WhatsApp Destek Hattı
Kef Reference 1 BLACK Genişlet
Kef Reference 1 BLACK
 • Kef Reference 1 BLACK
 • Kef Reference 1 BOX
 • Kef Reference 1
 • Kef Reference 1 STAND BOX
 • Kef Reference 1 STAND
 • Kef Reference 1 REAR
 • Kef Reference 1 uni-q
 • Kef Reference 1 BASS
 • Kef Reference INSIDE
 • Kef Reference 1
 • Kef Reference 1 STAND
 • Kef Reference 1 DRIVER
 • Kef Reference 1
 • Kef Reference 1
 • Kef Reference 1
 • Kef Reference 1 KUTU
 • Kef Reference 1

Kef Reference 1

KefKef

CA4024

Yeni

  

  garantilidir.jpg   

    

Demo ürünüdür, en küçük kusuru yoktur, adınıza faturalandırılacaktır, orijinal standları ile birlikte ve kutulrında ( eksiksiz) gönderilecektir.

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI294 653 TL
EURO8 500 €
DOLAR9 047 $
POUND7 275 £

Kef Reference 1

&

Kef Reference Stand

Referans serisi, KEF’in kalbidir. Onlarca yıllık yenilikçi teknolojik araştırmanın fiziksel hale büründüğü, mutlak bir ses performansı takıntısının KEF tarafından ifade ediliş şeklidir. Her bir Referans hoparlör, uyum ve kusursuz performans için baştan sona tek bir KEF teknisyeni tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

kef-reference-1 (9).jpg

Üç Yollu Raf Tipi Hoparlör

KEF’in yenilikçi teknolojilerinin akıllı kullanımı ile üretilen Reference 1, yüksek performanslı sesin keyfini çıkarmak için büyük ve pahalı bir kabinete ihtiyacınız olmadığını açıkça söylüyor.

Reference 1, etkileyici bir şekilde gerçekçi, büyük ölçekli bir ses sahnesi oluşturmak için KEF’in 125 mm (5 inç) boyutundaki MF / HF yapısındaki en güncel Uni-Q sürücü dizisini kullanır. Sisteme, bu sürücülere ek olarak 165 mm (6,5 inç) boyutundaki yeni ve sansasyonel koni/cone tasarımlı bass sürücüsü dahil edilmiştir. Uni-Q’nun doğası gereği geniş sahneli bir ses karakteri ve sesleri eşit bir şekilde dağıtan yapısı, Reference 1’in aynı zamanda ev sinema sisteminde ciddi bir arka kanal hoparlörü rolüne bürüneceğini gösteriyor.

kef-reference-1 (20).jpg

Odadaki herkes zengin, çevresel açıdan gerçeğe çok yakın oluşan ses sahnesinin/imajının keyfini çıkarabilir. Bu yapı onları muhteşem performansın tam kalbine yerleştirir. Böylece adete evde değil konser salonunda müzik dinleyen birer ses tutkunu haline dönüşürsünüz.

Referance serisi, KEF’in “Bütüncül Sistem Tasarımı” felsefesinin vücut bulmuş halidir. Her bir bileşen, hem kendi içinde hem de bütünün bir parçası olarak optimize edilirken, her bir sürücü ünitesine yeteneğini en yüksek verimde sergileme şansı verilir. Sonuç; küçük parçaların bir araya geldiğinde oluşturacağının çok ötesinde performans gösteren bir hoparlördür.

Maidstone, İngiltere’de Yani KEF’in Evinde Tasarlandı

Reference serisi, KEF için 1973’te cesur bir adımdı. Seri, bilgisayar destekli tasarım ve yüksek performans açısından yeni bir çığır açtı. Reference serisi bugün hala Maidstone, İngiltere’de doğrudan KEF mühendisleri tarafından denetleniyor ve üretiliyor.

Sadece En İyi Olması İçin Tasarlandı

Referans serisi, KEF’in kalbidir. Onlarca yıllık yenilikçi teknolojik araştırmanın fiziksel hale büründüğü, mutlak bir ses performansı takıntısının KEF tarafından ifade ediliş şeklidir. Her bir Referans hoparlör, uyum ve kusursuz performans için baştan sona tek bir KEF teknisyeni tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

İkili Sürücü & Tek Noktadan Ses Dağıtımı

Reference serisinin kalbinde, Uni-Q ™ nokta kaynaklı sürücü dizisi yer alır. Son derece sofistike bir mid frekans sürücüsünün tam akustik merkezinde yer alan son teknoloji ürünü havalandırmalı alüminyum kubbe tweeter, daha geniş bir dinleme alanı oluşturur ve kusursuz bir şekilde en doğal sesi bu geniş alana dağıtır.

Güçlü Bir Temele Oturan Tasarım

Temiz, zengin ve açıkça hissedilen bass, harika stereo sesin ve çok kanallı sesin temelidir. KEF’in Reference Serisi bass sürücüsü, devasa bir havalandırmaya sahip mıknatıs/magnet’e, büyük bir alüminyum ses bobinine ve son derece hafif ve sert alaşımlı cone/koniye sahiptir. Ses hacmi ve dinamikleri, güç tüketimi de ne olursa olsun mükemmeldir. 

En Küçük Detaylar Bile Ortada

Shadow Flare, kabin içi ses kırınımını büyük ölçüde azaltarak Uni-Q’nun en yüksek seviye verimde çalışmasını sağlar. Hassas tasarımlı yüzeyler, Uni-Q’nun ses dalga etkisinin genişlemesini sağlar. Böylece konu parmakla çalınan gitar arpejlerini tek tek duymaya ve diğer vurmalı enstrümanların en ince nüanslarını bile ayırt etmeye geldiğinde, emin olun hepsi tek tek gerçekleşecek.

Bilgisayarla Modellenen Kusursuzluk

Reference serisinin çift uyumlu ahşap kaplamalar ile elde işlenmiş kabinleri, yanlardan gelen ikincil titreşimleri en aza indirmek için bilgisayarla optimize edilmiş bir geometriye ve kalan az titreşimi de ısıya dönüştürmek için Kısıtlı Katman Sönümlemesi’ne (Constrained Layer Damping) sahiptir.

En Küçük Detaylar Bile Ortada

KEF mühendisleri, ideal crossover’ı modellemek için gelişmiş yazılım kullanır. Kullanılan her bileşen, nihai ölçü birimi olan insan kulağına göre seçilir. Mükemmellik zaman alır, ancak elde edildiğinde sonuçlar açıkça ortadadır. Titreşim ve paraziti en aza indirmek için Reference serisinde crossover özelliği bile kabinden ayrılmıştır.

Gürültüyü Ortadan Kaldırmak İçin Verilen Büyük Çaba

Bağlantı noktası rezonansını azaltmak için esnek bağlantı noktası teknolojisi kullanılır. Her bağlantı noktası, sesin kullanıcıların içinde bulundukları odaya uyacak şekilde düzenlenmesine izin verecek şekilde ayarlanabilir. Her portun profil yapısı, sesi renklendirebilecek türbülanslı hava gürültüsünü önlemek için “Computational Fluid Dynamics”/ Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği sistemi ile hesaplanır.

kef-reference-1-port.jpg

Sınırları Zorlamak…

Yaklaşık 50 yıldır, KEF mühendisleri Reference serileri ile akustik biliminde mümkün olanın sınırlarını zorladılar. Reference serisinin ortaya çıkmış çığır açan ilk canlı örneği ve her bir sonraki yeni modeli, akustik bilimine katkıda bulunacak kadar başarılı olmuştur.

Standartlaşan “Standartlar”

Reference serisinin her bir yeni modeli, karşılaştırıldığı birçok hoparlöre karşı “Başarı” statüsünü nasıl koruyor? Laboratuvarda muhafaza edilen prototipler için 0.5dB tolerans dahilinde çift eşleştirme (1 çift hoparlör) yoluyla kusursuz bir uyuma sahip hoparlör elde edilmektedir. Bu uyumlu hoparlörler çığır açan teknolojilerin, üstün işçilik seviyelerinin sürekli gelişimi ile “Başarı” statüsünü her zaman korumaktadır.

kef-reference-1 (19).jpg

Dört Büyük Odak Noktası

Reference serisi, KEF’in tüm akustik felsefesinin temelini oluşturan dört büyük akustik amaca sahiptir. Mühendislik ve akustik fikirlerimizi ayrıntılı olarak anlamak isterseniz, lütfe Ar-Ge ekibimiz tarafından yazılan KEF Referans Teknik Raporu’na göz atmayı unutmayın. 

Sınırları Olmayan Bir Ev Sinema Deneyimi

Reference serisi, olağanüstü dinamik bir ses ve bass gücü üretirken, müzik notalarını ve film müziklerini adeta canlandırarak film deneyiminizi çok farlı bir hale dönüştürecek. KEF Reference serisi, THX Ultra sertifikalı mimari duvar içi modeller gibi birçok farklı ihtiyaca yanıt verecek şekilde donatılmıştır.

kef-reference-1-inputs.jpg

Övgülerle Dolu Bir Tarih

Yaklaşık 50 yıldan fazla bir süredir Reference serisi, dünya çapında önemli ses otoriteleri tarafından verilen ödüllerle tanındı. Gerçekçi ses performansı sunmasından ve serinin tüm modellerinde korunan tutarlılığından övgüyle söz edilen bu son Reference serisi, uzmanları etkilemeye devam ediyor.

Kent Engineering and Foundry Versiyonu

1961’de Raymond Cooke, daha önce Kent Engineering and Foundry’ye ait olan bir Nissen kulübesinde KEF’i kurdu. Bu mirası kutlamak için Reference serisinin çok özel bir sürümünü yarattık. Kent Engineering & Foundry versiyonu, en son Referans teknolojisini, KEF’in zengin soyağacını zarif bir şekilde göz önüne seren yeni bir tarzda bir araya getiriyor.

kef-reference-1 (32).jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER

DİZAYN: 3 Yollu Bass Reflex

SÜRÜCÜ ÜNİTELERİ: Uni-Q Driver Dizisi;

HF: 25MM Delikli Alüminyum Kubbe

MF: 125mm Alüminyum

Bass Ünitesi : LF: 1x165mm Alüminyum

FREKANS ARALIĞI: (Boş Alan -6dB)

Boş Alan Short port: 40Hz – 45kHz, Long port: 37Hz – 45kHz

FREKANS ARALIĞI: Standart Odada Bass Tepkisi 30Hz

FREKANS TEPKİSİ: (±3dB): 45Hz – 35kHz

HASSASLIK: (2.83V/1m): 85 dB

CROSSOVER FREKANSI: 350Hz, 2.8kHz

HARMONİK BOZULMA: 350Hz, 2.8kHz

AMPLİFİKATÖR DESTEĞİ: 50 – 200 W

CODEC: SBC, AAC

MAKSİMUM SES SEVİYESİ: 111 dB

EMPEDANS: 8Ω (min. 3.2Ω)

AĞIRLIK: 18.2 kg

BOYUTLAR: 440 x 205 x 430 mm

KEF REFERANS 1 STAND 

Mükemmel ses, istenmeyen titreşimin mutlak olarak ortadan kaldırılmasını gerektirir. REFERENCE 1 k hoparlörlerini REFERENCE 1 Performans Standı ve Spike Set'e güvenli bir şekilde vidalamak maksimum sağlamlığı garanti eder. Hassas tasarlanmış baza ve sivri uç seti, körelmiş kabin titreşimlerinin dinleme alanının zemininden iletilmesini önleyecektir.

Kaidede yerleşik bir su terazisi vardır ve sivri uç setleri, akıllı bir şekilde işlenmiş bir kapakla düzgün bir şekilde gizlenen vidalarla ayarlama kolaylığı için akıllıca tasarlanmıştır. Kaidenin arkasındaki gizli kablo yönetim kanalı, kabloları düzgün bir şekilde gözden uzak tutar. Kaide içinde, stabiliteyi ve akustik sönümlemeyi daha da artırmak için inert bir malzeme ile doldurmak için dikey bir bölme bulunur. Tüm REFERANS 1 Performans Standı ve Spike Setleri, sade bir Satin Black ile kaplanmıştır.

ÖZELLİKLER :

BOYUTLAR

537 x 324 x 409 mm (21,1 x 12,8 x 16,1 inç)

AĞIRLIK

Stand başına 11,2 kg (24,6 lbs)

camarossaudio_showroom_demo_kef (5).jpg

Bir değerlendirme yazın

Kef Reference 1

Kef Reference 1