WhatsApp Destek Hattı
Rega Aura MC Genişlet
Rega Aura MC
  • Rega Aura MC
  • Rega Aura MC
  • Rega Aura MC
  • Rega Aura MC

Rega Aura MC

RegaRega

CA4137

Yeni

   

Sipariş ile getirilir

Daha Fazla Detaylar

            

AURA MC REFERENCE FONO PREAMPLIFIKATOR

Referans Aura MC preamplifikatör, onlarca yıllık elektronik tasarım geliştirmesinin doruk noktasıdır. Yalnızca MC kartuşunuzdan ve plak çalma sisteminizden en iyi performansı elde etmek için tasarlanmış nihai, tamamen ayarlanabilir, üç aşamalı, tamamı simetrik preamplifikatörü yarattık.

 

Tasarım İnovasyonu

Tamamen yeniden tasarlanmış özel bir kasaya yerleştirilmiş olan Aura, hareketli bobin kartuşlarına adanmıştır ve herhangi bir tavizden uzak durur. Sinyal yolunu tıkadığı ve ses kalitesini düşürdüğü için gereksiz işlevleri dahil etmekten kaçındık. Aura fono preamplifikatörü, dikkat çekici ve yenilikçi tasarım fikirleri içerir. Bir plak uzmanıysanız, Aura MC gösteri için mutlak bir zorunluluktur.

 

Öne çıkanlar

Üç aşamalı, tamamı simetrik preamplifikatör

Tüm tipik düşük çıkışlı hareketli bobin kartuşlarıyla uyumludur

Tamamen ayarlanabilir

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 

İLK AŞAMA

İlk aşama, simetrik bir bileşik çift giriş aşaması olarak yapılandırılmış paralel bağlı Lineer Sistemler ultra düşük gürültülü FET (Alan Etkili Transistör) transistörlerini kullanan simetrik, tamamlayıcı bir A sınıfı amplifikatördür.

FET transistörlerinin kullanılması, kartuşun hassas manyetik geometrisini bozmamak için kartuş bobininde akan bias olmamasını sağlar. Giriş devresi konfigürasyonu ayrıca kartuş çıkışı ile giriş aşaması FET transistörleri arasında sesi bozabilecek herhangi bir bağlantı bileşeninin kullanımını da azaltır. Tamamlayıcı ultra düşük gürültülü FET transistörler, optimum performans için dikkatlice derecelendirilir ve eşleştirilir. Bu aşama, RIAA eşitleme aşamasının pasif yüksek frekans kısmını çalıştırır.

 

İKİNCİ AŞAMA

İkinci aşama, ortak bir temel sürücü aşamasına sahip simetrik, A sınıfı bir diferansiyel amplifikatördür; bu aynı zamanda RIAA eşitleme aşamasının düşük frekans kısmında aktif amplifikatör olarak kullanılır.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Üçüncü aşama, ikinci aşamanın çıkışıyla birlikte dengeli çıkışı sağlamak için sinyali tersine çevirir; üçüncü aşama, ikinci aşamada kullanılanla aynı devre topolojisini kullanır. Güç kaynağı, hızlı diyotlar ve düşük gürültülü voltaj referansı kullanan simetrik, ayrık izleme güç kaynağıdır. Her kademenin kendi yerel güç kaynağı ve LED referanslı akım jeneratörleri vardır.

Aura, yeteneğini en üst düzeye çıkarmak için normalde böyle bir ön amplifikatörde bulunandan %60 daha yüksek bir güç kaynağı voltajına sahiptir. Sinyal yolunda çok kaliteli polipropilen kapasitörler kullanılmıştır. RIAA EQ kademelerinde %1 toleranslı polipropilen kapasitörler ve devrenin geri kalanında ses sınıfı kapasitörler kullanılmaktadır. Kazanç, Sessiz ve Mono anahtarlama, yüksek kaliteli röleler kullanılarak uygulanır.

Teknik özellikler

Giriş Yükü: ​50, 100, 150, 300 ve 400 Ω

Kapasitif Yük: ​1000, 2000, 3200, 4300, 5700 pF

RIAA Doğruluğu: 0,2 dB 100 Hz - 50 kHz

Frekans tepkisi: 13,5 Hz (-3 dB) - 100 kHz (-0,2 dB)

THD: %0.03

Giriş Hassasiyeti: ​69,5 dB (Kazanım Ayarı I), 63,5 dB (Kazanım Ayarı II)

Boyutlar (G x Y x D): 350 x 435 x 88 mm

Ağırlık: 13 kg

Bir değerlendirme yazın

Rega Aura MC

Rega Aura MC