WhatsApp Destek Hattı
Acoustic Solid - Solid Wood Reference Cherry Genişlet
Acoustic Solid - Solid Wood Reference Cherry
  • Acoustic Solid - Solid Wood Reference Cherry
  • Acoustic Solid - Solid Wood Reference Black-Gold
  • Acoustic Solid - Solid Wood Reference White-Gold

Acoustic Solid - Solid Wood Reference

ACOUSTIC SOLIDACOUSTIC SOLID

CA4504

Yeni

    

    

Fiyat renge göre farklılık gösterir. İlan fiyatı ahşap renk içindir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI369 952 TL
EURO10 250 €
DOLAR11 194 $
POUND8 624 £

Acoustic Solid - Solid Wood Reference

Solid Wood Reference Solid Royal modelinin muhteşem performansı ve ahşabın sıcaklığını bir arada isteyen müzikseverler için üretildi.

Geliştirilmesi yıllar süren ve karmaşık bir teknikle farklı ağaç türlerinden ısıl ve kimyasal yöntemle üretilen 15 cm kalınlığındaki ahşap gövde mükemmel performans için gereken sağlam zemini sunar. Aslında Wood Reference'nin ahşap gövdesi pek çok popüler metal veya kompozit pikabın gövdesinden çok daha eylemsizdir.

Solid Wood Reference yalnızca iç rezonansları olmayan değil, aynı zamanda uygun bir platforma yerleştirildiğinde zemin ve havadan gelen rezonansları da ciddiye almayan eşsiz bir tasarımdır. Sade ve şatafatsız tasarımının altında gelişimi yıllar süren bir mükemmelleştirme süreci yatmaktadır.

Solid Royal ile aynı olan tablasının üretiminde havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirilmiş özel bir alüminyum alaşım kullanılmıştır. Bu muazzam tabla masif metal bloklardan yavaş ve ultra düşük toleranslı bir süreç ile sabırla tornalanır. Bu sayede görünüş olarak benzer pikaplarda sık rastlanan merkezleme ve yalpa hataları Solid Wood Reference için var olmayan şeylerdir.

Gövdesi alüminyum alaşımdan tornalanmış masif tablanın üst iki katmanını akrilik ve özel işlenmiş deri oluşturur. Uzun dinleme ve ölçüm seanslarından sonra karar kılınan bu kompozit yapının meyvesi iç ve dış her türlü rezonansın iğneye ulaşmadan sönümlenmesi ve simsiyah geri plandan tüm müzikal detayların zerafetle belirmesi oldu.

Bir pikabın en önemli parçalarından biri olan yatağı Solid Wood Reference gibi masif kütleli bir tasarım için daha da önem kazanır. Bu nedenle bu model için Karl Wirth tarafından özel geliştirilen çok bileşenli özel kompozit yatak uzun yıllar sorunsuz ve düşük bakım ile hizmet verecek biçimde tasarlandı. Sıfıra yakın yatak boşluk toleransı sayesinde stabil bir zemin üzerinde çalışan iğnenin en minik detayları bile zahmetsizce yakalaması mümkün oldu. Bu nokta belki de tüm pikap meraklılarının erişmeyi hedefledikleri müzikal nirvananın kapısıdır. Acoustic Solid Wood Reference pahalı ve kaliteli bir kol ve iğnenin boşa savrulmuş para olmadığını ispatlamaya her zaman hazırdır.

Wood Reference için özel olarak geliştirilen çok kutuplu senkron motor 20 kilogramın üzerinde kütleye sahip masif tablayı hiç zorlanmadan ve bir kavalye edasıyla çevirir. Motorun mikroskopik vibrasyonları da rezonans emici kasası sayesinde sıfır düzeyine indirgenmiştir. Bu şaheser motor kritik medikal uygulamalar için geliştirilmiş mikroişlemci yönetimli besleme devresi ile kusursuz biçimde işletilir. Devir sapmaları ölçülemeyecek kadar düşük düzeylere indirgenmiştir.

Acoustic Solid için Ortofon tarafından özel olarak üretilen WTB 211 bükümlü kol Solid Wood Reference'in tüm tasarım ve performans özelliklerini en üst düzeye taşıyacak biçimde modifiye edilmiştir. WTB 211 Wood Reference için fiyat/performans orantısı olarak ideal konuma sahip kollardan biridir.

Standart konfigürasyon için çok sayıda seçenek arasından seçilen Denon DL103 kartuş tıpkı WTB 211 kol gibi mükemmel bir fiyat/performans noktasında durmaktadır. Japon radyo televizyon kurumu tarafından referans kartuş olması için geliştirilen bu muhteşem ürün günümüzde de hala EMI ve Decca frmaları tarafından referans iğne olarak kullanılmakta. Çizik ve tozlardan en az etkilenerek plaktaki tüm müzikal detayları sorunsuzca çekip çıkaran bir yapıya sahip olan DL 103 1963 yılından beri analog meraklıları arasında efsane bir konuma sahiptir.

 

Acoustic Solid için çok şey söylenebilir ama eskilerin dediği gibi; bir tecrübe kafidir!..

 

MODEL ÖZELLİKLERİ

Pikap Tipi: Laminar Ahşap Gövdeli Süspansiyonsuz

Standart Kol Tipi: Acoustic Solid WTB 211

Uygun Kol Modelleri: Tüm Pivot Tip Kollar Kullanılabilir

Standart Kafa: Ortofon Quintet Red

Vibrasyon ve Rezonans Kontrolü: Masif Laminar Gövde Üzerinde Masif Tabla ve Sıfır Tolerans Yatak

Upgrade Edilebilme: Evet (Kol, Platform, Motor)

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Desteklenen Hızlar: 33 1/3, 45 RPM

Hız Ayar Özelliği:  Microcontroller Destekli Servo

Hız Hassaslığı: %0,001

45'lik Adaptörü: Evet (Opsiyonel)

Plak Sabitleyici: Evet (Opsiyonel)

Toz Kapağı: Evet (Opsiyonel)

Değiştirilebilir Çıkış Kablosu: Evet

Bakım Gerektirmeyen Tasarım: Evet

Maksimum Kol Adedi: 1

SEVK SİSTEMİ

Tahrik Tipi: Dekuple Harici Motor ve Özel Şerit

Motor Yerleşimi: Pikap İle Aynı Düzlemde

Motor Tipi: Senkronize AC

Besleme Tipi: 220V Uyumlu Tam Regüleli Dahili

Hassas Devir Ayarı: Servo Sistemli Otomatik

YAPISAL ÖZELLİKLER     

Gövde: 10,5 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok

Tabla: 7 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok

Yatak Tipi: Teflon Yağlı Bakımsız Tip Sıfır Tolerans

Yalıtım Tipi: Patentli Özel Teflon Kompozit Diskler

Şasi Özellikleri: Patentli Özel Ahşap Laminar Platform

Kol Bağlantısı: Her Tip Kol İçin Adaptörler Mevcut

GENEL

Renk: Ceviz veya Özel Sipariş Kaplamalar

Güç Tüketimi: 110 Watt

Boyutlar GXYXD (mm): 470x300x370

Ağırlık: Baz Hali 45kg

Bir değerlendirme yazın

Acoustic Solid - Solid Wood Reference

Acoustic Solid - Solid Wood Reference