WhatsApp Destek Hattı
DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp Genişlet
DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp
  • DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp
  • DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp
  • DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp
  • DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp

DA&T U-2 Dac - Preamp - Headphoneamp

CA2067

Kullanılmış

395 €

DAC - PREAMP - HEADPHONEAMP

"DAC ve Preamp, DAC ve Kulaklık Amp veya bağımsız DAC olarak gösterdiği performanstan hayrete düştük. Güzel tonalite, yumuşak ses kalitesi ve son olarak üretilen katı bas uzantısına sahip yumuşak müzikal akışından özellikle etkilendik." 

U-2, yüksek sönümleme için HD ve düşük voltaj için LD olarak işaretlenmiş iki farklı kulaklık çıkışına sahiptir. Bu ikisi operasyonel ve sonik olarak farklılık gösterir. Bir kulaklığı HD'ye takmak ön çıkışların sesini kısar. LD girişi sesi kısmaz. U-2 iki farklı çıkışı karşılamaya çalışıyor. HD pozisyonunun, muhtemelen 'transistör' çıkışı olan oldukça geniş frekans tepkisi, dinamikleri ve kenarı ile daha doğru olması amaçlanmıştır. LD, daha az tanım ve dinamizm ile frekans uçlarında yuvarlanmış daha yumuşak bir 'tüp benzeri' sunum için düzenlenmiştir. HD'nin çıkış seviyesi belirgin şekilde daha yüksektir, bu nedenle ileri geri geçiş yaparken dikkatli olunmalıdır.


Bilgisayar bağlantısı ek bir yazılım veya sürücü gerektirmez. DA&T ayrıca, dosya kod çözme durumunu izlemek ve daha da önemlisi, U-2 DAC'nin yerel çözünürlükte değişmemiş ve bozulmamış bir dijital sinyali işleyebilmesi için Windows sürücülerini atlayarak tasarlanmış en fazla 32 bit Vista ile uyumlu indirilebilir bir özel kontrol paneli sunar

Teknik ve kozmetik olarak en küçük kusuru yoktur.

USB kablosu satışa dahildir.

İlanda kullanılan fotoğraflar cihazın kendi güncel fotoğraflarıdır, alıntı değildir.

Genel bilgi

USB 96K / 24Bit, DAC 192K / 24Bit günümüzün özelliklerinde mükemmel değil, ancak müzik dinleyen çoğu insan için kesinlikle fazlasıyla yeterli. 384K ve DSD128 tartışmasına rağmen,

"Daha yüksek bir spesifikasyon destek yeteneği geliştirmek zorunda olsak da, dünyanın en büyük müzik kütüphanesi spesifikasyonunun 44.1k / Bit olduğunu unutmayın. 44.1k / Bit yayınlamak için ihmal edilemez bir odaktır."

USB arayüzü

USB arabirim çipi, bilgisayara bağlı olan ABD serisinin ana pencere bileşenidir USB arabirim çipinin performansı, bilgisayarın ses kalitesini belirler, kaynaktır ve önemli bir rol oynar. Ancak sözde performans genellikle yanlış anlaşılır ve yanlış yorumlanır PC oynatma ve CD oynatma arasındaki en büyük fark, CD Oynatıcının her zaman yalnızca farklı örnekleme oranlarıyla karşılaşabileceği halde, CD Oynatıcının yalnızca 44.1k / 16Bit formatını çözmesi gerektiğidir. Farklı bit sayısı (32k, 44.1k ila 192k ve bitlerin sayısı 16bit, 24bit, 32bit, vb. Olabilir). Bu nedenle, USB arayüzünün destek yetenekleri genellikle performans olarak yanlış anlaşılır.

Çok insan 384K'yı desteklemenin 96K'yi desteklemekten daha iyi olduğunu düşünür, uyumluluk açısından 384k'yi destekleyebilir. 96k için bir itiraz yoktur, ancak 44.1k / 16Bit oynama perspektifinden bakıldığında, 384K ve 96K bant genişliği 44.1k'den daha büyüktür, bu nedenle tam alım işleminde bir sorun yoktur, ancak 384k veya 96k olamaz. Zaman tabanı hatasının performansını engelleyen 44.1k / 16Bit'in işlem gücü ve veri doğruluğunu yargılamak için, parazit önleme ...., her bir örneklemenin kendi hesaplamaları ve karşı önlemleri vardır, bu yeterli değildir bant genişliği yapılan her şeydir.

Yeni usb arayüzü

Tüm USB arayüz yongası için, Jitter'i (zaman tabanı hatası) orijinal 220ps RMS'den 143ps RMS'ye geliştiren yeni çipi genişlettik ve 32 bitlik yazışmalar ekledi ve Clock ile PLL'yi artırdık. İşlemin doğruluğu.

Aynı zamanda, yeni USB ara birim yongası da bilgisayara daha yakın ve bilgisayar performansını etkilemiyor.Yeni kontrol arayüzü (APCL) ve sürücü (Sürücü) işlemi daha görsel ve basit hale getiriyor.

DSD çalma

Dijital yayıncılık için dijital yarışma bugün mevcut değil, 2000’li yılların başında olmak üzere agresif bir kampanyayla tetiklendi: Sony, PHILIPS liderliğindeki SACD ve Toshiba kamp DVD Audio, biri 2.8224Mhz örneklemeli ve diğeri Her ikisi de çığır açan yüksek özelliklere, 120dB'den fazla dinamik aralığa ve yaklaşık 100Khz'lık süper insan kulak dinleme bant genişliğine erişebilen 24Bit 192Khz örneklemedir, ancak bu tamamen dijital bir rekabet değildir, Elbette, yazılım pazarındaki gözyaşları, iki kampın ses performansı için farklı desteklere sahiptir, ancak bu iki mükemmel biçim, yazılım pazarı ve gençler tarafından tercih edilmemektedir. Bir yandan, yazılım satıcılarının yan istasyonu seçmesi çok riskli ve yazılım fiyatı tüketicilerin hızını artırması için çok pahalı, bu nedenle satışlar beklendiği gibi değil ve yazılım nadiren listeleniyor (yazılım çoğunlukla CD tabanlı), kısır döngü Sonunda Toshiba 2003 yılında DVD Audio'nun tüm uygulamalarını durduracağını açıkladı.

Bu noktada, Sony kampının SACD'i popüler olmalı ve ürüne zarar vermemeli.

Apple'ın İşleri 2000 yılında Toshiba 1.8 inç 5 GB'lik küçük sabit disk patentini aldı ve 2001'de ilk kapsülünü piyasaya sürdü. 2004'e kadar, pod ABD'deki en popüler dijital oyuncu oldu. Çok sayıda sıkıştırılmış müzik bilgisi, çünkü dosya boyutu küçük ve hızlı bir şekilde aktarılması ve kopyalanması kolay olduğu için, bilgisayarla kombinasyon, SACD'de hareketli 3, 4G bellek alanı (bir kayıt) üzerinde mutlak bir ana akım, gençler ve ana pop müzik pazarını oluşturur ) ve popüler müziğin serbest bırakılmasıyla sonuçlanan görünüşe göre ilgisizlik, kopyalama, vb.

2008'de, bilgisayar ve ses kombinasyonu için kapıyı açan bilgisayarın USB ses ara yüzünün teknik olgunluğuna kadar bu şiddetli savaşı kimse kazanmadı, Sony kampı, 2004'ten sonra, zayıf satışlar nedeniyle yeni SACD kayıtlarının sayısını da kaydetti. Nadirdir. Elbette, üretim sonrası projeyi kaydeden DSD formatının belirli zorlukları vardır ve DSD tarafından kaydedilen orijinal ses dosyasını bir PCM formatına dönüştürmek ve daha sonra da dağıtım için DSD SACD kaydına geri aktarmak genellikle gereklidir, bu kayıt endüstrisini kabul edilemez kılar. Dahası, DSD kayıt cihazına yatırım yapmak pahalı değildir, bu nedenle kayıt genel olarak PCM 96K / 24bit veya 88.2k / 24bit'e dayanır.

Bilgisayar CD Oynatıcı gibi yalnızca bir format (44.1K / 16bit) okumadığından, 96K 2008'den sonra daha da 176.4K veya 192K'dır. (192Khz / 24bit, DVD Ses'in özelliğidir). Ağır kayıt endüstrisi ve ağ aktarım hızı ve ağ tüketim mekanizması henüz mükemmelleştirilmemiş ve yüksek kaliteli ana dosya satışlarının yapılmamasıyla sonuçlanmıştır Tüketiciler sadece hayal kırıklığına uğramak için beklemekten vazgeçebilirler ancak bilgisayarın bugün en önemli oynatma araçlarından biri olduğunu gözardı edemeyiz.

Yüksek kaliteli PCM master sürümü için sabırsızlanıyorum, SACD'ye kopyalanan bazı dosyalar var ancak SACD zaten çok sayıda sürüm içeriyor, ancak SACD kopyalanamıyor ve dosya gönderilemiyor, ancak hata Sony'nin kendi oyun konsolu PS-3'ünde. PS-3, bir bilgisayar oyun makinesi ve aynı zamanda bir SACD Oynatıcısıdır; bu, PS-3'ün bir ürün yazılımı SACD Oynatıcısı olduğu anlamına gelir; bu nedenle birisi, SACD kaydını DSD dosyasını bilgisayara, bu iki yıllık ağa başarıyla kırmıştır. Yolda dolaşan DSD dosyalarının büyük bir kısmı bu şekildedir.

Tabii ki, DSD'nin iyi bir teknik özellik veya format olduğunu söyleyemeyiz ADC (analogdan dijitale) veya DAC (dijitalden analog) çözünürlüğüne, Sigma-Delta modülasyonu veya Delta-Sigma demodülasyonu dijitale benzerdir. Ya da dijitalin analojisinin temeli, çoğu ADC ya da DAC yongasında, 1980'lerde mevcut olan kapasite olan PCM ya da DSD kodek yeteneğine de sahip, ancak bu pencereyi yeniden açma zamanı geldi.

Dolaşım özelliklerine sahip yüksek kaliteli dosyaların gelecekte kolayca satın alınmasını ve çalınmasını bekliyoruz, ancak DVD Audio veya SACD ile karşılaştırılırsa, 44.1K / 16bit’in halen en büyük veritabanı olması ihmal edilemez DVD Audio ve SACD'nin kayıt dolaşımı çok nadirdir, CD 44.1k / 16Bit ciddi tutumuna daha fazla dikkat ediyoruz.

Keyifli alışverişler dileriz