WhatsApp Destek Hattı
Acoustic Solid - Solid Wood Genişlet
Acoustic Solid - Solid Wood

Acoustic Solid - Solid Wood

ACOUSTIC SOLIDACOUSTIC SOLID

CA4503

Yeni

TÜRK LİRASI182 332 TL
EURO5 119 €
DOLAR5 549 $
POUND4 301 £

Acoustic Solid - Solid Wood 

Ortofon 2M RED iğne ve WTB370 kol ile

Solid Royal Acoustic Solid'in masif gövdeli high-end pikaplar üzerindeki güncel manifestosunu temsil eder.

Solid Royal'i uygun bir kurulum ile dinlediğinizde her masif gövdeli pikabın aynı yaratılmadığını hemen anlarsınız. Tasarım ve üretim sürecinde el ele veren otuz yılı aşkın mühendislik deneyimi, kusursuz materyal kalitesi, bilgisayar destekli tasarım ve müzik aşkı tüylerinizi diken diken eden bir gerçeklik duygusu ile somutlaşır.

Solid Royal yalnızca iç rezonansları olmayan değil, aynı zamanda uygun bir platforma yerleştirildiğinde zemin ve havadan gelen rezonansları da ciddiye almayan eşsiz bir tasarımdır. Sade ve şatafatsız tasarımının altında gelişimi yıllar süren bir mükemmelleştirme süreci yatmaktadır.

Gövde ve tablası üretiminde havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirilmiş özel bir alüminyum alaşım kullanılmıştır. Hem gövde hem de tabla masif metal bloklardan yavaş ve ultra düşük toleranslı bir süreç ile sabırla tornalanır. Bu sayede görünüş olarak benzer pikaplarda sık rastlanan merkezleme ve yalpa hataları Solid Royal için var olmayan şeylerdir.

Bir pikabın en önemli parçalarından biri olan yatağı Solid Royal gibi masif kütleli bir tasarım için daha da önem kazanır. Bu nedenle bu model için Karl Wirth tarafından özel geliştirilen çok bileşenli özel kompozit yatak uzun yıllar sorunsuz ve düşük bakım ile hizmet verecek biçimde tasarlandı. Sıfıra yakın yatak boşluk toleransı sayesinde stabil bir zemin üzerinde çalışan iğnenin en minik detayları bile zahmetsizce yakalaması mümkün oldu. Bu nokta belki de tüm pikap meraklılarının erişmeyi hedefledikleri müzikal nirvananın kapısıdır. Acoustic Solid Royal pahalı ve kaliteli bir kol ve iğnenin boşa savrulmuş para olmadığını ispatlamaya her zaman hazırdır.

Gövdesi alüminyum alaşımdan tornalanmış masif tablanın üst iki katmanını akrilik ve özel işlenmiş deri oluşturur. Uzun dinleme ve ölçüm seanslarından sonra karar kılınan bu kompozit yapının meyvesi iç ve dış her türlü rezonansın iğneye ulaşmadan sönümlenmesi ve simsiyah geri plandan tüm müzikal detayların zerafetle belirmesi oldu.

Royal için özel olarak geliştirilen çok kutuplu senkron motor 20 kilogramın üzerinde kütleye sahip masif tablayı hiç zorlanmadan ve bir kavalye edasıyla çevirir. Motorun mikroskopik vibrasyonları da rezonans emici kasası sayesinde sıfır düzeyine indirgenmiştir. Bu şaheser motor kritik medikal uygulamalar için geliştirilmiş mikroişlemci yönetimli besleme devresi ile kusursuz biçimde işletilir. Devir sapmaları ölçülemeyecek kadar düşük düzeylere indirgenmiştir.

Acoustic Solid için Ortofon tarafından özel olarak üretilen WTB 211 bükümlü kol Solid Royal'in tüm tasarım ve performans özelliklerini en üst düzeye taşıyacak biçimde modifiye edilmiştir. WTB 211 Royal için fiyat/performans orantısı olarak ideal konuma sahip kollardan biridir.

Standart konfigürasyon için çok sayıda seçenek arasından seçilen Ortofon SPU Royal N kartuş tıpkı WTB 211 kol gibi mükemmel bir fiyat/performans noktasında durmaktadır. Ortofon'un 90 yılı aşkın geleneği ve en modern teknolojilerin bileşiminden üretilen ve yeni SPU serisinin çıplak gövdeli versiyonu olan bu kartuş analog severler arasında haklı bir üne sahiptir. Öne çıkan özellikleri inanılmaz mikro detayı, son derece nötr karakterli oluşu ve ultra stabil sahnesidir.

Acoustic Solid için çok şey söylenebilir ama eskilerin dediği gibi; bir tecrübe kafidir!.. 

 a41569-637455387048637311-750x750-vcente

Teknik özellikler

Tambur : Tamamen alüminyum 60 mm yüksek plaka  

Pad : Hakiki deri ped + 5mm kalınlığında şeffaf pleksiglas  

Kol : Yüksek kaliteli fono taşınabilir Ortofon 2M RED ile WTB370  

Motor tipi : Senkron  

Jeneratör : İnce ayarlı ve 33-45 rpm hız anahtarlamalı mikroişlemci kontrollü Kuvars jeneratör M2 / kontrol: açma-kapama  

Sürüş : Kayış, ayrı motorlu  

Gövde : Siyah piyano boyasında 80 mm kalınlığında HDF taban  

Boyutlar :  470 x 370 mm; 250 mm  

Ağırlık : 36 kg

Bir değerlendirme yazın

Acoustic Solid - Solid Wood

Acoustic Solid - Solid Wood