WhatsApp Destek Hattı
Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92 Genişlet
Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1600 - 1601 BOX
 • Thorens TD 1601 Power supply
 • Thorens TP-92 Tonearm
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92
 • Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92

              

TD 1601 Turntable & TP92 9" Tonearm 

(İğne dahil değildir)

THORENS DNA’SININ DÖNÜŞÜ

Thorens TD 1601, TD 1600’ün getirdiği her şeyi rahatlık ve ampli bağlantı seçenekleriyle bir araya getiriyor. Klasik ahşap baza, iki parçalı tabla, iç kayış ve kalın kauçuk mat ile güçlü bir motor kontrolü, kol tahtası ve akrilik toz kapağı dengelenmiş çıkışlarla ve daha kolay idare etmeye yönelik işlevlerle zenginleştirildi.

Alt şasiye süspansiyon sağlayan konik yaylar artık üst levhanın üzerine monte edilmiyor, en alt kısma yerleştiriliyor. İlaveten, ufak ama iyice gerdirilmiş çelikten bir tel de alt şasiyi dipteki çelik bir pimle bağlayarak alt şasinin yalpalamasını önleyerek yalnızca dikey harekete izin veriyor.

Cihaza bir elektrikli kaldırma düzeneği (lift) ve temassız otomatik kapanma da eklendi. XLR jaklar amplilerle dengelenmiş bir bağlantı seçeneği sunuyor.

“Yaklaşık 120 yıldır pikap denilince akla Thorens adı geliyor. TD1601 bu geleneğin parçası olarak görünüm itibariyle geçmişin klasik pikaplarına benzese de, damarlarında taptaze bir kan akıyor. 1960’ların TD150’sinin üç noktadan asılı süspansiyon sistemini muhafaza etse de, hız doğruluğu için firmanın en yeni çıkarttığı dekuplajlı senkronize motor, elektrikli kol kaldırıcı ve çalım elverişliliği sağlayan yandan durdurma ile TD 1601 yepyeni bir pikap. TD 1601’in ayrıca tamamen manuel bir versiyonu da mevcuttur. Tüm bunların yanında her zamanki bağlantı olanaklarına ek olarak dengelenmiş ses çıkışına sahip olması, TD 1601’i devraldığı mirası güncel ses kalite düzeyiyle birleştiren bir pikap yapıyor.”  

Genel özellikler

Üç konik yay üzerinde dengelenmiş alt şasi

Cilalanmış kayış

İki parçalı tabla

Ayarlanabilir kayış gerilimi

Elektronik kontrollü motor

Elektrikli lift

Temassız otomatik kapanma

Dengelenmiş (XLR) ve dengelenmemiş (RCA) çıkış

Thorens pikap kolu TP 92 (9 inç)

thorens-td-1600-1601-ex-power-supply_cam

Bir pikapın atan kalbi daima motor olacaktır.

Bu yüzden yeni 1600 ve TD 1601'i tasarladığımızda motor senkronizasyona özellikle dikkat ettik. 

Akıllı electronics motoru kontrol eder ve seçilen tabla hızını her zaman hassas bir şekilde korur.

Motora yeterli güç sağlayabilmek için büyük bir toroidal transformatör kullanarak; son derece verimli ve ayrıntılı bir 16V güç kaynağı geliştirdik.

TD 1601, bu sınıfta benzersiz olan efsanevi öncülüne kıyasla tamamen yeni bir özellik ile karakterize edilir.

Özenle tasarlanmış ve temassız otomatik kapanmalı patentli tonearm kaldırma.

Tamamen pikapın diğer elektronik sistemlerinden bağımsız olarak, asansör içinde bulunan minyatür bir motor yardımıyla kol yumuşak bir şekilde hafifçe alçalır.

Opto-elektronik olarak tetiklenen bir uç anahtarı plakayı durdurur ve kolu ( yumuşakca )kaldırır.

thorens-td-1601_camarossaudio_manual-tur

Teknik özellikler

Fonksiyon: Manuel alt şasi, elektrikli kaldırma ve limit anahtarı

Tahrik: İçinde düz kayış, alüminyum alt plakalar.

Motor: Tamamen elektronik olarak kontrol edilen ve stabilize edilmiş AC senkron motor. Şasi içine yerleşik kontrol.

Hızlar: 33-1 / 3, 45 rpm.

Anahtarlama: elektronik

Döner levha: 4,2 kg (alüminyum)

Tonearm: Thorens TP 92

Alış: olmadan

Patinaj önleyici: manyetik (TP 92)

Bitiş durağı: yok

Kablo kapasitesi:

Güç kaynağı harici güç kaynağı

Boyutlar: GxYxD 454 x 180 x 369 mm

Ağırlık: 11 kg

Finişler: Ceviz parlaklığında siyah parlak veya gerçek ahşap kaplama çerçeve. TriCom'dan üst plaka

Teslimat kapsamı: güç kablosu ile güç kaynağı, toz kapağı (akrilik)

Alman yapımı

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

TP-92 Tonearm

TP 92, Loefgren geometrisini takip eden kardanik bir tasarımdır. Tasarımcılarımızın optimum uyumluluğa ulaşmasını sağlayan TD 309 pikapına paralel olarak geliştirilmiştir. Yatay yatak, özel olarak geliştirilmiş bir yağ kullanan yüksek hassasiyetli bir Japon rulmandır. Daha fazla kararlılık için tonearm tüpünün altında prob ucu ile aynı seviyede bulunur. İki kauçuk halka ile ayrılan karşı ağırlık da prob ucu ile aynı seviyededir.

Tonearm tüpü, yüksek kaliteli soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir. Tüp rezonanslarını analiz etmek için lazer vibrometre kullanıldı ve tasarımcılarımızın belirli frekansları hedeflemesini sağladı.

Shell de alüminyumdan yapılmıştır ve daha fazla stabilite için tüpe sıkıca bağlanmıştır. Çıkıntı, shell kapağını tüp üzerinde istenen konuma kaydırarak veya yatak bloğundaki tüm tüpü ayarlayarak ayarlanabilir. Tüp, azimutu ayarlamak için ekseni üzerinde de döndürülebilir. Shell in şekli, toplama kartuşunun ağırlık merkezinin daima doğrudan tonearm tüpünün altında olmasını sağlayarak burulma titreşimlerini önler.

VTA, kol bileziği kilit somununu gevşeterek ve tüm tonearm'ı kaldırarak veya indirerek kolayca ayarlanabilir. Patinaj önleme kuvveti iki ferrit mıknatıs tarafından sağlanır ve bir ayar vidası yardımıyla arttırılabilir veya azaltılabilir.

TP 92 tonearm,  kablolar veya mini DIN 5 pimli fiş ile gelir..

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Dünyanın en eski Tüketici Elektroniği Şirketi olan Thorens , efsanevi 160 Serisi Döner Tablalarına ardıllarını gururla sunar . Thorens'in YENİ 1600 serisi '160'ların DNA'sını son teknoloji tasarım, üretim ve malzeme teknolojisiyle birleştiriyor. Sonuç, ikonik 160'ı çağrıştıran, ancak performansı bugün mevcut en iyi pikaplarla rekabet eden klasik olarak güzel bir analog bileşendir.

1972'de tanıtılan TD160, diğer tüm pikapların değerlendirildiği standart haline geldi. Plakayı, kolu ve yatağı üç yaydan askıya almak kaydı ve kartuşu ayaklar ve akustik geri besleme gibi mekanik parazitlerden izole
ederken, dört gimbal yataklı düz tüp tonear üstün izleme sağladı. Kayış tahrik sistemi motoru iki parçalı, 7 kiloluk tabladan izole ederek gürültüyü daha da düşürdü. Bu teknolojiler sadece TD 160'ı bir ikon haline getirmekle kalmadı, aynı zamanda Linn Sondek LP12, Ariston RD11 ve diğer birçok klasik 'masaya da ilham verdi.

48 yıl sonra, yeni TD1600 ve TD 1601, '160'ı neslinin en önemli pikapı yapan tüm nitelikleri bünyesinde barındırıyor; ancak, her ayrıntı incelenerek, yeniden tasarlandı ve en son teknolojiye yükseltildi. “Orta Yüzyıl Modern” tasarımının adanmışları
1600 Serisinin minimalist estetiğine hayran kalacaklar . Ceviz veya Siyah parlak olarak mevcut olan 1600'ün tabanı, muhteşem, fırçalanmış alüminyum kaide ve ekstra kalın, menteşeli toz örtüsü ile tamamlanmaktadır.

Bununla birlikte, 1600'leri gerçekten özel kılan benzersiz mekanikleridir. Örneğin, alüminyum kaide, olağanüstü güç
ve sertlik için havacılık petek malzemesini iki uçak sınıfı alüminyum katmanı arasında sandviçleyen son teknoloji ürünü Alucobond ™ 'dan üretilmiştir . 12 voltluk senkron motor rezonans olmayan bir mahfaza içine yerleştirilir, silikon bir halka ile sönümlenir ve elde edilebilen en sessiz ve en doğru performans için büyük, dıştan takmalı Lineer Güç Kaynağı ile beslenir. Sızdırmaz, bakım gerektirmeyen bir yatak ömür boyu sessiz dönüş sağlar.

Thorens TD160'ın alt şasisi, üst plakasına bağlı üç yaydan asılırken, '1600 / 1601'in alt şasisi, devasa, oldukça sönümlü bir tabana bağlı üç konik çelik yayın üzerine oturmaktadır. Bu yaylar, alt
şasinin ince ayarını ve dengelenmesini sağlamak için tamamen ayarlanabilir . En önemlisi, yeni 1600 serisi önceki TÜM askıya alınmış alt kasa pikaplarının eksikliğini ortadan kaldırıyor; yani, şasinin yatay (kötü) ve dikey (iyi) hareket etme eğilimi. Parlak bir tasarımda, güçlü, gerilmiş çelik kablo
alt şasiyi metal bir direğe bağlar, bu da tabana sabitlenir, böylece alt şasinin "Şaşırtıcı" olmasını önler ve sadece dikey harekete izin verir. Titreşim kontrolü için tasarlanan üç ayarlanabilir ayak, tüm sistemin hassas bir şekilde düzleştirilmesini sağlar ve
titreşim enerjisini daha da azaltır.

Hem TD 1600 hem de TD 1601'e takılan Thorens 'TP92 9 ”Tonearm tüpü, maksimum güç ve titreşim kontrolü için sekiz kat soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir ve rezonansı azaltmak için ilk bükme düğümüne tam olarak yerleştirilmiş sabit bir sönümleme halkası içerir. Ofset
denge ağırlığı optimum izleme sağlar. Sonuç, hassas ses sinyalini koruyan oldukça nötr bir tonearmdır.

Thorens, PLUS X AWARD  tarafından Alman Geleneksel markası olarak onurlandırıldı 

Thorens, bu yeni yaratılan ödülle onurlandırılan ilk markalar arasında olmaktan gurur duyuyor. Bu ödül, onlarca yıl ve hatta yüzyıllardır ticaretine adanmış Alman markalarına teşekkür ediyor. Thorens 1883'te kuruldu ve bu resme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92

Thorens TD 1601 Black ( Manual Turntable ) TP-92