WhatsApp Destek Hattı
Rega Planar 10 Genişlet
Rega Planar 10
  • Rega Planar 10
  • Rega Apheta 3
  • Rega Planar 10
  • Rega Planar 10
  • Rega P10 PSU
  • Rega Planar 10
  • Rega P10 PSU INSIDE
  • Rega Planar 10
  • Rega Planar 10
  • Rega Planar 10 Ceramic Oxide diamond cut platter

Rega Planar 10

RegaRega

CA4128

Yeni

        stereophile_award.jpg

      

İğnesiz satıştır

Sipariş ile getirilir

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI197 299 TL
EURO5 623 €
DOLAR6 009 $
POUND4 755 £

             

PLANAR10

rega_planar_10 (17).jpg

Planar 10, nihai Rega plakçalar Naiad'dan ilham aldı. Tancast 8 çekirdekten yapılmış ve yüksek basınçlı laminat (HPL) kaplamayla kaplanmış ultra hafif iskelet kaidemizin etrafına inşa edilmiştir. Planar 10, hassas referans RB3000 tonearm ve özel merkezi yatak tertibatını monte etmek için nihai sert yüzey sağlayan seramik destek kullanan ilk üretim plakçalardır. 

Rega Performansında son nokta

Planar 10 ayrıca, nihai doğruluk ve hız kararlılığı için üretim sırasında elmasla kesilmiş, özel yapım bir seramik oksit plaka ile donatılmıştır. Rega 24 V senkron motor, en gelişmiş dıştan takmalı güç kaynağımız olan P10-PSU tarafından kontrol edilir. Bu tedarik, motor titreşim azaltma, elektronik hassas hız ayarı ve elektronik hız değişiminin rahatlığını en üst düzeyde sunar. Planar 10, plak oluğundan her zamankinden daha fazla bilgi ayıklayarak Rega performansında en üst seviyeyi sunmak için tasarlanmıştır.

 rega_planar_10 (12).jpg

Öne çıkanlar

RB3000 kol

Apheta 3 veya Aphelion 2 fabrikada takılır (isteğe bağlı)

Seramik Oksit elmas kesim tabak

Seramik üst destekli DB teknolojisi

Tancast 8 köpük çekirdekli kaide

P10 özel uyumlu PSU

Standart olarak takılan referans EBLT tahrik kayışı

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 rega_p10_frame_ultra.jpg

ULTRA HAFİF GÖVDE

Planar 10, en son teknolojimiz olan ultra hafif Tancast 8 poliüretan köpük çekirdek (havacılık endüstrisi için geliştirilmiş bir malzeme) kullanılarak üretilen üçüncü Rega plakcalarıdır. Bu malzeme iki kat HPL (yüksek basınçlı laminat) arasına sıkıştırılmıştır. HPL son derece ince ve son derece serttir.

Bu yeni yapı, yeni Planar 10 iskelet kaidesini orijinal RP10'dan %30 daha hafif hale getirirken önceki modele göre daha fazla sağlamlık sunar.

 

DB TEKNOLOJİSİ (DOUBLE BRACE TEKNOLOJİSİ)

“Kütle enerjiyi emer kayıp enerji, kayıp müziğe eşittir”! Seramik bir üst destek ve fenolik reçine alt destek ile birleştirilmiş süper hafif bir kaide, özellikle artan rijitliğin gerekli olduğu yerlerde (ton kolu montajı ile ana göbek yatağı arasında) monte edilmiş, yapısal olarak sağlam, “gerilmiş kiriş” tertibatı oluşturur.

 

Bu sert kaide tasarımı, müziğe doğal olmayan bozulmalar katacak enerji emilimini ve istenmeyen rezonansları önler. Aynı şekilde, daha ağır kütle, motor veya yatak gürültüsü gibi daha fazla istenmeyen enerjiyi doğrudan dönen kayda aktarabilir. Tonearm ve kartuş, doğrudan tabladan doğru bir şekilde okunabilmelidir. Bu benzersiz Rega çift kuşak çözümü bunu sağlar.

Tüm cilt yerine diş tellerinin kullanılması, bu kilit alanlarda daha fazla kalınlık sağlarken, kütle emilimi ve istenmeyen enerji iletimi sorununu doğrudan ele alan kaidede daha fazla ağırlık azalması sağlar.

 

RB3000 KOL

Rega, kol yatağı tertibatlarının kalitesiyle ünlüdür. Özellikle rulman yatağımızın ve rulman millerimizin doğru imalatı. “Yuvarlaklık” ve “paralellik” gibi teknik özellikler kritik öneme sahiptir.

Son üç yılda Rega, tüm bu özellikleri geliştiren ve mikron mükemmel rulman uyumu sağlayan yeni bir üretim süreci buldu. RB3000, bu iyileştirmelerden yararlanan ilk Rega koludur. Tüm kol yapısı, tüm kritik alanlarda en sert malzemeleri kullanırken minimum mekanik bağlantıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

RB3000 tonearm'ın toleransı o kadar dardır ki, yapı boyunca hiçbir noktada yapıştırıcı kullanılmaz. En son düşük kütleli, hassas mühendislik ürünü dikey yatak takımımız, Planar 10 döner tablanın doğasında bulunan tasarım felsefesini daha da tamamlamak üzere üretilmiştir.

RB3000 tonearm, gelişmiş, önceden yüklenmiş sıfır toleranslı yatak takımımızı, mm'nin 1000'de birine ayarlı olarak kullanır. Bu, sürtünmesiz hareket ve sıfır düzeyde istenmeyen oyun sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, boşluksuz sürtünmesiz rulmanlar, kayıt kanalında bir mikrondan daha küçük çıkıntıların okunmasını sağlar.

GÖBEK RULMAN GRUBU

Bu en son tasarım, ayrıntılara gösterilen özeni ve modern CNC mühendisliğindeki ilerlemeleri göstermektedir. Bu, yeni uzlaşmalara izin vererek Rega'nın ana yatak tasarımını ulaşılamaz ideale hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor.

Planar 10, yeni bir düşük kütleli merkezi yatak tertibatı kullanır. Tek parça işlenmiş alüminyum alt plaka ve sertleştirilmiş takım çeliği mil, geliştirilmiş mekanik bütünlük ile tasarlanmış özel bir pirinç mahfaza içinde çalışır. Komple montaj, bazaya aktarılan veya depolanan istenmeyen potansiyel enerjiyi ortadan kaldırmak için şasiye akıllıca monte edilmiştir.

 

SERAMİK TABAK

P10, özel bir seramik, volan efektli plaka kullanır. Tabak, yüzey boyunca mükemmel doğruluk ve düzlük sağlamak için sıkıştırılmış, ateşlenmiş ve elmasla kesilmiş seramik oksit tozundan üretilmiştir. En yeni plaka, alt plakaya geliştirilmiş bağlantı ile değiştirilmiş bir yapıya sahiptir.

 

24 V DÜŞÜK GÜRÜLTÜLÜ MOTOR KOMPLESİ

Planar 10, Rega'nın en yeni nesil, 24 V, senkron, düşük titreşimli motor teknolojisini kullanır. Önceki tüm modellerden daha yüksek titreşim yalıtımı sağlarken en yüksek düzeyde kuplaj kullanılarak benzersiz bir şekilde monte edilen bu yeni motor montaj tekniği (alttan monte edilmiş) doğrudan Rega'nın nihai palkçaları Naiad'dan alınmıştır. Bu benzersiz montaj yöntemi, tahrik kasnağını mükemmel bir şekilde hareketsiz tutarken motor gövdesindeki tüm stresi ortadan kaldırır. Bu, döner tabladan daha iyi hız kararlılığı ve doğruluğu sağlar.

Azaltılmış titreşim ve daha sağlam montaj, yeni EBLT tahrik kayışlarından üstün tahrik sağlar. Her motor, titreşim önleme devresini optimize etmek için döner tablaya takılmadan önce kendi özel uyumlu PL10 PSU güç kaynağına uyacak şekilde elle ayarlanır.

 rega_planar_eblt_belt.jpg

EBLT TAHRİK KAYIŞLARI

Rega, üç yıldır kimyagerlerle birlikte tahrik kayışları için ısmarlama yeni bir kauçuk bileşiğinin kullanımını araştırıyor ve geliştiriyor. Özel bir sertleştirme sistemi kullanan yeni tahrik kayışı, üstün modül tutarlılığı sunar (bir maddenin belirli bir özelliğe, özellikle elastikiyete sahip olma derecesini temsil eden bir sabit).

Bu yeni kayışlar, Rega tarafından tasarlanan, son teknoloji ürünü, süper hassas aletlerde (yüksek teknolojili Formula 1 motor parçaları üreticisiyle çalışmaktan ilham alınarak) üretiliyor ve bu aletler, mükemmellik için kritik olan hız kararlılığı için mükemmel yuvarlak" ve "boyutsal olarak doğru" kayışlar üretiyor.

 

PL10 GÜÇ KAYNAĞI

PL10 PSU, motorun kullanım ömrü boyunca tam doğruluk ve kontrol sağlamak için motor kontrol kararlılığı, uygun elektronik hız değişimi, gelişmiş titreşim önleme kontrolü ve kullanıcı tarafından ayarlanabilen elektronik hassas hız ayarında en üst noktayı sunar.

Rega'nın en son özel tasarım kasasında bulunan PL10 PSU, 24v, düşük gürültülü motorumuzu olabildiğince sessiz ve doğru bir şekilde çalıştırmaya adamıştır. Motorun hızı ve kontrolü, yüksek stabilite kristali üzerine inşa edilmiş yeni bir DSP (Dijital Sinyal İşleme) jeneratörü kullanılarak elde edilir. Bu cihaz, kristalden gelen doğru kare dalgayı, plakayı seçilen hızda döndürmek için gereken kesin frekansa böler.

DSP çekirdeği ayrıca motora güç sağlamak için mükemmele yakın bir sinüzoidal dalga formu üretecektir. Daha sonra her bir motoru optimum performans için ayarlamak üzere güç kaynağında fabrikada ayarlanmış titreşim giderme ve ince hız ayarlamaları yapılır.

 

TOZ KAPAĞI

Önceki modelin dış çerçevesi şimdi kaldırıldı ve plakçaların toplam kütlesini daha da azaltan yeni, şık, çıkarılabilir, tek parça bir tozluk kullanıldı.

 

Teknik özellikler

Şebeke voltajı:

230 V 50/60 Hz

220 V 50/60 Hz

115 V 50/60 Hz

100 V 50/60 Hz

Güç tüketimi: 17 W

Sigorta sınıfı: T250 mA L (230 V / 220 V) T500 mA L (115 V / 100 V)

Motora çıkışı: 24 V AC iki fazlı ~ 350 mA

Hız kontrolü adım boyutu: 0.01 rpm

Boyutları (G x Y x D): 420 x 115 x 350 mm (toz kapağı takılıyken)

P10 PSU Boyutları (G x Y x D): 218 x 80 x 320 mm

Ağırlığı: 4,7 kg

P10 PSU Ağırlığı: 3 kg

Bir değerlendirme yazın

Rega Planar 10

Rega Planar 10