WhatsApp Destek Hattı
THORENS TD 309 GS Genişlet
THORENS TD 309 GS
  • THORENS TD 309 GS
  • THORENS TD 309 GS
  • THORENS TD 309 GS
  • THORENS TD 309GS
  • THORENS TD 309 GS
  • THORENS TD 309 GS

SATILDI

THORENS TD 309 GS

ThorensThorens

CA3919

Kullanılmış

Teknik ve kozmetik olarak kusuru yoktur. Opsiyonel koruma kapağı dahildir, iğnesiz satıştır.

Sınırlı üretim olup ( taş gövde )koleksiyon değeri yüksektir. Standart versiyonundan bir çok anlamda daha başarılıdır. Mağazamızda standart versiyonuyla yan yana test yapabilirsiniz.

İlanda kullanılan fotoğraflar tarafımızdan çekilmiş ürüne ait güncel fotoğraflardır.

Daha Fazla Detaylar

Thorens’ten “ Grey Spirit ” - Siyah Plak altında gri taş

Çok satan bir üründe yeni bir malzeme; Thorens, ödüllü pikabı TD309 için, gövdesi masif kayrak taşından üretilmiş bir sürümle karşınızda!...

Kayrak taşı, vinil meraklıları için çok uygun bir doğal malzeme ama, pikap üreticileri bu malzemeyi kullanma konusunda bir miktar çekingen davranırlar. Kayrak taşı olağanüstü bir sönümleme özelliğine sahip, şekilsiz bir yapı içerisinde, eş yoğunluklu bir ağırlık dağılımı sunuyor. Bu doğal malzemenin, yüksek hassasiyetle sürdürülecek bir kitle üretimine uygun olmaması ise, bu işin olumsuz tarafı.

En azından bugüne dek öyle idi…

Uzun süren yoğun araştırma çalışmaları sonucunda Thorens bir çözüm üretebildi : yüksek dayanım gücüne sahip özel bir kayrak taşı ithal edildi ve bu taş yüksek hassasiyetle işlendi.

İlk denemelerden sonra, Thorens’te, bu malzemenin ilk olarak, bol ödüllü (3/2010 sayılı Audio dergisi tarafından yapılan, “ fiyat/başarım oranında olağandışı bir düzey” tanımlamasına sahip olup 2010/2011 EISA ödülü alan) TD309 modelinde kullanılmasına karar verildi. Gövdesi masif kayraktan üretilen bu özel TD309’un sürüm adı, TD309 GS. Üretici, GS gövdenin, arzu edildiğinde, mevcut tüm TD309’ların bu sürüme günlenmesine elverecek şekilde, ayrıca piyasaya sunulacağını da bildiriyor.

Heinz Rohrer (Thorens yöneticisi), “Ses sunumundaki gelişme, gerçekten çok etkileyici” diyor : “Akıştaki düzgünlük ve devinim aralığındaki dev artış bizi çok şaşırttı.“

Elde edilen veriler, Thorens’teki uzmanları tatmin etmekle kalmamış ve bunlar ilk deneme sonuçlarında da gözler önüne dökülmüş. Bu tortul taş, doğal sönümleme etkisi ve katmanlı yapısı itibari ile, adeta kendine özgü bir ses sunumu yaratmakla kalmamış, üstün sessever (audiophile) başarımının yanısıra, inanılmaz bir akış düzgünlüğünü, olağandışı sıkılık ve tanımlılıktaki bas sunumu ile bütünlemiş, sonuç ise, çok daha üstün bir imgeleme ve derinlik, olarak tanımlanabilmiş…

Son söz: “Grey Spirit” dizisi doğal bir taşın muhteşem güzelliğini ortaya koyuyor; güzelduyu ve değerlilikte süreğenlik, sonsuza kadar…

Temel özellikleri

Montaj kolaylığı için tasarlanmış, CNC ile işlenmiş Kayrak taşından yapılmış üç noktalı gövde

Döner tablanın üst yüzeyinden erişilebilen süspansiyon ayarlı (altıgen sürücü ile) üç noktalı asma alt şasi (bu nedenle “Üç Denge” adı).

Süspansiyon 4Hz'e ayarlandı (kartuş / tonear rezonans noktasının altında).

Düşük voltajlı, düşük gürültülü bir DC motorla çalışan kayış tahrikli mekanizmanın, geleneksel senkron motorlara kıyasla ölçülebilir ve duyulabilir bir üstün performans sağladığı söyleniyor. Motor, titreşim önleyici ayarlanabilir bir montajda taşınır.

Kayış gerginliği optimum performans için ayarlanabilir; Thorens'e göre en iyi performans “kemer vay ve çarpıntı artmadan önce olabildiğince gevşektir.”

Thorens, 2009'un sonlarında isteğe bağlı, daha yüksek performanslı bir doğrusal güç kaynağı sunmayı planlasa da, TD 309s bir 12VDC Anahtar Modu Güç Kaynağı ile birlikte gönderilecek.

Hız kontrolü “elektronik Düşük Q yüksek hassasiyetli geri besleme kontrol devresi” dir, yani “hız, kayıt ağırlığından veya prob ucundan dinamik sürüklemeden bağımsız olarak sabittir”.

Standart TD 309 alt tabla “hassas işlenmiş Alüminyum” dan yapılırken ana tabla “Kayrak taşından” dan yapılmış büyük boyutlu bir ünitedir.

TD309, dahili olarak nemlendirilmiş ekstrüde alüminyum kol tüpüne sahip Thorens TP 92 tonearm özelliğine sahiptir.

TP92 kolu, Japonya'da “yüksek kaliteli / yüksek hassasiyetli rulmanlar” kaynağı, çıkarılabilir bir baş / kartuş taşıyıcısı, manyetik patinaj önleme mekanizması ve kolun yatak ucuna yerleştirilmiş bir azimut ayar mekanizması içerir.

İlginç bir şekilde, tonearm, biri ana kol tüpü için diğeri de yatakların üzerinden akmasını önlemek için "alt kol bölümü" için olmak üzere dört sinyal kablosunun ve iki toprak kablosunun bulunduğu "5.1" kablo ile donatılmıştır .

TD 309, analog sesin yeniden üretilmesinde yeni standartlar belirler. Döner platformun yenilikçi üç noktalı süspansiyonu (Tri-Balance) hem mekanik hem de estetik açıdan mükemmel dengeyi sağlar. Form 3030 ve fonksiyonu, analoğ sesin yeniden üretilirken ki sihrini ortaya çıkaracak bir pikap.

TD 309 Tri Balance, sadece fütüristik tarzı açısından değil, aynı zamanda yenilikçi mekanik tasarım detayları açısından da farklıdır. Thorens sürümüne göre, pikap, endüstriyel tasarımcı Helmut Thiele, mekanik / akustik mühendisi Karl-Heinz Fink, elektronik mühendisi Walter Fuchs ve üründen oluşan dört kişilik bir ekipte 18 aylık bir geliştirme çabasının sonucudur. Planlayıcısı / pazarlamacı Steve Harris. Sürüm, TD 309 için tasarım özetinin performansı, performansı tekrar ve ardından “normal kısıtlamalar: harika görünüm, kullanım kolaylığı, esneklik, fiyat” ı vurguladığını belirtiyor.

Teknik özellikler

Tahrik Sistemi kayış tahriki (alt tabla etrafında düz kayış)

Motor servo kontrollü DC motor

Hız 33-1 / 3, 45 rpm

Hız Değişimi Elektronik

Tabla 12 ”/ 2,3 kg (cam)

Tonearm THORENS TP 92

Mıknatıslı patinaj önleme (otomatik)

Güç Kaynağı Harici takılabilir güç kaynağı, 12 V DC / AC, 6 W min.

Boyutlar 470 x 125 x 430 mm (G x Y x D)

Ağırlık 10 kg

Kayrak taşı baza

Renk : Doğal taş

TP92 KOL

Thorens pikap için özel olarak tasarlanmış olan TP 92 tonarm, ultra-düşük sürtünmeli bir yatak ve sıfır tutuşlu yenilikçi bir manyetik anti-öngerilim sistemi kullanıyor. Kol tüpü, RMR (Azaltılmış Modal Rezonans) teknolojisi ile sönümlenen haddelenmiş alüminyumdan yapılmıştır. Kol tüpünün ucundaki pirinç karşı ağırlık çift ayrıştırılmış ve tonarm ağırlık merkezinin kalemi ile aynı seviyede olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

TP 92, Loefgren geometrisini takip eden kardanik bir tasarımdır. Tasarımcılarımızın optimum uyumluluğa ulaşmasını sağlayan TD 309 pikapına paralel olarak geliştirilmiştir. Yatay yatak, özel olarak geliştirilmiş bir yağ kullanan yüksek hassasiyetli bir Japon rulmandır. Daha fazla kararlılık için tonearm tüpünün altında prob ucu ile aynı seviyede bulunur. İki kauçuk halka ile ayrılan karşı ağırlık da prob ucu ile aynı seviyededir.

Tonearm tüpü, yüksek kaliteli soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir. Tüp rezonanslarını analiz etmek için lazer vibrometre kullanıldı ve tasarımcılarımızın belirli frekansları hedeflemesini sağladı.

Shell de alüminyumdan yapılmıştır ve daha fazla stabilite için tüpe sıkıca bağlanmıştır. Çıkıntı, shell kapağını tüp üzerinde istenen konuma kaydırarak veya yatak bloğundaki tüm tüpü ayarlayarak ayarlanabilir. Tüp, azimutu ayarlamak için ekseni üzerinde de döndürülebilir. Shell in şekli, toplama kartuşunun ağırlık merkezinin daima doğrudan tonearm tüpünün altında olmasını sağlayarak burulma titreşimlerini önler.

VTA, kol bileziği kilit somununu gevşeterek ve tüm tonearm'ı kaldırarak veya indirerek kolayca ayarlanabilir. Patinaj önleme kuvveti iki ferrit mıknatıs tarafından sağlanır ve bir ayar vidası yardımıyla arttırılabilir veya azaltılabilir.

TP 92 tonearm,  kablolar veya mini DIN 5 pimli fiş ile gelir..

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

THORENS TD 309 GS

THORENS TD 309 GS