WhatsApp Destek Hattı
Thorens TD 1600 Genişlet
Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600 - 1601 BOX
 • Thorens TP 92
 • Thorens TD 1600 Power Supply
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600
 • Thorens TD 1600

Thorens TD 1600 Walnut ( Manual Turntable ) TP-92

ThorensThorens

CA2715

Yeni

TÜRK LİRASI122 535 TL
EURO3 395 €
DOLAR3 708 $
POUND2 857 £

               

TD 1600 Turntable & TP92 9" Tonearm 

(İğne dahil değildir)

thorens-td-1600-walnut_camarossaudio_pik

THORENS DNA’SININ DÖNÜŞÜ

Thorens TD 1600, markanın geleneğini 21’inci yüzyıl teknolojisiyle buluşturuyor. TD 1600 klasik ahşap bazası, iki parçalı tablası, iç kayışı ve kalın kauçuk matı, kol levhası ve akrilik toz kapağı ile dış görüntü bakımından eski ve çok ünlü 160 serisine oldukça benzer olsa da içinde çok sayıda inovasyon barındırıyor.

Alt şasiye süspansiyon sağlayan konik yaylar artık üst levhanın üzerine monte edilmiyor, en alt kısma yerleştiriliyor. İlaveten, ufak ama iyice gerdirilmiş çelikten bir tel de alt şasiyi dipteki çelik bir pimle bağlayarak alt şasinin yalpalamasını önleyerek yalnızca dikey harekete izin veriyor.

Motorun hızı güçlü bir kontrol ünitesi tarafından idare ediliyor.

Genel özellikler

Üç konik yay üzerinde dengelenmiş alt şasi

Cilalanmış kayış

İki parçalı tabla

Ayarlanabilir kayış gerilimi

Elektronik kontrollü motor

Dengelenmiş (XLR) ve dengelenmemiş (RCA) çıkış

Thorens pikap kolu TP 92 (9 inç)

thorens-td-1600-1601-ex-power-supply_cam

Bir pikapın atan kalbi daima motor olacaktır.

Bu yüzden yeni 1600 ve TD 1601'i tasarladığımızda motor senkronizasyona özellikle dikkat ettik. 

Akıllı electronics motoru kontrol eder ve seçilen tabla hızını her zaman hassas bir şekilde korur.

Motora yeterli güç sağlayabilmek için büyük bir toroidal transformatör kullanarak; son derece verimli ve ayrıntılı bir 16V güç kaynağı geliştirdik.

Teknik özellikler

Fonksiyon:  manuel

Tahrik:  düz kayış, tamamen elektronik, kontrollü senkron motor (şasiye yerleştirilmiştir).

Hızlar :  33-1 / 3, 45 rpm

Anahtarlama :  elektronik 

Tabla :  12 "alüminyum döküm

Tonearm:  Thorens TP 92

Toplama: patinaj yapmadan :  mevcut

Güç kaynağı:  Harici fişli güç kaynağı

Boyutlar:  454 x 180 x 369 mm (G x Y x T) 

Ağırlık:  10.9 kg 

Versiyonlar:  siyah, ceviz

Alman yapımı

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

TP-92 Tonearm

TP 92, Loefgren geometrisini takip eden kardanik bir tasarımdır. Tasarımcılarımızın optimum uyumluluğa ulaşmasını sağlayan TD 309 pikapına paralel olarak geliştirilmiştir. Yatay yatak, özel olarak geliştirilmiş bir yağ kullanan yüksek hassasiyetli bir Japon rulmandır. Daha fazla kararlılık için tonearm tüpünün altında prob ucu ile aynı seviyede bulunur. İki kauçuk halka ile ayrılan karşı ağırlık da prob ucu ile aynı seviyededir.

Tonearm tüpü, yüksek kaliteli soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir. Tüp rezonanslarını analiz etmek için lazer vibrometre kullanıldı ve tasarımcılarımızın belirli frekansları hedeflemesini sağladı.

Shell de alüminyumdan yapılmıştır ve daha fazla stabilite için tüpe sıkıca bağlanmıştır. Çıkıntı, shell kapağını tüp üzerinde istenen konuma kaydırarak veya yatak bloğundaki tüm tüpü ayarlayarak ayarlanabilir. Tüp, azimutu ayarlamak için ekseni üzerinde de döndürülebilir. Shell in şekli, toplama kartuşunun ağırlık merkezinin daima doğrudan tonearm tüpünün altında olmasını sağlayarak burulma titreşimlerini önler.

VTA, kol bileziği kilit somununu gevşeterek ve tüm tonearm'ı kaldırarak veya indirerek kolayca ayarlanabilir. Patinaj önleme kuvveti iki ferrit mıknatıs tarafından sağlanır ve bir ayar vidası yardımıyla arttırılabilir veya azaltılabilir.

TP 92 tonearm,  kablolar veya mini DIN 5 pimli fiş ile gelir..

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Dünyanın en eski Tüketici Elektroniği Şirketi olan Thorens , efsanevi 160 Serisi Döner Tablalarına ardıllarını gururla sunar . Thorens'in YENİ 1600 serisi '160'ların DNA'sını son teknoloji tasarım, üretim ve malzeme teknolojisiyle birleştiriyor. Sonuç, ikonik 160'ı çağrıştıran, ancak performansı bugün mevcut en iyi pikaplarla rekabet eden klasik olarak güzel bir analog bileşendir.

1972'de tanıtılan TD160, diğer tüm pikapların değerlendirildiği standart haline geldi. Plakayı, kolu ve yatağı üç yaydan askıya almak kaydı ve kartuşu ayaklar ve akustik geri besleme gibi mekanik parazitlerden izole
ederken, dört gimbal yataklı düz tüp tonear üstün izleme sağladı. Kayış tahrik sistemi motoru iki parçalı, 7 kiloluk tabladan izole ederek gürültüyü daha da düşürdü. Bu teknolojiler sadece TD 160'ı bir ikon haline getirmekle kalmadı, aynı zamanda Linn Sondek LP12, Ariston RD11 ve diğer birçok klasik 'masaya da ilham verdi.

48 yıl sonra, yeni TD1600 ve TD 1601, '160'ı neslinin en önemli pikapı yapan tüm nitelikleri bünyesinde barındırıyor; ancak, her ayrıntı incelenerek, yeniden tasarlandı ve en son teknolojiye yükseltildi. “Orta Yüzyıl Modern” tasarımının adanmışları
1600 Serisinin minimalist estetiğine hayran kalacaklar . Ceviz veya Siyah parlak olarak mevcut olan 1600'ün tabanı, muhteşem, fırçalanmış alüminyum kaide ve ekstra kalın, menteşeli toz örtüsü ile tamamlanmaktadır.

Bununla birlikte, 1600'leri gerçekten özel kılan benzersiz mekanikleridir. Örneğin, alüminyum kaide, olağanüstü güç
ve sertlik için havacılık petek malzemesini iki uçak sınıfı alüminyum katmanı arasında sandviçleyen son teknoloji ürünü Alucobond ™ 'dan üretilmiştir . 12 voltluk senkron motor rezonans olmayan bir mahfaza içine yerleştirilir, silikon bir halka ile sönümlenir ve elde edilebilen en sessiz ve en doğru performans için büyük, dıştan takmalı Lineer Güç Kaynağı ile beslenir. Sızdırmaz, bakım gerektirmeyen bir yatak ömür boyu sessiz dönüş sağlar.

Thorens TD160'ın alt şasisi, üst plakasına bağlı üç yaydan asılırken, '1600 / 1601'in alt şasisi, devasa, oldukça sönümlü bir tabana bağlı üç konik çelik yayın üzerine oturmaktadır. Bu yaylar, alt
şasinin ince ayarını ve dengelenmesini sağlamak için tamamen ayarlanabilir . En önemlisi, yeni 1600 serisi önceki TÜM askıya alınmış alt kasa pikaplarının eksikliğini ortadan kaldırıyor; yani, şasinin yatay (kötü) ve dikey (iyi) hareket etme eğilimi. Parlak bir tasarımda, güçlü, gerilmiş çelik kablo
alt şasiyi metal bir direğe bağlar, bu da tabana sabitlenir, böylece alt şasinin "Şaşırtıcı" olmasını önler ve sadece dikey harekete izin verir. Titreşim kontrolü için tasarlanan üç ayarlanabilir ayak, tüm sistemin hassas bir şekilde düzleştirilmesini sağlar ve
titreşim enerjisini daha da azaltır.

Hem TD 1600 hem de TD 1601'e takılan Thorens 'TP92 9 ”Tonearm tüpü, maksimum güç ve titreşim kontrolü için sekiz kat soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir ve rezonansı azaltmak için ilk bükme düğümüne tam olarak yerleştirilmiş sabit bir sönümleme halkası içerir. Ofset
denge ağırlığı optimum izleme sağlar. Sonuç, hassas ses sinyalini koruyan oldukça nötr bir tonearmdır.

Thorens, PLUS X AWARD  tarafından Alman Geleneksel markası olarak onurlandırıldı 

Thorens, bu yeni yaratılan ödülle onurlandırılan ilk markalar arasında olmaktan gurur duyuyor. Bu ödül, onlarca yıl ve hatta yüzyıllardır ticaretine adanmış Alman markalarına teşekkür ediyor. Thorens 1883'te kuruldu ve bu resme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Thorens TD 1600 Walnut ( Manual Turntable ) TP-92

Thorens TD 1600 Walnut ( Manual Turntable ) TP-92