslanmaz çelik dişli botlar aracılığıyla döndürülür, yatay hareket ise doğrudan kolun ana rektifiye eksenine yerleştirilen iki mikro bilyalı yatak tarafından tahrik edilir.

Tonearm, 15 grama kadar çoğu fono kartuşunu kurmak için çift karşı ağırlığa sahiptir. İsteğe bağlı olarak, daha da yüksek kütleli kartuşları işlemek için ekstra karşı ağırlıklar mevcuttur. B-7 Ceramic, 12 mm çıkıntı ile 223 mm'lik etkili bir uzunluğa sahiptir, bu nedenle bu kol, piyasadaki hemen hemen her döner tablaya takılabilir.

Genel tasarım ve boyutlarda B-5.1, B-7'ye çok benzer. Esasen, bu iki kol arasında iki temel fark vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, B-7'nin sahip olduğu çok bölümlü Titanyum ile karşılaştırıldığında B-5.1, 6000 alaşımlı alüminyumdan yapılmış bir kol borusuna sahiptir. Ayrıca, B-7'deki hassas seramiklerin aksine B-5.1'deki rulmanlar yüksek hassasiyetli paslanmaz çeliktir.

Özetlemek gerekirse, bunlar gereksiz kadranlar, kollar ve diğer aygıtlar içermeyen basit tasarımlardır. Konstrüksiyon çok yüksek kalitede, pratik ve kullanımı kolay ve vinili çok iyi oynuyorlar. Büyük, hızlı ve dinamik bir ses. Hepsinden iyisi, bu kollar, aldığınız mükemmel performans için çok makul bir şekilde fiyatlandırılır.

Bir değerlendirme yazın

GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm

GOLD NOTE B-7 Ceramic Tonearm