WhatsApp Destek Hattı
Naim Solstice Special Edition Turntable Genişlet
Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable
 • Naim Solstice Special Edition Turntable

Naim Solstice Special Edition Turntable

Naim AudioNaim Audio

CA4232

Yeni

Sınırlı üretim ( 500 adet ) Solstice pikap, Aro kol, Equinox MC kartuş, NVC TT Fono amp, NPX TT güç kaynağı ve  aksesuar setinden oluşur.

Daha Fazla Detaylar

          

naim-audio-logo.jpg

Solstice Special Edition Turntable

Müzik İçin Yeni Bir Şafak

Naim Audio, yaklaşık 50 yıldır İngiltere'nin tarihi Salisbury şehrinde gururla müzik sistemleri tasarlayıp el yapımı olarak üretiyor. Şehrin hemen dışında, güneşin hareketlerini mükemmel bir şekilde çerçeveleyen Neolitik ayakta duran taşları olan Dünya Mirası Stonehenge yer alır. Bu Özel Sürüm için ilham kaynağı bulmak için uzaklara bakmamıza veya kendi mirasımızdan sapmamıza gerek yoktu: Solstice ilk pikapımız olmasına rağmen, 1960'ların sonlarında Naim'in doğuşundan bu yana plağa saygı duyuyoruz.

Plakın organik özgünlüğünü seviyorsanız, artık yalnızca bir Naim sisteminin sunabileceği müzikal saflık ve tutkuyla keyfini çıkarabilirsiniz, müzik için yeni bir şafağa hoş geldiniz.

 

Solstice Özel Sürümü

Sadece 500 adetle sınırlı olan bu Özel Sürüm, Solstice pikap, ikonik Naim Aro kolun yeni nesil versiyonu, bir Equinox MC kartuş, Solstice Serisi Fono amp, Güç Kaynağı ve ısmarlama aksesuar seti içerir. Solstice pikap, çok seviyeli mekanik ayırma gibi temel Naim tasarım felsefelerini güzel malzemelerin kutlanmasıyla birleştiriyor. Naim sesini titizlikle ileten benzersiz, kendi kendini kalibre eden motor tahrik sistemi ile yüksek kütleli, son derece parlak alüminyum plakayı destekleyen manyetik bir yatağa sahiptir.

Özel Sürüm paketi ayrıca bir hatıra kitabı ve ayrıca plak için yeniden düzenlenmiş, üstün kaliteli True Stereo kayıtlarından oluşan derlenmiş bir koleksiyon olan Naim Records True Stereo albümünü içerir.

 

Naim tasarımı

Naim ürünleri hem zamansız hem de çağdaş olmayı hedefler. Tasarımlarımız, performans hedeflerine hizmet etmeyen gereksiz görsel süslemelerden kaçınır. Solstice Special Edition tasarımı işlevsel olarak tutarlıdır, kullanımı teşvik eder, keskindir, neredeyse acımasızdır ve yenilikçi malzemelerini ve tasarım çözümlerini gururla taşır.

 

Yaşanan bir miras

Kurucumuz Julian Vereker, genellikle Naim tasarımı bir pikap olarak düşünürdü. Trajik bir şekilde, 2000 yılındaki zamansız ölümünden önce planlarını hiç gerçekleştirmedi. Ancak mirası, bu proje ve Solstice Special Edition'ın arkasındaki ekiple yaşıyor.

 

O zamandan bugüne

1980'lerde CD'nin gelişinden sonra bile, Naim 1989'da ikonik ARO ton kolunu üreterek plak şampiyonasını sürdürdü. Aro, inanılmaz derecede doğal, organik ve gerçeğe yakın müzik performansları sunma açısından her zaman bir ölçüt belirlemiştir. Tasarımı, kartuşun bir plağın oluklarından muazzam miktarda bilgi çıkarmasına, ancak ortaya çıkan seste inanılmaz bir akış ve doğruluk duygusuna sahip olmasına olanak tanır.

 

Geliştirilmiş performans için yüksek kaliteli malzemeler

Solstice Özel Sürümü için Aro'nun güncellenmesi, orijinalin tasarım ilkelerini ve mükemmelliğini korumayı, ancak tungsten ve karbon fiber dahil olmak üzere iyileştirilmiş malzemeler kullanarak ve tamamen yeni, ödün vermeyen bir bias, kol yüksekliği ve azimut ayarlamaları ekleyerek performansı daha da artırmayı içeriyordu. Yeni Aro daha katı olabilir, ancak yaklaşımı daha esnektir: Equinox kartuş ile kritik arayüzün bütünlüğünü en üst düzeye çıkaran bilinen üç noktalı sabitlemeyi korur, ancak alternatif kartuşlar için iki noktalı, yarıklı sabitlemelere de sahiptir. Sonunda bir kaldırma-indirme mekanizması bile vardır.

 

İsviçre saati hassasiyetiyle tasarlandı

Equinox kartuşunun Hareketli Bobini (MC) iç tertibatı, tek bir kütükten işlenmiş sağlam bir alüminyum muhafaza içinde oturur. Tırmıklı gümüş cilalı bir pah, siyah kartuş kenarlarının üzerinden geçerek aynı anda elmas kalemin görünmeyen yüzlerini iletir ve Naim'in klasik "krom tampon" tasarımlarına selam verir. Equinox, doğru yüksek frekans bilgilerinin alınmasını sağlamak için orijinal kesme torna kafasına daha yakın olan, mikro hatlı prob ucu şekline sahip bir MC kartuştur. Stabiliteyi ve enerji transferini en üst düzeye çıkarmak için prob ucu, konsol ve motor bileşenleri, kendisi de üç noktalı bir sabitleme ile kafa kabuğuna takılan kartuş gövdesine güvenli bir şekilde kenetlenmiştir.

 

Fono Amp NVC TT

Kullanımı kolay ve esnek olan muhteşem sese sahip bir fono amp yapmak amacıyla, SuperLine gibi önceki tasarımlara ve aynı zamanda Naim mühendisliğinin zirvesine, yani Statement amplifikatörümüze başvurduk. Solstice Serisi Fono amp, bu amiral gemisi için geliştirilen ayrık düzenleyicileri içeren ilk fono amplifikatördür.

 

Eşsiz bilgi birikimi

Teknik Direktörümüz Steve Sells (Elektronik) liderliğindeki, Naim'in uzman mühendisleri, bir sonraki seviye performans için hayati önem taşıyan sorunsuz, istikrarlı güç kaynağını sağlayan, beğenilen yüksek performanslı DR teknolojimizle beslenen basit ama zarif devreler tasarladılar. Üretim teknisyenlerimiz daha sonra birinci sınıf bileşenleri alır ve nihai doğruluk için fanatik bir şekilde ölçer, seçer ve eşleştirir. Daha fazla esneklik için fly-by-wire giriş anahtarlama, yükleme ve kazanç dahil edildi. Fly-by-wire, kontrollerin arka panele uygun bir şekilde yerleştirilmesine ve dahili devrelerin optimum performans için ideal şekilde yerleştirilmesine olanak tanır.

 

Güç Kaynağı NPX TT

Solstice serisi güç kaynağı, hem pikap hem de fono aşamasına güç sağlayan ısmarlama bir tasarımdır. Nihai performans için, bu iki farklı güç kaynağı parazit riski olmadan tamamen izole edilmiştir. Oyunu daha da yükselten (ve istenmeyen gürültüyü azaltan) pikap güç kaynağı Solstice Phono Stage gibi  mümkün olan en temiz gücü sağlayan Naim DR teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda, döner tablanın durduğunu algılayabilen ve bekleme için 0,5 W güç uyku moduna geçebilen akıllı bir güç kaynağıdır.

 

Naim ve Clearaudio tarafından hassas mühendislik

Solstice Serisi NVC TT fono amp ve NPX TT güç kaynağı Salisbury'de el yapımı iken, NVS TT pikap, ARO kolu ve Equinox kartuşu, Clearaudio tarafından Naim'in benzersiz tasarımına göre üretilmiştir. Clearaudio, üst düzey ses değerlerimizi paylaşıyor ve Naim, Solstice projesinde Alman uzmanla iki yılı aşkın bir süredir yakın bir şekilde çalışıyor ve Naim'in bir pikaptan kusursuz sesini ilk kez iletmek için sürekli dinliyor ve geliştiriyor.

Bir değerlendirme yazın

Naim Solstice Special Edition Turntable

Naim Solstice Special Edition Turntable