WhatsApp Destek Hattı
Rega Planar 8 Genişlet
Rega Planar 8
  • Rega Planar 8
  • Rega Planar 8 BOX
  • Rega NEO PSU
  • Rega Planar 8
  • Rega Planar 8
  • Rega Planar 8
  • Rega Planar 8
  • Rega Ania MC Cartridge

Rega Planar 8

RegaRega

CA4127

Yeni

         

      

     

İğnesiz satıştır.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI92 180 TL
EURO2 645 €
DOLAR2 857 $
POUND2 250 £

REGA PLANAR 8

rega_planar-8.jpg

Planar 8, nihai Rega plakçalar 'Naiad'dan ilham aldı. Önceki RP8'in bir evrimi yerine, yeni Planar 8'in 'Naiad'ın özünü uygun bir fiyata sunmak için geliştirilip tasarlanacağına karar verdik. Amacımız, daha önce bu fiyat noktasında elde edilenin çok ötesinde bir performans düzeyi sunmaktı.

Lütfen unutmayın: Planar 8 artık standart olarak yeni görünümlü NEO MK2 güç kaynağıyla birlikte gelecektir.

 Masterclass mühendislik

Planar 8'in her yönü, plak yüzeyinden mümkün olduğunca fazla ayrıntı çıkarmak için tasarlanmıştır. En yüksek düzeyde performans sağlamak için son derece hafif bir kaide etrafında inşa edilmiş en gelişmiş malzemeleri ve mühendislik çözümlerini kullanılmıştır. Planar 8, motor üzerinde tam doğruluk ve kontrol sağlamak için elektronik hız değişimi, gelişmiş titreşim önleme kontrolü ve kullanıcı tarafından ayarlanabilen elektronik hassas hız ayarı sunan yeni RB880 tonearm ve standart olarak Neo PSU ile birlikte verilir. Önceki modelin dış çerçevesi şimdi kaldırıldı ve plakçaların toplam kütlesini daha da azaltan yeni, şık, çıkarılabilir, tek parça bir toz kapağı kullanıldı.

 

Öne çıkanlar

RB880 hassas tonearm

Ania, Ania Pro, Apheta 3 fabrikada takılmış (opsiyonel)

Süper volan efektli üç katmanlı cam tabak

Çift parantez teknolojisi

Tancast 8 köpük çekirdekli baza

Özel uyumlu Neo psu

Standart olarak takılan referans EBLT tahrik kayışı

Üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti

 

ULTRA HAFİF BAZA

Planar 8, en son ultra hafif Tancast 8 poliüretan köpük çekirdeğimiz (havacılık endüstrisi için geliştirilmiş bir malzeme) kullanılarak üretilen ikinci Rega plakçalardır. Bu malzeme iki kat HPL (yüksek basınçlı laminat) arasına sıkıştırılmıştır.

HPL son derece ince ve son derece serttir. Bu yeni yapı, yeni Planar 8 iskelet kaidesini orijinal RP8'den %30 daha hafif hale getirirken önceki modele göre daha fazla sağlamlık sunar.

 

ÇİFT BRACE TEKNOLOJİSİ

Özellikle artan rijitliğin gerekli olduğu yerlerde (ton kolu montajı ile ana göbek yatağı arasında) monte edilmiş fenolik reçine çift destek ile birleştirilmiş süper hafif bir kaide, yapısal olarak sağlam bir “gerilmiş kiriş” tertibatı oluşturur. Bu sert kaide tasarımı, müziğe doğal olmayan bozulmalar katacak enerji emilimini ve istenmeyen rezonansları önler.

Aynı şekilde, daha ağır kütle, motor veya yatak gürültüsü gibi daha fazla istenmeyen enerjiyi doğrudan dönen kayda aktarabilir. Tüm cilt yerine diş tellerinin kullanılması, bu kilit alanlarda çift kalınlıkta fenolik reçineye izin verirken, kütle emilimi ve istenmeyen enerji iletimi sorununu doğrudan ele alan kaidede (gövde de) daha fazla ağırlık azalması sağlar.

 

RB880 KOL

Yeni RB880 için, büyük ölçüde geliştirilmiş stabilite ve rijitliğe sahip, alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmış, düşük kütleli bir düzenek kullanılarak inşa edilmiş, geliştirilmiş bir dikey yatak düzeneği geliştirilmiştir.

Bu tonearm, mm'nin 1000'den daha azına ayarlanmış, önceden yüklenmiş sıfır toleranslı gelişmiş rulman düzeneğimizi kullanır, bu da sürtünmesiz hareket ve sıfır düzeyde istenmeyen oynama sağlar. Bu ince ama etkili yeni yapı, yalnızca yeni ön gerilim muhafaza tertibatının arkasındaki küçük pencereler aracılığıyla görülebilir.

Daha fazla ayarlanabilirlik ve uyumluluk sağlayan daha ince bir paslanmaz çelik denge ağırlığı kullanılır. Son olarak, RB880, mümkün olan en iyi bağlantıyı sağlamak için yeniden tasarlanmış, yüksek kaliteli, kilitli fono fişleriyle sonlandırılan düşük kapasitanslı bir fono kablosuyla sonlandırılır.

 

EBLT TAHRİK KAYIŞLARI

Rega, üç yıldır kimyagerlerle birlikte tahrik kayışları için ısmarlama yeni bir kauçuk bileşiğinin kullanımını araştırıyor ve geliştiriyor. Özel bir sertleştirme sistemi kullanan yeni tahrik kayışı, üstün modül tutarlılığı sunar (bir maddenin belirli bir özelliğe, özellikle elastikiyete sahip olma derecesini temsil eden bir değer).

Bu yeni kayışlar, mükemmel hız stabilitesi için kritik olan "mükemmel yuvarlak" ve "boyutsal olarak hassas" kayışlar üreten, Rega tarafından tasarlanmış, son teknoloji, süper hassas aletlerle üretilmiştir.

 GÖBEK RULMAN GRUBU

Planar 8, yeni bir düşük kütleli merkezi yatak tertibatı kullanır. Tek parça işlenmiş alüminyum alt plaka ve sertleştirilmiş alet çeliği mil, kasaya akıllıca monte edilmiş özel bir pirinç mahfaza içinde çalışır. Bu yeni montaj, baza içinde aktarılan veya depolanan istenmeyen potansiyel enerjiyi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

 

SÜPER VOLAN EFEKTLİ ÜÇ KATLI CAM TABAK

Planar 8, bir İngiliz cam mühendisliği şirketi ile iş birliğinin sonucu olan üç parçalı bir lamine cam tabak kullanır. Bu yepyeni tabak, iki farklı yüksek kaliteli Pilkington camından yapılmıştır.

Genel bir kural olarak, plakçaların ekstra kütle gerektiren tek parçası, sabit dönüş hızı elde etmek için döner tabladır. Bununla birlikte, daha ağır bir plaka, ana yatak tasarımı için daha fazla sorun yaratır, bu nedenle yine ideal bir uzlaşma en iyi çözümü yaratır.

Pratik olarak bu, daha fazla volan etkisi yaratmak için kütlenin çoğunu cam tablanın dış kenarına tutmak, ancak tablanın içini sertlikten ödün vermeden mümkün olduğunca hafif tutmak anlamına gelir.

 

24 V DÜŞÜK GÜRÜLTÜLÜ MOTOR KOMPLESİ

Planar 8, Rega'nın en yeni nesil, 24 V, senkron, düşük titreşimli motor teknolojisini kullanır. Önceki tüm modellerden daha yüksek titreşim yalıtımı sağlarken en yüksek düzeyde kuplaj kullanılarak benzersiz bir şekilde monte edilmiştir.

Bu yeni motor montaj tekniği (alttan monte edilmiş) doğrudan Rega'nın nihai döner tablası Naiad'dan alınmıştır.

Bu benzersiz montaj yöntemi, motor gövdesi üzerindeki tüm stresi ortadan kaldırır. Azaltılmış titreşim ve daha sağlam montaj, yeni EBLT tahrik kayışlarından üstün tahrik sağlar. Her motor, titreşim önleme devresini optimize etmek için döner tablaya takılmadan önce kendi özel Neo güç kaynağına uyacak şekilde elle ayarlanmıştır.

 

NEO PSU

Neo PSU, sorunsuz bir güç kaynağı, gelişmiş bir titreşim önleyici devre ve hassas elektronik hız ayarı sunar. Yüksek stabilite kristali üzerine inşa edilmiş RP10 DSP (dijital sinyal işleme) jeneratörünü kullanır.

DSP üreteci, kristalden gelen doğru sinyali, plakayı seçilen hızda döndürmek için gereken kesin frekansa böler. DSP jeneratörü ayrıca motoru çalıştırmak için mükemmele yakın bir sinüzoidal dalga formu üretecektir. Bu, verimli bir sürücü amplifikatörü ile birlikte, şebeke/hat voltajındaki ve koşullarındaki herhangi bir değişiklikten tamamen etkilenmeyen, % 0,15' ten daha az bozulmaya sahip 24 V, AC dengeli bir sinyal üretir. Bu daha sonra plakçaların altında bulunan titreşim önleyici devreyi çalıştırır.

 

Teknik özellikler

Motora iki fazlı çıkış = 24 V AC sıfırlanabilir sigorta ile korunur.

Güç tüketimi = 7,2 W

Voltaj = 24 V AC. Yalnızca Rega PSU

Hız kontrolü adım boyutu = 0.01 RPM

Stroboskopik disk = 100 Hz, 180 işaret 331/3 RPM

Dakikada temel bir çubuk sürüklenme çözünürlüğü = % 0,016

Seçilebilir Hız: 33 1/3 dev/dak, 45 dev/dak

Plakcalar Boyutları (tozluk takılı) (G x Y x D): 420 x 125 x 315 mm

Neo PSU Boyutları (G x Y x D): 180 x 50 x 155 mm

Ağırlığı: ​4.2 kg

Neo PSU Ağırlığı: 0,6 kg

Bir değerlendirme yazın