WhatsApp Destek Hattı
KEF LS60 Genişlet
KEF LS60
 • KEF LS60
 • KEF LS60 DEMO
 • KEF LS60
 • KEF LS60
 • KEF LS60 REMOTE CONTROL
 • KEF LS60 REAR
 • KEF LS60 Blue
 • KEF LS60 White
 • KEF LS60 Black
 • KEF LS60 Color
 • KEF LS60
 • KEF LS60
 • KEF LS60 Royal Blue
 • KEF LS60 Mineral White
 • KEF LS60 Titanium Grey
 • KEFLS60
 • KEF LS 60
 • KEF LS 60
 • KEF LS60 BOX

KEF LS60

KefKef

CA3907

Yeni

         

      

       EN_LB_Logo_review.jpg  

     

      

  

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI299 841 TL
EURO8 972 €
DOLAR9 699 $
POUND7 683 £

KEF LS60

kef-ls-60-wireless.jpg

High-Fidelity'nin geleceğini şekillendirmek

KEF ürün tasarım ekibiyle birlikte Michael Young tarafından tasarlanan bu çağdaş tasarım, KEF ailesine eklenen ikonik ince yapısıyla ses performansının sınırlarını zorluyor. LS60 Wireless, gelecekteki yüksek kaliteli deneyimi net bir şekilde gören 60 yıllık ses inovasyonunun bir kutlamasıdır.

Bağlantılar / Her şeyi duyun.

LS60 Wireless, ödüllü LS50 Wireless II'de sunulan aynı sınıf lideri W2 kablosuz platform KEF sayesinde, hayal edebileceğiniz herhangi bir formatı kullanarak sağlam, yüksek kaliteli akış sağlar. Hangi müzik servisi, podcast, internet radyosu veya kablolu kaynak olursa olsun, LS60 Wireless eşsiz bir performans sunar.

Her şeyi yayında

LS60 Wi-Fi, Apple AirPlay 2, Google Chromecast ve Bluetooth ile kutudan çıktığı gibi kablosuz uyumluluğu size sunar. KEF Connect uygulamasını kullanarak Amazon Music, Qobuz ve Deezer yayınlayabilir veya internet radyosu ve podcast'lerini ayarlayabilirsiniz.

Doğrudan Spotify Connect, Tidal Connect ve QPlay'den akış yapmak için yerel uygulamaları kullanabilirsiniz ve bu Roon Ready*. LS60 Wireless ayrıca 24bit/384kHz'e kadar PCM dosyalarının akışını ve MQA kod çözme ve DSD'yi de destekler.

Herhangi bir şeyi bağlayın

LS60 Wireless, ister plak çalarınızda plak dinlemeyi seviyor olun, ister CD çalarınızdan ve oyun konsolunuzdan mümkün olan en iyi sesi elde etmek istiyor olun, tüm kablolu kaynaklarınızı destekler. Ayrıca TV'nizle yüksek kaliteli bağlantı için bir HDMI (eARC) bağlantısı ve bir veya iki KEF subwoofer'ın eklenmesi için iki hoparlörün her birinde özel bir çıkış vardır.

Kullanılabilirlik / Zahmetsiz kontrol

LS60 Wireless, sezgisel alıştırmadan KEF Connect Uygulaması aracılığıyla dinleme deneyiminizi özelleştirmeye kadar baştan hazır olan kullanıcı merkezli özelliklere sahip W2 kablosuz platformu tarafından desteklenmektedir.

Kablosuz veya kablolu

LS60 Wireless, performansı en üst düzeye çıkarmak için size kablosuz interhoparlör bağlantısı veya kablolu bağlantı seçeneği sunar.

24bit/96kHz'e kadar olağanüstü güvenilir kablosuz dinleme için düşük gecikmeli akıllı kablosuz interspeaker bağlantısını veya 24bit/192kHz'e kadar çözünürlüğe sahip kablolu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Dinlemenizi kişiselleştirin

KEF Connect uygulaması, LS60 Wireless'ınızı odanıza en uygun şekilde ince ayar yapabilmeniz için sezgisel ses ayarlarına sahiptir. Her kullanıcının en iyi performansı almasını sağlamak için normal ve uzman modları vardır.

Verim / 60 yıllık akustik yenilik

Ses kalitesine takıntılı ve üstün bir dinleme deneyimi sunmaya kendini adamış KEF, 1961'den beri yenilikçi akustik mühendisliğine öncülük etmektedir. KEF'in tüm önemli teknolojilerini bir araya getiren LS60 Wireless, üstün akustik performans sunar.

Mükemmel kontrol

Müzik bütünlüğü motoru, LS60 Wireless'ın arkasındaki beyindir. Tek Görünür Kaynak konfigürasyonunun ve Uni-Core sürücülerinin mükemmel bir uyum içinde çalışmasına ve her birinin performansını yükseltmesine izin verecek şekilde hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Düşük frekanslı faz düzeltme özelliği, tam olarak orijinal sesi dinliyormuşsunuz gibi kesin zamanlama sağlar.

Audiophile sınıfı güç

LS60 Wireless ayrıca, her bir hoparlörde yüksek, orta ve düşük frekanslara ayrılmış amplifikatörler ile birlikte 1400 Watt'lık bir odyofil sınıfı güç sağlayan, yüksek düzeyde optimize edilmiş ısmarlama Sınıf AB ve Sınıf D amplifikasyon karışımı ile bol miktarda güce sahiptir.

Yüksek Kaliteli ses

LS60 Wireless, evlerinde daha fazla insana yüksek kaliteli ses getirmeyi hedefliyor. Tüm önemli teknolojilerimizin birleşimi ile LS60 Wireless, 24bit/384kHz'e kadar yüksek kaliteli ses sunar.

Tasarım / Sıradışı derece ince

LS60 Wireless, ikonik ince yapısıyla ses performansının sınırlarını zorluyor. Son derece ince profil, ancak içerdiği tüm ileri teknolojilerle mümkündür. LS60 Wireless, gerçekten göründüğü kadar iyi görünen bir hoparlör sistemidir.

Her ayrıntıya dikkat

LS60 Wireless'ın her yönü, akustik faydalar ve tasarım açısından düşünülmüştür. 

Performans için tasarlandı

Yüksek performanslı hepsi bir arada hoparlör sistemi olarak, LS60 Kablosuz tasarımının her yönü, işlevi izleyen bir biçim durumudur. Arka panelin ve kaidenin iyi düşünülmüş tasarımı, yeterli hava sirkülasyonu için bir soğutma mekanizması içerir ve LS60 Wireless'ın aşırı ısınmadan en iyi şekilde çalışmasını sağlar.

kef-ls-60-color.jpg

Mükemmel finiş

Şık hoparlör kabinleri üç mat yüzeyle kaplanmıştır: Titanyum Grisi, Mineral Beyazı ve Kraliyet Mavisi, tümü ton uyumlu sürücü ünitelerine sahiptir. Titanyum Grisi ve Mineral Beyazı iç mekanlarla harmanlanmak üzere tasarlanmıştır, Kraliyet Mavisi ise kendini ifade etmek isteyenler için mükemmeldir.

Teknik özellikleri

Sürücü ünitesi:

12. Nesil 4” Uni-Q ve MAT

5.25” Uni-Core Force Cancelling Driver

Dahili Amplifikatör Çıkış Gücü (sistem başına): 1400W

Optimum Oda Boyutu: 10-200 m2

Maks. kaynak çözünürlüğü: 24bit/384kHz'e kadar

MQA

DSD

Kablosuz Platformu:

W2 Kablosuz Platformu

Akış Protokolleri Desteği

AirPlay 2

Google Chromecast

Roon Hazır*

UPnP Uyumlu

Bluetooth 4.2

Akış Hizmetleri:

Spotify

Gelgit

Amazon Müzik

Qobuz

Deezer

QQ Müzik

İnternet Radyo

Podcast

Girişler:

HDMI eARC

TOSLINK Optik

Dijital Koaksiyel

Analog RCA

USB Tip A (servis)

RJ45 Ethernet (ağ)

RJ45 Ethernet (hoparlör)

Çıkış:

RCA Subwoofer çıkışı

Derece 
2023-01-23

Muazzam

Kef'in aktif serisini ilk üründen itibaren kullanıyorum. LS50W bazı yazılım sorunlarından dolayı çok sevilmese de kullanım kolaylığı ile fiyat ve boyutuna göre sesi ile etkileyici idi. LS50WII çıktığında bu ürüne geçtim. Ses netliğindeki çok rahat hissedilir artışla beraber yeni yazılım platformu ürünü başka bir boyuta taşımıştı. LS60'ta da aynı olan platform, endüstride benzeri az olan, hiç bir bağlantı şeklini atlamayan komple bir platform. Kef Connect yazılımı ile bağlanan streaming ürünleri, internet radyo ve UPNP bağlantısı yanında doğrudan bağlantıda da AirPlay, Chromecast, SpotifyConnect, TidalConnect, Roon, bluetooth destekliyor. Yani yok yok. Yazılım platformu gerçekten eşsiz ve çok dengeli. Her gün kullanıyorum ve bugüne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Peki LS60 donanım olarak nasıl? Her şeyden önce aktif sistemi belki biraz anlatmak lazım. Normal hoparlörlerde olduğundan farklı olarak güç anfileri aktif sistemlerde crossover'dan sonra yer alıyor. Normal hoparlöler, kendilerine bağlanacak anfinin karakterini bilemeyecekleri için çok geniş toleranslara göre tasarlanmıyorlar. Aktif sistemlerde ise, anfinin besleyeceği sürücünün karakteristiği kesin olarak bilindiği için, anfi ve crossober tasarımı tamamı ile buna uygun olarak yapılıyor. Bu avantaj ile çok yüksek performanslı sistemler üretmek mümkün. Bu sebeple profesyonel stüdyolarda çok ağırlıklı olarak aktif sistemler kullanılıyor. LS60'ın tasarımı da bu prensip üzerinden yapılmış. Kef’in sitesinde tasarım sürecini açıklayan detaylı belgeler var. Meraklılarına tavsiye ederim.

Performansa gelince şöyle başlamam gerekir, LS50WII’den geçişte bu kadar büyük bir farka hazır değildim. İyi olan her şey çok daha iyi ve alt frekanslar sistemi çok başka bir boyuta taşımış. Oda içi performansı ile tam olarak full-frequency sistem demek yanlış olmaz. Kef Connect aplikasyonu üzerinden ince ayar ile bulunduğu mekana uygun frekans tepkisini ayarladığınızda alacağınız keyfi verecek başka bir sistem normalde bu rakamların çok daha üstünde olacak. Sahne inanılmaz, netlik ve detay eşsiz. İyi bildiğiniz bir çok albümü ilk kez dinliyormuşçasına yeni detaylar keşfedebilirsiniz. Alt frekanslar çok doyurucu ama aynı zamanda çok sıkı ve bunaltmıyor. Vokaller de çok doğal.

Kef’i bu başarısından dolayı kutlamak lazım. Gerçekten bu kadar küçük bir boyutta bu kadar muazzam bir sistem geliştirmeyi başarmışlar. Şiddetle tavsiye ederim.

  Değerlendirmenizi yazın! !

  Bir değerlendirme yazın

  KEF LS60

  KEF LS60