WhatsApp Destek Hattı
Acoustic Solid - Solid One Genişlet
Acoustic Solid - Solid One

Acoustic Solid - Solid One

ACOUSTIC SOLIDACOUSTIC SOLID

CA4501

Yeni

    

    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI342 522 TL
EURO9 800 €
DOLAR10 526 $
POUND8 283 £

Acoustic Solid - Solid One

Solid One Acoustic Solid'in referans Solid Royal modelinin masif gövdeli high-end pikaplar dünyasında örnek gösterilen performansına yakın bir kaliteye daha makul bir fiyat ile erişmek isteyenler için üretildi.

 Gövde ve tablası üretiminde havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirilmiş özel bir alüminyum alaşım kullanılmıştır. Hem gövde hem de tabla masif metal bloklardan yavaş ve ultra düşük toleranslı bir süreç ile sabırla tornalanır. Bu sayede görünüş olarak benzer pikaplarda sık rastlanan merkezleme ve yalpa hataları Solid One için var olmayan şeylerdir.

 Bir pikabın en önemli parçalarından biri olan yatağı Solid One gibi masif kütleli bir tasarım için daha da önem kazanır. Bu nedenle bu model için Karl Wirth tarafından özel geliştirilen çok bileşenli özel kompozit yatak uzun yıllar sorunsuz ve düşük bakım ile hizmet verecek biçimde tasarlandı. Sıfıra yakın yatak boşluk toleransı sayesinde stabil bir zemin üzerinde çalışan iğnenin en minik detayları bile zahmetsizce yakalaması mümkün oldu. Bu nokta belki de tüm pikap meraklılarının erişmeyi hedefledikleri müzikal nirvananın kapısıdır. Acoustic Solid One pahalı ve kaliteli bir kol ve iğnenin boşa savrulmuş para olmadığını ispatlamaya her zaman hazırdır.

 Gövdesi alüminyum alaşımdan tornalanmış masif tablanın üst iki katmanını akrilik ve özel işlenmiş deri oluşturur. Uzun dinleme ve ölçüm seanslarından sonra karar kılınan bu kompozit yapının meyvesi iç ve dış her türlü rezonansın iğneye ulaşmadan sönümlenmesi ve simsiyah geri plandan tüm müzikal detayların zerafetle belirmesi oldu.

 Solid One için özel olarak geliştirilen çok kutuplu senkron motor 15 kilogramın üzerinde kütleye sahip masif tablayı hiç zorlanmadan ve bir kavalye edasıyla çevirir. Motorun mikroskopik vibrasyonları da rezonans emici kasası sayesinde sıfır düzeyine indirgenmiştir. Bu şaheser motor kritik medikal uygulamalar için geliştirilmiş mikroişlemci yönetimli besleme devresi ile kusursuz biçimde işletilir. Devir sapmaları ölçülemeyecek kadar düşük düzeylere indirgenmiştir.

 Acoustic Solid için Ortofon tarafından özel olarak üretilen WTB 211 bükümlü kol Solid One'ın tüm tasarım ve performans özelliklerini en üst düzeye taşıyacak biçimde modifiye edilmiştir. WTB 211 One için fiyat/performans orantısı olarak ideal konuma sahip kollardan biridir.

 Standart konfigürasyon için çok sayıda seçenek arasından seçilen Denon DL103 kartuş tıpkı WTB 211 kol gibi mükemmel bir fiyat/performans noktasında durmaktadır. Japon radyo televizyon kurumu tarafından referans kartuş olması için geliştirilen bu muhteşem ürün günümüzde de hala EMI ve Decca frmaları tarafından referans iğne olarak kullanılmakta. Çizik ve tozlardan en az etkilenerek plaktaki tüm müzikal detayları sorunsuzca çekip çıkaran bir yapıya sahip olan DL 103 1963 yılından beri analog meraklıları arasında efsane bir konuma sahiptir.

 Acoustic Solid için çok şey söylenebilir ama eskilerin dediği gibi; bir tecrübe kafidir!..

 

MODEL ÖZELLİKLERİ

Pikap Tipi: Masif Metal Gövdeli Süspansiyonsuz

Standart Kol Tipi: Acoustic Solid WTB 211

Uygun Kol Modelleri: Tüm Pivot Tip Kollar Kullanılabilir

Standart Kafa: Denon DL 103

Vibrasyon ve Rezonans Kontrolü: Masif Monokok Gövde Üzerinde Masif Tabla ve Sıfır Tolerans Yatak

Upgrade Edilebilme: Evet (Kol, Platform, Motor)

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Desteklenen Hızlar : 33 1/3, 45 RPM

Hız Ayar Özelliği:  Microcontroller Destekli Servo

Hız Hassaslığı: %0,001

45'lik Adaptörü: Evet (Opsiyonel)

Plak Sabitleyici: Evet (Opsiyonel)

Toz Kapağı: Evet (Opsiyonel)

Değiştirilebilir Çıkış Kablosu: Evet

Bakım Gerektirmeyen Tasarım: Evet

Maksimum Kol Adedi: 3

SEVK SİSTEMİ

Tahrik Tipi: Dekuple Harici Motor ve Özel Şerit

Motor Yerleşimi: Pikap İle Aynı Düzlemde

Motor Tipi: Senkronize AC

Besleme Tipi: 220V Uyumlu Tam Regüleli Dahili

Hassas Devir Ayarı: Servo Sistemli Otomatik

YAPISAL ÖZELLİKLER     

Gövde: 8 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok

Tabla: 5 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok

Yatak Tipi: Teflon Yağlı Bakımsız Tip Sıfır Tolerans

Yalıtım Tipi: Patentli Özel Teflon KOmpozit Diskler

Şasi Özellikleri: Monoblok Alüminyum Alaşımdan Oyulmuş

Kol Bağlantısı: Her Tip Kol İçin Adaptörler Mevcut

GENEL

Renk: Krom veya Özel Sipariş Kaplamalar

Güç Tüketimi: 110 Watt

Boyutlar GXYXD (mm): 440x440x250

Ağırlık: Baz Hali 40kg

Bir değerlendirme yazın

Acoustic Solid - Solid One

Acoustic Solid - Solid One