WhatsApp Destek Hattı
Thorens TM-1600 Reel to reel Genişlet
Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel
  • Thorens TM-1600 Reel to reel

 100 adet tek tek numaralandırılmış özel baskı olarak üretilmektedir. 

TM1600

Seste en eski marka olarak Thorens, yeni bant makinesi TM1600'ün sunumuyla yüksek kaliteli analoğ reprodüksiyon tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Bu kez sadece günümüzde "vinyl" olarak adlandırılan plaklar güçlü bir canlanma yaşamakla kalmıyor, aynı zamanda uzun süredir görülen ölü manyetik bant teknolojisi ile çeyrek inçlik bantlar küllerden bir anka kuşu gibi yükseliyor. Duesseldorf tabanlı bant makinesi fabrikasıyla bağlantılı olarak Ballfinger Thorens, yepyeni bant makinesi TM1600 ile artan ana bant kopyaları talebini karşılamaktadır. 

Yeni Thorens TM 1600, yüksek parlaklıkta siyah veya ceviz ağacından yeni TD 1600 serisi plak çalarlarınkine çok benzer bir kaide ile geliyor. Yarım parça çeyrek inçlik kaset için oynatma cihazı olarak tasarlanmıştır. Yeni makinenin temeli, Ballfinger'ın yeni geliştirilmiş çok kompakt teyp sürücüsüdür. 50 mm yüksekliği içinde daha önce görülmemiş bir tasarım özgürlüğü verir. Bununla birlikte, makaralar için gerilim kontrollerine sahip doğrudan tahrik motorları içerir. Tüm sürücüyü olabildiğince kompakt tutmak için bant yolu geometrisi tamamen yeni tasarlandı. Böylece sensörler normalde olduğu gibi makaraların altında değil, aralarında kafaların üzerinde bulunur. Bant makinesi üç motorla çalıştırılır. 

Makara motorları, salon sensörü geri beslemesi ile rotor açısı algılamasını kullanan elektronik olarak değiştirilen disk motorlarıdır. 

Irgat motoru, Alman bir üreticiye ait, yuvarlak kayış çalıştıran, demirsiz çan şeklinde bir rotor motorudur. Çok kompakt olmasına rağmen, bu motorlar çok küçük tork varyasyonuyla muazzam bir tork sağlar ve çok sessiz çalışır. 

Baş ve ırgat motoru, çok yüksek bir sinyal / gürültü oranı oluşturmak için birbirinden uzağa yerleştirilebilir. 

Ek olarak, güç kaynağı dışarıdan temin edilerek gürültü seviyesini daha da azaltır ve bu nedenle kafaların manyetik koruması için kapsamlı önlemlerden kaçınılabilir. 

Thorens TM 1600, 19 ve 38 cm / s ile 10.5 ”e kadar makaraları işler. Çoğu Avrupa kaydı için CCIR eşitlemesi ve Amerika ve Asya için NAB seçilebilir. Teyp makinesi, saat / dakika / saniye / yüzüncü saniyede gerçek zamanlı sayaçla birlikte gelir ve profesyonel stüdyo makinelerinde olduğu gibi, tek elle kullanım için ön dinlemeli bir düzenleme işlevi vardır. Thorens TM 1600 genel olarak yatay çalışma için tasarlanmıştır. Ancak duvara montaj için de hazırlanmıştır.

Teknik özellikler

2 parça oynatma

19 ve 38 cm / sn

10,5 "e kadar makaralar

3 Motor

Yeni geliştirilmiş bant yolu geometrisi (Süper sessiz)

Gerçek zamanlı dijital sayaç (Saat / Dakika / Saniye / Saniye / 100)

Çok kompakt sürücü

İsteğe bağlı duvara montaj

Daha az parazit için harici güç kaynağı

Gövde/Kaide ve toz kapağı, sinerji yaratmak adına yeni pikaplar; TD1600 / 1601'dekiyle benzerlikler gösterir. 

 100 adet tek tek numaralandırılmış özel baskı olarak üretilmektedir. 

Üretim, Almanya'nın Duesseldorf şehrinde, Fransa'nın Avranches şehrinde bulunan analoğ bant satıcısı Ballfinger ve RecordingTheMasters ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir. 

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Thorens, PLUS X AWARD  tarafından Alman Geleneksel markası olarak onurlandırıldı 

Thorens, bu yeni yaratılan ödülle onurlandırılan ilk markalar arasında olmaktan gurur duyuyor. Bu ödül, onlarca yıl ve hatta yüzyıllardır ticaretine adanmış Alman markalarına teşekkür ediyor. Thorens 1883'te kuruldu ve bu resme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Thorens TM-1600 Reel to reel

Thorens TM-1600 Reel to reel