WhatsApp Destek Hattı
Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm Genişlet
Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Case
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm
  • Thorens TD-124 DD Turntable & TP-124 Tonearm

yetkili satıcı camarossaudio.jpg

Kapalı kutu, adınıza faturalı, resmi distribütör garantili

TD124DD

THORENS TD 124 DD - GELENEK İNOVASYONLA BULUŞUYOR

Orijinal TD 124 1957'de tanıtıldı ve onlarca yıldır dünya çapında sayısız yayın stüdyosunda kullanılıyor. Hırslı müzik severler, son derece hassas döner tablayı kendileri için çabucak keşfetti; adanmış bir hayran kitlesi bugüne kadar TD 124'e sadık kaldı.

Thorens şimdi tamamen yeni geliştirilen TD 124 DD ile bu geleneğin üzerine inşa ediyor ve bunu yenilikçi teknolojilerle sürdürüyor. Sade tasarım ve temel yapı orijinali temel alır, ancak yüksekliği ayarlanabilir alüminyum şasi artık titreşim sönümleyen kauçuk elemanlara dayanmaktadır. Sürtünme tekerleği ve kayışlı orijinal tahrik yerine, yeni TD 124 DD "Yüksek Hassasiyetli" Doğrudan Tahrik kullanır. Bu, güçlü tork sağlar, hassas hız kontrolüne izin verir ve sürücüdeki istenmeyen titreşimleri tabaktan uzak tutar.

THORENS TD 124 DD - EN İYİ SES İÇİN OLUŞTURUN

Tonearm TP 124 de yeni bir yeniliktir. Seçtiğiniz kartuşa tüm parametrelerde hassas bir şekilde ayarlanabilir ve prob ucunun nazikçe yerleştirilmesini ve çıkarılmasını kolaylaştırmak için yakut yatak ve patentli bir elektrikli kollu kaldırma ile yenilikçi bir patinaj önleme çözümü sunar.

Kapsamlı ayar seçeneklerine ek olarak, kapalı başlık, bir kartuş seçimi söz konusu olduğunda büyük bir esneklik sağlar. TD 124 DD ayrıca, ayrı olarak temin edilebilen Thorens SPU TD 124 alıcıyla eşleşen, biraz daha ağır bir karşı ağırlık ile birlikte gelir. Bu, başka bir efsanevi vinil ekipman parçası olan ünlü Ortofon SPU'nun güncellenmiş bir versiyonudur. Thorens, sıra dışı olanı arayan seçici vinil meraklıları için SPU 124'ü Ortofon ile birlikte yarattı.

Thorens, ses performansında en yüksek beklentileri karşıladığından emin olmak için yeni TD 124 DD'yi geliştirirken her ayrıntıya dikkat etti. Yüksek kaliteli bir harici güç kaynağı birimi, parazitsiz güç dağıtımı sağlar. Dengesiz çıkışlara ek olarak, optimum sinyal iletimini ve dolayısıyla TD 124 DD'yi uygun şekilde donatılmış bir fono ön yükselticiye sahip üst düzey bir sisteme bağlarken mümkün olan en iyi sesi garanti eden dengeli XLR konektörleri de sağlanır.

Yüksek Hassasiyetli Doğrudan Tahrik Motoru

Elektrikli Asansör

TP124 Tonearm

Çıkarılabilir Başlık (SME konektörü)

SPU Kartuşu için hazırlanmıştır

Dengeli (XLR) ve dengesiz (RCA) çıkışlar

Harici güç kaynağı

Teknik Özellikler

Tahrik Sistemi: doğrudan tahrik

Şebeke: 115 V / 230 V (AC)

Şebeke frekansı: 60/50 Hz

Güç tüketimi: 5 W

Harici güç kaynağı: TPN 124

RPM: 33,3, 45 U / dak

Wow & Flutter DIN / WRMS: ≤ 0,04%

Tabak: Alüminyum 3,5 kg

Ton kolu: TP 124

Etkili uzunluk: 232,8 mm

Ofset açısı: 23,66 °

Çıkıntı: 17,8 mm

Etkili kütle: 15 g

Anti Patinaj: yakut monteli bir karşı ağırlık ile

Kartuş: isteğe bağlı Thorens - Ortofon SPU 124

Boyutlar: 425 x 350 x 185 mm (G x Y x D)

Güç kaynağı olmadan ağırlık: 17 Kg

Teslimat kapsamı: harici güç kaynağı, 2 ton kol karşı ağırlık, ton kolunu ayarlamak için alet, kullanım kılavuzu

Flight Case: isteğe bağlı

Thorens TD124DD ile birlikte iki yeni THORENS MC piyasaya sürdü.

Bunlardan biri, kırmızı metal gövdeli ve yaklaşık 1200 Euro'ya mal olan TAS1600'dür. Bu, Thorens'in spesifikasyonlarına göre Audio-Technica tarafından sağlanır ve birçok açıdan Japon uzmanın olağanüstü AT-ART9'una karşılık gelir. İkincisi gibi, TAS1600 de en ince detay çalışması için ayrıntılı bir "SLC" (Süper Hat Teması) kesiminde elmas uçlu sert, sert bir bor iğne taşıyıcı sunar. Süspansiyon veya sönümleme açıkça dikkatlice TD124'ün gereksinimlerine uyarlandı ve bize biraz daha yumuşak görünüyor. Bu nedenle, ses, ART9 ile karşılaştırıldığında aynı incelik ve dürtüselliğe sahipken, bir dokunuş daha yumuşak ve daha seslidir, ergo o kadar değil "

Ortofon'dan gelen ve SME bağlantılı bir bakalit kutuya monte edilen SPU 124 gerçek bir mücevherdir. Alüminyum taşıyıcı üzerinde çıplak, yani ağır lehim konisi olmayan, eliptik olarak kesilmiş bir taşa  ve kesinlikle uygun bir stile sahiptir. Atalarının halihazırda orijinal 124'ü oynadığı açıktır. Maliyeti 2000 Euro'nun biraz altında olan SPU 124, 30 milinewton izleme gücünde çalışır ve birçok "daha sessiz" SPU varyantının aksine neredeyse MC standart çıkış voltajı sunar. Tam olarak 0,5 milivolt (1 kHz, 5 cm / sn'de ).

Her iki manyetikle de TD124DD, ikna edici oldukları kadar yüksek kaliteli ve belirli bir bireysel dokunuşu koruyan ses görüntüleri sunar: TAS1600, ince ve telkari olma eğilimindeyken, SPU 124 biraz daha hızlı ve sürükleyici görünür. 

Geçmiş günlerin altın parıltısını da asil bir şekilde ilettiği için, Thorens'in retro döner tablasının karakterine daha da fazla katkıda bulunuyor.

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Orijinal TD 124 1957'de tanıtıldı ve onlarca yıldır dünya çapında birçok radyo stüdyosunda kullanıldı. Hırslı müzik severler de bu son derece hassas döner tablayı kendileri için çabucak keşfetti ve birçok TD 124 hayranı bugüne kadar bu modele sadık kaldı.

Geleneğin üzerine inşa edilen Thorens şimdi tamamen yeni bir TD 124 DD döner tablası geliştirdi ve bu modelin geçmişini devam ettiriyor, ancak şimdiden yenilikçi teknik çözümlerle. Sade tasarım ve temel yapı orijinali temel alır, ancak yüksekliği ayarlanabilir alüminyum taban artık kauçuk titreşim sönümleme elemanlarına dayanmaktadır. Orijinal sürtünme çarkı ve kayışlı tahrik yerine, yeni TD 124 DD son derece hassas bir Doğrudan Tahrik kullanır. Bu çözüm, yüksek torku garanti eder, hassas hız kontrolü sağlar ve istenmeyen titreşimlerin tahrik sisteminden tabağa aktarılmasını önler.

TP 124 kolu da yenidir, seçilen kartuşa tam olarak uyacak şekilde tam olarak ayarlanabilir ve yakut yataklı yenilikçi bir patinaj önleme sistemi ile donatılmıştır. Kolun ayırt edici unsuru kesinlikle, iğnenin nazikçe indirilmesini ve kaldırılmasını kolaylaştıran patentli elektrikli kol kaldırma sistemidir.

Çok çeşitli ayarlama seçeneklerine ek olarak, takılı mesnet, kesici uç seçiminde mükemmel esneklik sağlar. TD 124 DD, ayrı olarak satılan Thorens SPU TD 124 kartuşuna uygun ilave, biraz daha ağır bir karşı ağırlık ile birlikte gelir.Bu, başka bir efsanevi vinil tasarım olan ünlü Ortofon SPU'nun geliştirilmiş bir versiyonudur. Thorens, SPU 124'ü Ortofon ile birlikte, özellikle seçici vinil meraklıları için geliştirdi.

Thorens, TD 124 DD'yi geliştirirken her ayrıntıya dikkat etti. Tüm bunlar, en son modelin ses kalitesi açısından en yüksek beklentileri karşıladığından emin olmak için. Parazitsiz enerji, birinci sınıf bir harici güç kaynağı tarafından sağlanır. Ayrıca cihaz, dengesiz ve dengeli XLR konektörleri ile donatılmıştır. Sonuncusu, TD 124 DD yeterli bir fono ön amplifikatör ile donatılmış yüksek kaliteli bir sisteme bağlandığında optimum sinyal iletimini ve dolayısıyla mümkün olan en iyi sesi garanti eder.

Thorens TD 124 DD pikap bu yılın Ekim ayından itibaren satışa sunulacak ve gösterici perakende fiyatı ........... olacak. Model iki renk versiyonunu içerecek: piyano kaplamalı siyah ve piyano kaplamalı ceviz. Ayrıca Ekim ayında Thorens SPU TD 124 kartuşu satışa sunulacak ve önizleme perakende fiyatı ......... olacak.

Thorens, PLUS X AWARD  tarafından Alman Geleneksel markası olarak onurlandırıldı 

Thorens, bu yeni yaratılan ödülle onurlandırılan ilk markalar arasında olmaktan gurur duyuyor. Bu ödül, onlarca yıl ve hatta yüzyıllardır ticaretine adanmış Alman markalarına teşekkür ediyor. Thorens 1883'te kuruldu ve bu resme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Thorens TD-124 DD

Thorens TD-124 DD