WhatsApp Destek Hattı
Dynaudio Emit 10 Black Genişlet
Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 BOX
 • Dynaudio Emit 10 COLOR
 • Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 Black
 • Dynaudio Emit 10 Walnut
 • Dynaudio Emit 10 Walnut
 • Dynaudio Emit 10 Walnut
 • Dynaudio Emit 10 Walnut
 • Dynaudio Emit 10 White
 • Dynaudio Emit 10 White
 • Dynaudio Emit 10 White
 • Dynaudio Emit 10 White
 • Dynaudio Emit 10 White

Dynaudio Emit 10

DynaudioDynaudio

CA3625

Yeni

    

    

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI31 344 TL
EURO880 €
DOLAR954 $
POUND739 £

DYNAUDIO EMIT 10

Yeni EMIT

Dynaudio Emit serisini, M10 ve M20, bağımsız M30 ve merkezi M15C'yi neredeyse tamamen yenilenmiştir. 

Yenilenen modelde sayısal işaretlerden "M" harfi kaldırıldı, merkez hoparlör M15C'nin yerini daha büyük bir 25C aldı, son derece başarılı olan "30'lar"  Xeo'nun boyutuna küçüldü ve en büyük "50'ler" büyüdü.

Boyut değişikliklerinin yanı sıra Emit serisi ciddi bir teknik ve tasarım makyajından geçti. Dönüştürücü kapakları akustik ve renk açısından ön panellere entegre edilmiştir, yeni Emit ailesinde ceviz kaplamada da mevcuttur.

Tüm modeller, efsanevi Danimarka hoparlör patentleri ve sıfırdan inşa edilen ve 2016 yılında devreye alınan Jupiter 3D ölçüm sistemi kullanılarak tasarlanmıştır.

Emit 10, ultra üst düzey Confidence, Contour i ve Evoke serilerimizden türetilen teknolojiyi kullanan kompakt, iki yönlü, standmount bir hoparlördür.

 Danimarka'daki Dynaudio Laboratuarlarında tasarlanan ve üretilen Emit 10, en küçük ayrıntısına kadar ödüllü üst düzey ailelerimizin arkasındaki aynı beyinler tarafından geliştirildi ve ayarlandı.

 

Kaputun altında 14 cm MSP (Magnezyum Silikat Polimer) orta bas birimi bulacaksınız. MSP, kendi geliştirdiğimiz ve onlarca yıldır kullandığımız bir malzemedir. Güç kaybı olmadan süper hassas kontrol için tam olarak doğru hafiflik, sertlik ve sönümleme kombinasyonunu sağlar, bir sürücü hem düşük bas hem de önemli orta aralık frekanslarını yeniden üretirken çok önemlidir.

 dynaudio_emit_10_driver.jpg

Efsanevi mühendislik

Emit 10'un orta/bas sürücüsü, başarılı Evoke serisindeki Esotec+'dan türetilmiştir. Çift mıknatıslı sistemi daha iyi hareket kontrolü ve hassasiyet sağlar, bu da kristal netliğinde orta kademe performansını korurken daha düşük frekanslarda gelişmiş frekans tepkisi ve dinamikleri duyacağınız anlamına gelir. Bu, güçlü bir ritim bölümünden istediğinizi, ayrıca gitarları, vokalleri ve daha fazlasını daha yüksek seslerde bozulma olmadan duyacağınız anlamına gelir.

 

Toz kapağının basitçe yapıştırılmadığını fark edeceksiniz. Koninin oyun yüzeyinin bir parçasıdır. Kenarındaki küçük kesikli çizgi, denge nervürü yapısı, doğrudan arkasındaki 38 mm ses bobinine bağlanır. Bu, motorla inanılmaz derecede güçlü bir bağlantıdır, bu da bobinin hareket enerjisinin daha fazlasının diyaframa aktarıldığı anlamına gelir.

 

Koninin arkasında

Ses bobininin kendisi bakır kaplı alüminyum telden yapılmıştır. Alüminyum hafiftir, bu da sürücüye başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir ayak rahatlığı sağlarken, bakır kaplama daha fazla güç için iletkenliği artırır. Detay ve yumruk gibi bas için kazanan bir kombinasyon.

 

Yüksek kaliteli bir çift ferrit mıknatıs sistemi, gücü sağlar. Kompakt tutmak için yığılmış bir tasarımdır, ancak başka bir amaca hizmet eder: iki mıknatıs kullanmak, mühendislerimizin manyetik akıyı kontrol edebildiği ve onu en çok ihtiyaç duyulan ses bobinine geri yönlendirebildiği anlamına gelir. (Fizik yasalarını çiğneyemeyiz, ancak onları biraz bükmeyi daha çok severiz.)

 dynaudio-cerotar-tweeter (2).jpg

Yüksek kaliteli Cerotar tweeter

Cerotar tweeter, Evoke'da tam olarak bulacağınız şeydir. Ödüllü Esotar Forty yıldönümü tweeter'ımızda kullandığımıza ve Heritage Special ve Confidence'da duyacağınız inanılmaz Esotar3'e dayanmaktadır.

 

Özel DSR (Dynaudio Secret Recipe) kaplamalı 28 mm kumaş yumuşak kubbe ünitesidir. Neden kumaş yumuşak kubbeli tweeter'lar? Daha uzun dinleme seanslarında sizi istenmeyen yorgunluğa maruz bırakmadan, kayıtlarınızdan duymak isteyebileceğiniz tüm ayrıntıları ve açıklığı iletirler. Bunlar, gece geç saatlere kadar dinleyebileceğiniz (ve umarız, dinleyeceğiniz) konuşmacılardır.

Kubbenin arkasında çok konuşulan Hexis cihazımız oturuyor. Doğrudan oyun yüzeyinin arkasına oturan ve frekans yanıtını optimize etmek ve istenmeyen rezonansları ortadan kaldırmak için hava akışını şekillendiren ustaca çukurlu bir iç kubbedir. Bu, diyaframın daha hassas hareket edebileceği ve böylece daha fazla ayrıntı duyabileceğiniz anlamına gelir.

 

Daha fazla hassasiyet, gelişmiş netlik ve doğal, dinamik bir yanıt için stronsiyum karbonat Ferrit+ seramik mıknatıs sistemi ile çalıştırılır.

 

Crossover

Emit 10'un crosover, ı, Heritage Special ve Core profesyonel stüdyo referans sistemleri serimizde çalışan mühendisler tarafından tasarlandı. Tweeter için birinci dereceden bir tasarım ve orta/bas sürücü için ikinci dereceden bir topoloji kullanır. Herkese uyan tek bir devre kullanabilirdik, ancak bu performanstan ödün vermek anlamına gelir, ve bunu düzgün bir şekilde yapmak için biraz fazladan zaman harcamayı tercih ederiz. Bunları duyduğunuzda hemfikir olacağınızı düşünüyoruz.

 

Son rötuşlar

Arkaya bakın, bas refleks portunu göreceksiniz. Hava türbülansını azaltmak ve özellikle derin notalarda istenmeyen 'gürültüyü' en aza indirmek için çift ağızlı bir tasarımdır. Dahili sönümleme malzemesini bile ayarladık (evet, bu mümkün). Sönümleme ve açıklığın mükemmel kombinasyonu için gramına kadar ölçülür.

 Emit 10, hi-fi dünyasına bir sonraki adımınızı atmanın ideal yoludur. En son teknoloji, basit Danimarka tasarımı ve bu seviyede eşsiz performans.

Kabinler, güzel özel laminat kaplamalarla kaplanmış 18 mm MDF'den yapılmıştır. Üç renk mevcuttur: Siyah, Beyaz ve Ceviz. Hepsinde manyetik ızgaralar da bulunur.

 

Teknik özellikler

Duyarlılık: 85dB (2.83V/1m)

IEC güç kullanımı: 150 watt

İç direnç: 6 Ω

Frekans yanıtı (± 3 dB):  64Hz - 25kHz (-6 dB 52 Hz - 35 Khz)

Kutu prensibi: Bas refleks arka çift alevli bağlantı noktası

Yol sayısı : 2 yol

Geçiş frekansı: 3700Hz

Çapraz topoloji:1. sıra tweeter / 2. sıra woofer

Orta Kademe / Woofer:14cm MSP koni

Tweeter: Hexis ile Cerotar yumuşak kubbe

Ağırlık: 6,43 kg / 14,2 lb

Boyutlar (G x Y x D): 170 X 290 X 271,5 mm - 6,7 X 11,4 X 10,7 inç

Ayaklı/ızgaralı boyutlar (G x Y x D): 170 X 290 X 284,5 mm - 6,7 X 11,4 X 11,2 inç

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Dynaudio Emit 10

Dynaudio Emit 10