WhatsApp Destek Hattı
Rega Aria MK3 MM/MC Genişlet
Rega Aria MK3 MM/MC
  • Rega Aria MK3 MM/MC
  • Rega Aria MK3 MM/MC
  • Rega Aria MK3 MM/MC
  • Rega Aria MK3 MM/MC

Rega Aria MK3 MM/MC

RegaRega

CA4136

Yeni

            

ARIA MKIII MM/MC

Yepyeni bir görünüm kazandırmak ve seriye uyum sağlamak için en son yarı genişlikte özel tasarlanmış kasamızın içine yerleştirilmiş, iki tamamen ayrı, yüksek performanslı fono preamplifikatörü. Bir adet tamamen ayarlanabilir, özel MC bobin ve bir adet MM.

Her aşama, kullanımı ve kurulumu kolay kılarken, plak sisteminizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış ve üretilmiştir.

 

Aria, dijital kontrol devresi olmayan bir “tamamen analog amplifikatör”dür. Tamamen alüminyum kasa, dahili devreyi herhangi bir başıboş RFI sinyalinden korur. Tasarımcılarımız, sinyal yolunu engelledikleri ve ses kalitesini bozdukları için gereksiz aygıtları dahil etmekten kaçındılar. Aria, ortam veya çalışma sıcaklığındaki herhangi bir değişikliği telafi ederek, MC giriş devresini optimumda tutmak için kendinden ayarlı bir servo kontrol de dahil olmak üzere birçok yenilikçi tasarım fikrini içerir.

 

Her iki aşamanın da kendi ayrı giriş soketleri ve giriş ön yükseltici devresi vardır. Bu, her kartuş tipi için ödün vermeden ısmarlama giriş devresi tasarlamamızı sağladı. Sinyal değiştirme, sinyalin bozulmamasını sağlamak için yüksek seviyede ve düşük empedansta (röleler aracılığıyla) gerçekleştirilir.

 

Öne çıkanlar

Yüksek performanslı değiştirilebilir MC ve MM aşaması

Tamamen ayarlanabilir MC aşaması

MC girişi, paralel bağlı düşük gürültülü FET'leri kullanır

MM girişi, düşük gürültülü bipolar transistörler kullanır

Özel tasarlanmış kasa

Tüm analog amplifikatör

MM ve MC için ısmarlama giriş devresi

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 

MM tasarımı ve özellikleri

MM girişi, düşük gürültülü, çift kutuplu giriş transistörleri de bir bileşik çift olarak yapılandırılmıştır. Her kanal için iki ayrı güç kaynağı ve düşük gürültülü giriş devrelerinin her biri için ek alt güç kaynakları vardır. Güç kaynakları boyunca kritik konumlarda Nichicon FG elektrolitik kapasitörler kullanılmıştır. Sinyal yolu ve eşitleme ağlarında polipropilen kapasitörler kullanılmıştır. Devre tasarımının tam kontrolünü sağlayan sinyal yolu boyunca ayrı devreler kullanılır. 

MC Tasarımı ve Özellikleri

MC girişi, bileşik çift olarak yapılandırılmış paralel bağlı, düşük gürültülü FET'ler (Alan Etkili Transistörler) kullanır. FET transistörlerinin kullanılması, kartuşun hassas manyetik geometrisini bozmamak için kartuş bobininde akan bias akımı olmamasını sağlar. MC girişi, 70 Ω ila 400 Ω arasında dirençli giriş yüklemesini ve 1000 pF ila 4200 pF'lik kapasitif yüklemeyi seçme olanağına sahiptir. Giriş hassasiyeti arka panel üzerinden 6 dB değiştirilebilir.

 

Teknik özellikleri

Maksimum Çıkış Seviyesi: 11 V RMS

Nominal Çıkış Seviyesi: 200 mV

Çıkış Direnci: 100 Ω

-3 dB @ 15Hz için Minimum Çıkış Direnci: 1 bin

Güç tüketimi: 10W

Ortam Çalışma Sıcaklığı: 5 ila 35 °C

Boyutlar (G × Y × D): 218 x 78 x 315 mm

Ağırlık: 3.1Kg

AYARLANABİLİR MC AŞAMALARI İÇİN YÜKLEME AYARLARI

Rega MC Yük Direnci Sol ve Sağ: 100 Ω

Rega MC Yükleme Kapasitesi Sol ve Sağ: 1000 pF

Rega MC Kazanç Sol ve Sağ: 69,3 dB 9 (Rega MC modelleri için yüksek ayar)

Bir değerlendirme yazın